Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza st 1.2 tdi verip leon st 1.6 tdi almak

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar niyetim budur. Lakin benim aracın ikinci el ederi nedir bir türlü kestiremiyorum malum artık 1.2 tdi seatlarda yok, vw ve galiba skodada var. Size göre benim aracımın ikinci el ederi nedir? araç 85000 kmde track gri maddi hasarlı kazasından dolayı tampon, sol çamurluk, kaput değişti(yetkili serviste yapıldı yoksa düzeltilebilirdi :( ). Tüm bakımları/hasarları/arızaları yetkili serviste yapıldı.

Aracı aldığımda 1.2 tsi style seat ibiza st ile fiyatı aynıydı. yaptığımız km'den dolayı dizel almak zorunda kalmıştık.

İlk seçenek sizinde önerileriniz doğrultusunda doğru ikinci el fiyatını belirleyip elden satmak üzerini tamamlayıp leon st bulmak

ikinci seçenek bayiye takas yapıp leon st almak

öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden herkese teşekkürler.

Oncelikle hakkinizda hayirlisi olsun. Ikinci el konusunda bayiden bir yardim alin. Bazen takas indirimi yapiyorlar. Bazende ölücü fiyata aliyorlar. Sormakta fayda var. Ben ikinci leonumu alirken ilk leonumu bayiye vermistim. Zaten onlarda istedigim fiyati vermişlerdi.

Sizin aklınızdan ne geçiyor acaba ? Birde araç kaç model 2011 ?
Yine hiç yapmasa en az 30 istenir bence. en az yani... 30-34 arası bu piyasada fiyat istenebilir bence.
Gene st istediğinize göre st hoşunuza gitti ?

İbiza ST piyasada fazlaca bulunmaması ve halkın Stationwagon arabaya Toros gözüyle bakması sebebiyle ikinci elde sizi bir miktar üzebilir.
1.2 TDI ibiza ST olmayabilir 2. elde ama siz HB olanlara bakarak az çok değer biçin derim.

Örneğin;

1.2 TSI Style HB DSG için 2012 model araca 39-40 bin TL fiyattan başlıyor, 45'e doğru yükselen fiyatlar var.
1.2 TSI Style ST DSG için 2012 model araca 39 bin TL'den başlayan fiyatlar mevcut.

Bu ne demektir? 1.2 TSI'da HB ile ST yakın fiyatlar İSTENMEKTEDİR. Bu, aynı fiyata satılacağı manasına gelmiyor ne yazık ki. Arz-talep meselesi. Tahiminimce ST'nin bedeli HB'e göre 1-2 bin TL aşağı gidecektir.

1.2 TDI HB ibiza için de 60 bin km'den düşük araçlar 33 ila 35 bin TL arası bedel talep ediliyor. Sizin aracınızın temizliğini göz önüne alırsak sizin 32-35 bin TL arası bir rakama aracı verebileceğinizi düşünüyorum.

Aracınızı takasa saydırmak için teklif isteyin, yalnız teklifi ciddi manada aracı almayacaksanız "ortalama" vereceklerdir, 1 ay sonra karar verip gittiğinizde aynı fiyatı vermeyebilirler.

Galerilerden fiyat almayın, galerici aracınızı görünce teklif edeceği değeri ben söyleyim size; maksimum 27 bin TL verirler. Eğer ki hazırda müşterisi yoksa.

Leon ST çok hoş bir araç, ben de binmek isterim. Lakin aracım öldüm fiyata gidecekse, kendi aracıma binmeyi tercih ederim.

Şu an için 32-35 bin TL size alış fiyatınıza göre zarar ettirmemiş gibi görünebilir, 0 km araçlardaki son yıl fiyat artışı aşırı düzeye ulaştı unutmayın.

Allah yardımcınız olsun, zor işler...

Sizin aklınızdan ne geçiyor acaba ? Birde araç kaç model 2011 ?
Yine hiç yapmasa en az 30 istenir bence. en az yani... 30-34 arası bu piyasada fiyat istenebilir bence.
Gene st istediğinize göre st hoşunuza gitti ?

araç 2011 model 5 ocak 2011 trafiğe çıkışlı, ben son zamma kadar 30 düşünüyordum ancak sıfır st'lerin fiyatlarının uçması beni biraz daha beklenti içine soktu. sanırım 34 benim için gayet iyi bir rakam olur ama bulabilir miyim bilmiyorum.

St araçları oldum olası severim bagaj çocuklu aileler için çok işe yarıyor yeri geliyor arka koltukları yatırıp mecburi tek tük yük taşıma için bile kullanıyoruz. Leon St gerçekten çok yakışıklı bir araç, donanım seviyesi yüksek ve ibizadan daha geniş. kısacası tam benlik :)

İbiza ST piyasada fazlaca bulunmaması ve halkın Stationwagon arabaya Toros gözüyle bakması sebebiyle ikinci elde sizi bir miktar üzebilir.
..........
Galerilerden fiyat almayın, galerici aracınızı görünce teklif edeceği değeri ben söyleyim size; maksimum 27 bin TL verirler. Eğer ki hazırda müşterisi yoksa.

Leon ST çok hoş bir araç, ben de binmek isterim. Lakin aracım öldüm fiyata gidecekse, kendi aracıma binmeyi tercih ederim.

Şu an için 32-35 bin TL size alış fiyatınıza göre zarar ettirmemiş gibi görünebilir, 0 km araçlardaki son yıl fiyat artışı aşırı düzeye ulaştı unutmayın.

Allah yardımcınız olsun, zor işler...

Yardımlarınız için teşekkürler. aracı 34500'e almıştım dediğiniz gibi çok zarar etmemiş gibi görünüyorum ama leon 2011'de 40-50 bandındaydı yanlış hatırlamıyorsam şimdi donanımlarla birlikte baktığım st 77000'e geliyor. Bazen toledo mu alsam diyorum ama aracımız otomatik olmak zorunda (eşimden dolayı). Otomatik dizel toledo 65-68 gibi birşey yanlış değilsem tsi otomatik 55 olmalı. Eğer başarabilirsek leon st alacağız. bakalım hayırlısı

Caner kardeşim öncelikle şimdiden hayırlı olsun... içinden geçen paralara satman dileklerimle... Bayiye bir sor derim ama bilki piyasanın en az 1-2 binlira altını teklif ederler... sen elden satmaya bak... bagaj senin için önemliyse ve aracını verdiğin paranın daha fazlasını üstüne koyarak araç almayı göze alıyorsan Leon ST güzel bir seçim...

araç 2011 model 5 ocak 2011 trafiğe çıkışlı, ben son zamma kadar 30 düşünüyordum ancak sıfır st'lerin fiyatlarının uçması beni biraz daha beklenti içine soktu. sanırım 34 benim için gayet iyi bir rakam olur ama bulabilir miyim bilmiyorum.

St araçları oldum olası severim bagaj çocuklu aileler için çok işe yarıyor yeri geliyor arka koltukları yatırıp mecburi tek tük yük taşıma için bile kullanıyoruz. Leon St gerçekten çok yakışıklı bir araç, donanım seviyesi yüksek ve ibizadan daha geniş. kısacası tam benlik :)

Şu an sıfır ve ikinci el piyasası çok üst seviyelerde seyrettiği için bizim araçlarda bence güzel fiyatlara satılabilir. Öyle ilanlar var ki 99 model pololara 18-20 bin istiyorlar 99 model civiclere 20-22 bin istiyorlar.
Arkadaşların da dediğin gibi ilk önce bir bayii ile pazarlık yapın. Leon st'ye karşı bu aracı ne kadara alacaklarını sorun. Ona göre olmadı elden satıp alırsınız. Ya da piyasa ile bayii'nin verdiği arasında cüzi bir rakam varsa hiç satmakla uğraşmadan bayii ile anlaşabilirsinizde...
Toledodansa leon almanız bence daha iyi. Sonuçta leon 1 litre daha da az yakıyor. Bu da önemli bence... Hocam hayırlısı olsun. İnşaALLAH bende birgün leon st alırım :D Çocukluğumuz renonun sw'nun arkasında pikniğe gitmekle geçtiği içinmidir bilmem ama bende de ST'lere karşı ayrı bir tutku var...

Arkadaşlar hafta başında Denizli Batı'dan LEON ST'mizi aldık. Hepinize güzel dilerkleriniz için teşekkür ederim. Allah hepinize istediğiniz araçları sağlıkla kullanmayı nasip eder umarım

Geri
Üst Alt