Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT IBIZA GEÇİŞ l Merak Ettiklerim**

harun4k

Kayıtlı Üye
Tüm SEAT Ailesine Selamlar,

Birkaç gün önce yeni Seat Ibiza 1.2 TSI Style aracımı satın aldım. Foruma yeni üye oldum ve marka/modeller hakkında tecrübelerinizi izlemeye/paylaşmaya niyetliyim.

Daha önce vw polo kullanıcısıydım. Şimdi ise benzinli bir ibizam var. Aracım henüz 2.000 km' de.
Sizden yeni yol almış bu gibi benzinli araçlarda nelere dikkat etmem gerektiğini; bakımları/yağı/yakıtı/sürüş dinamikleri nasıl olmalı konularında bilgi rica edeceğim arkadaşlar.

Teşekkürler :)

Tüm SEAT Ailesine Selamlar,

Birkaç gün önce yeni Seat Ibiza 1.2 TSI Style aracımı satın aldım. Foruma yeni üye oldum ve marka/modeller hakkında tecrübelerinizi izlemeye/paylaşmaya niyetliyim.

Daha önce vw polo kullanıcısıydım. Şimdi ise benzinli bir ibizam var. Aracım henüz 2.000 km' de.
Sizden yeni yol almış bu gibi benzinli araçlarda nelere dikkat etmem gerektiğini; bakımları/yağı/yakıtı/sürüş dinamikleri nasıl olmalı konularında bilgi rica edeceğim arkadaşlar.

Teşekkürler :)
Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim aracın hayırlı olsun kullandıkça daha fazla alışırsın ani frenleme ve gazlama yapmamaya özen göster vag grubu araçlar bakımı seven araçlar ihmal etmezsen üzmez

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ani/sert kullanmıyorum fakat dizelden alışık olduğum yüksek devirlere çıkartıyorum arabayı, bağırmadan vites atmıyorum. Bu normal mi? Siz nasıl kullanıyorsunuz? :)

Ani/sert kullanmıyorum fakat dizelden alışık olduğum yüksek devirlere çıkartıyorum arabayı, bağırmadan vites atmıyorum. Bu normal mi? Siz nasıl kullanıyorsunuz? :)
Ben dizel kullanıcısıyım ama benzinli araçta 2500 devir bandında vites değiştiriyorum sakın ve uzun yolda ise 2000 devir de tutuyorum sürekli hem yakıt düşüyor hemde araç fazla yorulmuyor

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar ilk yakıt tecrübemi paylaşmak istiyorum sizle. Aracı aldıktan sonra boş depoya 100 tl attım. gidebildiği yol 180km de ışık yaktı. Bu benim için çok fazla bi değer. Sizde durum nedir? Araç 2.000 km' de kaç kuruş yakıyor bunlar aman allahım :)

Nacizane tavsiyem.kuruş olarak hesaplamayın litre olarak hesaplarsanız her yolda,her zaman,her şartta aracınızın ne sarf ettiğini daha çabuk hesaplarsınız.Mesela benim ortalamam şehiriçi,ş.dışı 5.1 ama yanlız şehir içinde yoğun trafikte aracım yüklü iken ortalama10.1 gördüm.Oysaki aracı her zaman sakin kullanırım.Bu arada aracım sizinkinden 2017 mod.4.500 km.de.Ben hiç kuruşlara takılmam aracım kaç litre yaktı ona bakarım.Selamlar

Arkadaşlar ilk yakıt tecrübemi paylaşmak istiyorum sizle. Aracı aldıktan sonra boş depoya 100 tl attım. gidebildiği yol 180km de ışık yaktı. Bu benim için çok fazla bi değer. Sizde durum nedir? Araç 2.000 km' de kaç kuruş yakıyor bunlar aman allahım :)
Hayırlı olsun yeni kasa 1.0 ecotsi ile 1 depo 40 litreyle 600-650 km yol yapıyorum. 225 liraya falan doluyor. Sizin araç da aşağı yukarı bu tüketimi vermesi lazım diye düşünüyorum

Hayırlı olsun yeni kasa 1.0 ecotsi ile 1 depo 40 litreyle 600-650 km yol yapıyorum. 225 liraya falan doluyor. Sizin araç da aşağı yukarı bu tüketimi vermesi lazım diye düşünüyorum

Sanırım dizele alışkanlıgımdan biraz fazla hızlı ve sert kullandım dolayısıyla yakıtta arttı. Tekrar fulledım bakalım umarım düşer yakıtlar

Yeni ibiza sahibiyim bir önceki nesli ile yeni nesli arasında yakıt farkı olacağı düşüncesindeyim
benim aracım şehir içi 38 litre yakıt ile 680km yol yaptı

Geri
Üst Alt