Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT IBIZA Elektro-Servo Arızası

eebv4556

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar ,

Bu hafta sonu aracımı kullanırken sabah ilk çalıştırdığımda direksiyon arıza lambasının yandığını fark ettim ve aracı stop edip yağ kaçağı ve yağı durumunu kontrol ettim herşey normal gözüküyordu.Aracıma tekrar bindim ve çalıştırdım halen arıza lambası sönmemişti daha önceki ibizamdan edindiğim tecrubeyle akünün ömürürün dolabileceği ki (8 yıl oldu orj. aküsü) gidip elektrikçi çağırdım voltaj kontrolü ve akü değimi yaptım aracım düzeldi. Gün boyunca bir sorun olmadı eve dönerken bir yerde 1 saatlik park yaptım ve döndüğümde arıza ışığının tekrardan yandığını fark ettim biraz bekledim tekrar çalıştırdım fakat nafile sarı olarak arıza ışığı kaldı ve sürekli bakımlarını yaptırdığım servisi aradım gelebilecek durumda ise gelin yoksa biz gelip bakalım dediler neyseki oraya kadar gidebildim fakat arıza ışığı yandığından direksiyon inanılmaz sert ve dönüş almak zor oluyor.

Kontrol ettiler ve Elektro-Servo arızası çıktı çamurluğun iç tarafında yağmurdan çamurdan etkilenebilecek bir yerde gerçekten ve üzerinde bunu engelleyebilecek , koruyabilecek hiç birşey yok sonuca gelelim. Servo arızalı araba yatıyor sıfırına 1900 - 1600 TL fiyat çekiyorlar , forumdaki arkadaşlardan ricam kendi bağlantılarını kullanarak ANKARA ESKISEHIR civarında çıkma (mümkünse kendine alır gibi sağlam) Elektro-Serve Pompası lazım.

Mesajları bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Direksiyon Pompası

Geri
Üst Alt