Seat Ibiza-Cordoba Kumanda Pili Değişimi (Resimli Anlatımı) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Seat Ibiza-Cordoba Kumanda Pili Değişimi (Resimli Anlatımı)

eneSene

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ocak 2010
Mesajlar
1,285
Beğeniler
300
#1
Ibiza - Cordoba (6L) araçların kumanda pili değişimi ile ilgili resimli anlatım hazırladım. Kendi aracımınkini değiştirdiğim için böyle bir yazı hazırlama ihtiyacı hissettim. Umarım faydalı olur.

Öncelikle ilk resimde gördüğünüz 1 numaralı alanı düz tornavida ile bastırarak 2 numara yönünde ittiriyoruz.Kumanda aşağıdaki şekilde ikiye ayrılıyor.Sonrasında aşağıdaki resimde görüldüğü üzere işaretli yerlerden numaralandırılmış yönlere doğru tırnakları kaldırıyoruz ve parçayı ikiye ayırıyoruz.
Kumandayı ikiye ayırdıktan sonra aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere işaretli alandan düz tornavidayı yukarıya doğru ittirerek pili yuvasından çıkarıyoruz.Son resimde de göreceğiniz üzere kumandamızdan CR 2032 kodlu pil çıkıyor. Herhangi bir kırtasiye, saatçi yada benzeri yerlerden temin edebilirsiniz. Yeni pilimizi (+) kısmı yani yazılı olan kısmı aşağıya gelecek şekilde çıkardığımız yönün tersine ittirerek monte ediyoruz.Kumandamızı şimdiye kadarki aşamaları tersine yaparak kapatıyoruz. Düğmelerin herhangi birine basarak kırmızı ışığın net olarak yandığını görüyor isek pilimizi başarıyla değiştirmiş oluyoruz.
 

REİS38

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Şub 2010
Mesajlar
6,331
Beğeniler
1,464
Yaş
39
#3
teşekkürler ihtiyacı olan arkadaşlarımız için faydalı bir paylaşım olmuş...