Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Bocanegra K&N cold air uygulama

borular jsvnin borulari 100 lira falndi aldigimda.mavi kirmizi adaptorler 25lira civari.gerisi tamamen iscilik.kendi capimda uydurduklarim..egsoz sesi zaten varexle guzeldi filtreyle ince oslik sesi aldim bloe offun volumu dusuk olani diyebolirim.suanda dershanedeyim aksama daha detaylo yazicam.herkese tesekkurler.iyi forumlar

Bu arada ahmet abinin yaptigi orjinal k&n kit odi.ben tananen onu bozarak faekli bisey uyguladim.komple degistirdim.ilk mesajimda tam ifade edememisim simdi farkettim.

Arkadaşlar iyi günler..
Filtrenin montajını yaptıktan 2gün sonra gaza bastığımda belli aralıklarla pedal titreyip vurma yapıyordu,uzun yolda tam gaz ilerlerken resmen ayağıma masaj etkisi yapıyodu...bugün oturdum ne olabilir diye uzun süre düşündüm,orjinal filtreyi montaj ettim sorun yok,k&ni taktım gene başladı pedala vurmalar.farkında olmadan motordan gelen metal borunun altında buluna fren likit deposuna çarptığını farkettim(resimde borunun altındaki sarı kapaklı zımbırtı) araca oturdum arkadşalara o depoya vurmasını söyledim ve içeride gaz pedalında ve frende aşırı bir titreşim meydana geldi,filtreyi daha sıkı sabitledim vs sorunu hallettim.bu konu hakkında yorum görmemiştim forumda,başına gelen varsa faydalanabilir diye düşündüm.gerçekten çok sinir bozucu ayağınızın altın pedalın sürekli titremesi...Ayrıca bu fren likit deposuna vurunca gaz pedalından bukadar titreşim almasının sebebi nedir?bilgisi olan arkdaşlardan cevap bekliyorum.
p5290074.jpg

teşekkürler.
Ali Ferhat Yazıcı

ferhat diğer tarafta yazmışsın buradan sorayım, izolasyon yapmışsın ne kullandın, son hali var mı fotosu.. bir de ben k&n kutu içi varken, kapak açıkken daha iyi ses alırdım, şimdi aem açık hava da ses iyi değil, bozuk gibi :) sende nasıl

Arkadaşlar iyi günler..
Filtrenin montajını yaptıktan 2gün sonra gaza bastığımda belli aralıklarla pedal titreyip vurma yapıyordu,uzun yolda tam gaz ilerlerken resmen ayağıma masaj etkisi yapıyodu...bugün oturdum ne olabilir diye uzun süre düşündüm,orjinal filtreyi montaj ettim sorun yok,k&ni taktım gene başladı pedala vurmalar.farkında olmadan motordan gelen metal borunun altında buluna fren likit deposuna çarptığını farkettim(resimde borunun altındaki sarı kapaklı zımbırtı) araca oturdum arkadşalara o depoya vurmasını söyledim ve içeride gaz pedalında ve frende aşırı bir titreşim meydana geldi,filtreyi daha sıkı sabitledim vs sorunu hallettim.bu konu hakkında yorum görmemiştim forumda,başına gelen varsa faydalanabilir diye düşündüm.gerçekten çok sinir bozucu ayağınızın altın pedalın sürekli titremesi...Ayrıca bu fren likit deposuna vurunca gaz pedalından bukadar titreşim almasının sebebi nedir?bilgisi olan arkdaşlardan cevap bekliyorum.

teşekkürler.
Ali Ferhat Yazıcı

Özellikle yüksek devirlerdeki motor sarsıntısı, o kutuya (Fren Hidroliği Haznesi) senin montaj borunu dahada yaklaştırarak motorun tüm sarsıntısını fren davlumbazına, ordan da ona direk bağlı olan fren pedalına veriyor anlaşılan O kutu fren davlumbazına direk bağlı, senin fren pedalın da öyle o yüzden doğrudan hissediyorsun o titremeyi arasına ısıdan etkilenmeyecek yumuşak bir malzeme koyarak bu sorunu çözebilirsin..
Bu arada güle güle kullan ..

Geri
Üst Alt