Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 6k2 bagaj amortisörü

yukcell88

Kayıtlı Üye
Arabamın bagaj kapağı zorla kalkıyor... Normalde belli bir seviyeden sonra kendinin kalkması lazım siz de biliyorsunuz ki... Geçenlerde üzerinde yazan kodu aldım

6K6 827 550 8032CI 350 N... Yani 350 N maksimum güce sahip bir amortisör. Yurtdışına yaptığımız döşeme karyolalarda baza mekanizmasındaki amortisörü temin ettiğimiz tedarikçiye (flexlift) gittiğimde amortisör fiyatlarını sormuştum. O da tanesinin 3 TL + KDV olduğunu söyledi. İnternette yedek parçacılar tanesine 15 + KDV istiyor :) Ha tabi bana önerdiği amortisör bu değil, çünkü koduyla filan sormamıştım. "450 N' luk hazırda var, 350' lik olanı ise sipariş geldiğinde üretiyoruz, yani fazla sayı olunca" dedi. Ben de "beklerim" demiştim, "Ne zaman isterseniz bilgi verin, üretince biz size de üretelim" demişlerdi.

Araştırmalarım 6K6 aracın ve parçanın yerinin kodu olduğunu, 827 550 de amortisörün kodu olduğunu gösterdi bana, 8032CI ise STABILUS diye üretici firmanın koduymuş... Ben bu parçayı değiştirmek istersem ille aynısını mı almalıyım? Yoksa 827 550 350 N özelliklerini taşıyan bir amortisör bulup taksam olur mu? Daha önce böyle bir işle uğraşan oldu mu?

Kusura bakmayın epey karışık oldu :)

Geri
Üst Alt