Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 1.8 glx ısınma sorunu (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_58

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Seat ibiza 1994 1.8 glx aracimda gaz beyni ısınmıyor. 2 bin ila 3 bin devir arası gaza bastığımda beyin ısınmaya başlıyor. Yani rolantide devirdaim yapmıyor. Farklı yerlerden regülatöre hortum baglantisi yaptık ama yine sonuc aynı T bağlantı yok. Sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Seat ibiza 1994 1.8 glx aracimda gaz beyni ısınmıyor. 2 bin ila 3 bin devir arası gaza bastığımda beyin ısınmaya başlıyor. Yani rolantide devirdaim yapmıyor. Farklı yerlerden regülatöre hortum baglantisi yaptık ama yine sonuc aynı T bağlantı yok. Sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim ilk önce seni üyeler kısmından tanımak isteriz
Isınmama sorunu devirdaim yapmamakla ilgili ve gaza geçiş derecesini biraz artırıp da çözüm elde edile bilir

kurye ile elden teslime verildi

lpgden de hiç anlamam en temizi lpg ustasına göstermek...

Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim ilk önce seni üyeler kısmından tanımak isteriz
Isınmama sorunu devirdaim yapmamakla ilgili ve gaza geçiş derecesini biraz artırıp da çözüm elde edile bilir

Malesef araç sıralı sistem degil ben devirdaim pompasindan supeleniyorum ustalarda net bir sey soyleyemiyor conta yakma ile ilgili de olabilir deniliyor. Hararet sorunu da yok normal sekilde ısınıyor araç ama rolantide regülatöre su gelmiyor

Pompayla olabilir sıkıntı yoksa Isınmama problemi yoksa conta yakma problemi karşı karşıya kalırsın

senin için araştırmalara girdim ustamın birine sordum feysten regulatörden olabilceni söylüyor.regülatör eskiyip tıkanmış olma ihtimali var devirdaimde sorun yoksa regülatördendir,, diyor....... ayrıca bir makale yakaladım başka bir siteden ford formundan okumanı tavsıye ederim :)
sorun çözüldü yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum sorunum bugün belli oldu arabaya komple bir bakım yaptırdım a'dan z'ye devirdaim triger set v kayış set balatalar diskler yağ filtreler hepsi değişti lpg beyninin ısınmamasının sebebi radyatör yedek su deposunun altından radyatörün altına giren bir hortum var o kıvrılmış ve su vermiyormuş o hortum değişince sorun çözüldü conta bile yakabilirmiş arabam şans işte çok şükür öyle bir şey olmadı
[doublepost=1451254562,1451254414][/doublepost]yanii hortumları kontrol ettir eskıyen var sa değiştirirsin olur biter ... sonucu mutlaka bildirinki başkalarına ışık olsun @ali_58

Cevaplar icin tesekkur ederim farkli bi regulatorlede denedim hortumlari tekrar bi kontrol ediyim olmadi pompayi degistirip deneme yapicam ilginiz icin saolun :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevaplar icin tesekkur ederim farkli bi regulatorlede denedim hortumlari tekrar bi kontrol ediyim olmadi pompayi degistirip deneme yapicam ilginiz icin saolun :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
makaleleri okudum hep aynı kapıya cıkıyor.pompayı değiştirme hortum değiştir :) pompa bozuk olsa motoru yakarsın. hortumun içini nerde görcen ya da kıvrıldığını.zamanla tıkanmışda olabilir bükülmüşde.hortumları gözden gecir sök tak incele değiştir.çokta binme hatta hiç binme sorunu cözmeden...hadi gecmiş olsun durumdan haberdar edersin aynı konu içersinde

Malesef sorun yine ayni hortumlarda bir problem bulamadim ısınan hortumdan bağlantı yapıyorum bağladığım yer bu sefer ısınmıyor acayip bi sorun motor bloğundan gelen su regülatöre oradan kalorifere sonra tekrar bloğa dönüyor ama gaza basmadigimda sıcaklık yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt