Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1,6tdi sw bağaj açılmıyor swich sorunu çözümü

Semih37

Kayıtlı Üye
bc0cb9de-17a6-4cc7-8321-1e11adb3a7c1.jpg

b643659c-4d93-447d-9e56-49449878954b.jpg

01ecdfbe-1c08-48a0-9691-0dd5353f509c.jpg

Arkadaşlar merhaba dün akşam bağajın açılmaması sorunu ile karşılaştım int. biraz araştırdım ve kendim tamir etmeye karar verdim ve tamirini yaptım . Arıza şu şekildeydi; logoyu kaldırınca kilit motoru sesi gelmiyor ve herhangi bir tepki vermiyor aç kapa sars vur kır ne yaparsan yap tık yok .
Arka koltuğu yatırarak bagaj kilidinin üzerindei yay şeklindeki kanala kontak anahtarını sokarak soldan sağa haraket ettirdim bu anda yardımcı olan arkadaş bagajı açtı sonra arka plastik kaplamayı geriye doğru orantılı zorlayarak açtım (benim modelde vida bulunmuyor)sonra logonun arkasına denk gelen yerde 3 ad somunu çıkartarak logolu mandalı dışarıya aldım kogoyu kutudan eksen milinin bulunduğu yerden esneterek çıkardım ve swich in çalışmadığını farkettim sivich konnektörünü kısadevre ettiğimde kilit motoru çalışmaktaydı.swiçh e ketle de kaynattığım suyu döktüm ve limit kokuna sürekli bastırıp bıraktım tık sesi gelmeye başlayınca wd40 ile bol bol temizlemeye çalıştım ve swich çalıştı herşeyi sırasıyla geri taktım şimdilik sorun çözüldü.bu işlem internette yok lazım olan olur diye paylaşayım dedim selamlar.

Ekli dosyalar

• 57e3a8fc-7892-4cb0-bb12-81496a4b2f7d.jpg
    57e3a8fc-7892-4cb0-bb12-81496a4b2f7d.jpg
    112.5 KB · Görüntüleme: 47
Ekli dosyayı görüntüle 19092

Ekli dosyayı görüntüle 19089

Ekli dosyayı görüntüle 19093

Arkadaşlar merhaba dün akşam bağajın açılmaması sorunu ile karşılaştım int. biraz araştırdım ve kendim tamir etmeye karar verdim ve tamirini yaptım . Arıza şu şekildeydi; logoyu kaldırınca kilit motoru sesi gelmiyor ve herhangi bir tepki vermiyor aç kapa sars vur kır ne yaparsan yap tık yok .
Arka koltuğu yatırarak bagaj kilidinin üzerindei yay şeklindeki kanala kontak anahtarını sokarak soldan sağa haraket ettirdim bu anda yardımcı olan arkadaş bagajı açtı sonra arka plastik kaplamayı geriye doğru orantılı zorlayarak açtım (benim modelde vida bulunmuyor)sonra logonun arkasına denk gelen yerde 3 ad somunu çıkartarak logolu mandalı dışarıya aldım kogoyu kutudan eksen milinin bulunduğu yerden esneterek çıkardım ve swich in çalışmadığını farkettim sivich konnektörünü kısadevre ettiğimde kilit motoru çalışmaktaydı.swiçh e ketle de kaynattığım suyu döktüm ve limit kokuna sürekli bastırıp bıraktım tık sesi gelmeye başlayınca wd40 ile bol bol temizlemeye çalıştım ve swich çalıştı herşeyi sırasıyla geri taktım şimdilik sorun çözüldü.bu işlem internette yok lazım olan olur diye paylaşayım dedim selamlar.

Elinize sağlık swiç resmini çekseydiniz çeşki ileride sıkıntı olurda direk değişim yapması kolay olurdu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Elinize sağlık swiç resmini çekseydiniz çeşki ileride sıkıntı olurda direk değişim yapması kolay olurdu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
Mikro swich resimde var yalnız swich izolasyon lak ı gibi eriyip donan bir sıvı ile logonun arkasında ki plastik kapağa sabitlenmiş değişim çok zor çıkmıyorswich-1.jpg

Son düzenleme:
Bendede aynı sorun var kumandayla açıyorum. Özellikle bagaj kontrolü yapılan yerlerde arabayı stop etmem ve kumanda düğmesine basılı tutarak açmam gerekiyor. Büyük sıkıntı. Bu İbizaların kilit ve cam sorunları bitmek bilmiyor.

Bendede aynı sorun var kumandayla açıyorum. Özellikle bagaj kontrolü yapılan yerlerde arabayı stop etmem ve kumanda düğmesine basılı tutarak açmam gerekiyor. Büyük sıkıntı. Bu İbizaların kilit ve cam sorunları bitmek bilmiyor.
Aslında swich değişim i yapacaktım ama elimde yalıtım lı mikro swich yoktu swich in takılı olduğu kapağın arkasına siyah sert bir macun dökülerek hem sabitlenmiş hem izole edilmiş ısıtıcı ile deneyebilirsin ama dediğim gibi Orhan swich silikon izole korumalı yoktu bulduğumda değişir fotoları atarım bu arada komple logolu parça 540 lira ayrı olarak bulamadım

bende de var bagaj kapalıyken açmıyor bagaj açıkken düğmeye basınca bagaj kilidini açıyor. ben kablo kırıldı zannetmiştim. yarın bakayım

Bastığınız da Ses geliyorsa kilit dişlisi kırık olabilir ayrı olarak satılıyor tamiri de mümkün

Ses gelmiyorsa swich dir swich i anlattığım gibi tamire çalışın tamir olmuyorsa saç kurutma makinası ile ısıtılarak çıkarıldığını öğrendim , herhangi bir elektronik parça satışı yapan yerden aynı ölçüde mikro swich alıp takabilirsiniz

Ses gelmiyorsa swich dir swich i anlattığım gibi tamire çalışın tamir olmuyorsa saç kurutma makinası ile ısıtılarak çıkarıldığını öğrendim , herhangi bir elektronik parça satışı yapan yerden aynı ölçüde mikro swich alıp takabilirsiniz
hareketli kısmı nasıl söküyorsunuz içinde pin mi var onu çıkarıyorsunuz yoksa bıçakla sıyırarak mı çıkıyor

Geri
Üst Alt