Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1.6 signo 2001 motor sorunu yardım?

barok sanat

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar, 1 ay kadar önce bir İbiza'ya sahip oldum çok memnun kaldığım şeyler var fakat yakıt konusunda ve motor konusunda biraz sorunum var gibi. Araç viteste iken debriyaja basmadan hız düşürmek için ayağımı gazdan çekersem aracım bir anda kapaklanıyor fren yapmışım gibi hissettiriyor tekrar gaz verdiğimde ise sanki devrinde değil gibi hareket ediyor (ama bunları anlık yaşıyorum 3 saniyede devrini hemen buluyor) ve tekrar sürüş rahatlıyor bir şekilde böyle kullanabiliyorum ama tedirgin hissettiriyor, birde 3000 devrin üstüne çıktığımda araç biraz bağırıyor gibi hissediyorum 1.6 bir araç için 3000 devri biraz aşabilmek kolay olur diye düşünüyorum yanısıra motordan biraz kokuda geliyor 3000 üzeri kullanırsam, son olarak tam ölçemedim ama lpg'de yaklaşık 45 kuruş yakıyor gibi geldi bana uzun zamanda daha çok ortaya çıkar kışın etkisi de büyük :) aranıza İzmir'den katılıyorum önerileriniz için şimdiden teşekkürler ;)

not:araç 210000 km de
[doublepost=1485803831,1485212832][/doublepost]hayırlı olsunu geçtim bari izmir'de bir usta önerseydiniz neyse size kazasız belasız sürüşler dilerim

gazdan ayağını çektiğinde aracın kapaklanması motorun iyi olduğuna işarettir. Yakıt için genel olan şeyleri söyleyebilirim bujileri kontrol ettir gaz filtresini değiştir ve ayarını yaptır

Benimde aracim ayni sikinti yok herseyini kontrol ettirdim lpg kisin gaz 2.60 tl de 0.35 felan yazin 2 tl iken .22 felan yakiyordu bagirmasi benimkindede var

Seat Candır Gerisi Heyecan

Forumdan bi arkadas soyledi 500 tl gibi bir rakama 5. Vites duslisini degistirip 110 hizi daha dusuk devire getittirebiliyormusuz

Seat Candır Gerisi Heyecan

Geri
Üst Alt