Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi

efkandgn

Kayıtlı Üye
selamün aleyküm arkadaşlar 2 hafta önce 2012 model 34binde seat ibiza 1.4 referance model seat ibiza aldım sürüşüme ve testlerime göre çok yakıyor. 100 tllik benzin aldım 150 km gitti acaba arabada mı sorun var yoksa normalde araç bu kadarmı yakıyor servise götürmem gerekiyo mu ve aracın neyi bozuk olabilir

selamün aleyküm arkadaşlar 2 hafta önce 2012 model 34binde seat ibiza 1.4 referance model seat ibiza aldım sürüşüme ve testlerime göre çok yakıyor. 100 tllik benzin aldım 150 km gitti acaba arabada mı sorun var yoksa normalde araç bu kadarmı yakıyor servise götürmem gerekiyo mu ve aracın neyi bozuk olabilir
Sürüş şekliniz nasıl ani hızlanma ve frenleme yapıyormusunuz
Ayrıca yakıt zamlarını da göz önünde bulundurun

Sürüş şekliniz nasıl ani hızlanma ve frenleme yapıyormusunuz
Ayrıca yakıt zamlarını da göz önünde bulundurun
aaa olurmu abicim devletim 6 ayda 1 lira zam yapıp geçen hafta tam tamına yanlış duymadınız 8 kuruşluk indirime girdi :) ağlanaacak halimize gülüyoruz ya

2010 ibiza var.
sabah ısıtmadan 3 km akşam ısıtmadan 3 km gidip geliyor. 9.0lt/100km yakıyor maksimum. kış aylarında
normal uzun trafiğe girince 7,5lt/100km
tabi kasarsanız karma tüketim 6lt/100km

Arkadaşımda vardı 1.4 2014 ibiza 35 kuruş yakıyordu ama agresif sürersen artıyor bu rakam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
sürüşe bağlı olarak değişiyor bende de daha önce ayrı araç vardı lpg vardı bende benzinde kullanırken çok agresif kullanmışsanız dediğiniz rakamlar normal
lpg ile 20 25 arası yakıyordu benim aracım

Aracın kullanımına göre değişiyor. 1.2 kullanıcısıyım birazda agresif kullanıyorum ortalama 8.0/100km sakin kullanımımda 6.3 lerde falan kullanıyorum.

agresif kullanan biri degilim ama devirsiz kullanyrum biraz yani 12 litre benzin ile 100km gidiyo aractami sıkıntı yoksa benim devirsiz kullanmam ile alakalı mı yeni arac kullanmaya basladm acemiyim biraz

agresif kullanan biri degilim ama devirsiz kullanyrum biraz yani 12 litre benzin ile 100km gidiyo aractami sıkıntı yoksa benim devirsiz kullanmam ile alakalı mı yeni arac kullanmaya basladm acemiyim biraz
Sorunun cevabını kendin vermişsin dostum :)

12.0 lt / 100 km yapar. aşırı dur kalklı bir şehir içi trafiğinde kullanıyosanız normal.Açık trafikte kullanıyosanız bir sıkıntı var gibi görünüyor.

Geri
Üst Alt