Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 Reference Yol bilgisayarı ve Hız sabitleyicisi hk.

Bende 4 hava yastığı var diye kendimi şanslı hissetmiştim. Vay be bendede bi hız sabitleyici olsaymış süper olacakmış. Uzun yolda baya bir işe yarardı.

servisin cevabini bekliyoruz hocam, bizimle de paylasirsan seviniriz

dostlar kusura bakmayın anca yazabiliyorum işten dolayı. geçen hafta gittim 3000 km bakımına. Ben bundan önceki servis hizmetlerine doğuşun beni araması sonucunda %60 memnuniyet verdiğim için ben gelir gelmez nerdeyse kapıda karşıladılar. Neyse arabadaki bir kaç sorunu anlattım ( frenlerden gelen ufak ses ve fabrika cimri davranıp ufacık yağ koyduğu için yağ eklettirme) en sonunda da bu kolların işlevlerini sordum. Bakalım akşam geldiğinizde cevap vereceğiz dediler bende eyvallah dedim.

Akşam gittiğimde servis müdürü ve teknisyen tırsmış surat ifadeleriyle direkt olarak seatı aradıklarını şasi no verip bu durumu sorduklarını belirtti. Komik ama fabrikada bazen kol olmayınca bu kollardan takıyorlarmış.hiçbir işlevi yok sadece görüntü itibariyle takıyorlar.Bizim gibi garibanlar da seviniyor :) Neyse servis müdürü bunu açıkladıktan sonra bir de seatın kendi otomasyonundan şasi no girip arabada ne var ne yok eksizsiz ingilizce bir liste döktü.sizde bunlar var bunlar yok diye . Okudum baktım sahiden de yok ama mesela kül tablası yok.ama ben de var.yada arka koltuk kafa dayamalıkları yok ama bende var. bunlara takılma diyeceksiniz ama adamlar o listeye dikiz aynasını bile yazmışlar. Sonuç olarak ön hazırlığı dahi olmayan hız sabitleyicisi ve yol bilgisayarı bende yok. taktırabilirim 7000-8000 tl arasıymış ama sağolsunlar benden 500 tl olan kol fiyatlarını düşeceklermiş.

Olay bundan ibarettir sorusu olan varsa zevkle cevaplayayım.

Saygılar sevgiler.

Ohaaaa ya! ulan araba zaten 29.000 lira.
8.000 liraya hız sabitleyici mi olurmuş. Toplu bir şekilde servislere gitmeyecek protesto edeceksin bak nasıl düşürüyorlar fiyatları.
Kol dayama deriz 500 lira isterler. Cam filmi sorarım 550 lira derler. Ulan bu ne yaaaa...
Aha kurban bayramı geliyor, cam filmi taktırmaktan vazgeçtim çünkü o parayla danaya ortak girecem... :D

dostlar kusura bakmayın anca yazabiliyorum işten dolayı. geçen hafta gittim 3000 km bakımına. Ben bundan önceki servis hizmetlerine doğuşun beni araması sonucunda %60 memnuniyet verdiğim için ben gelir gelmez nerdeyse kapıda karşıladılar. Neyse arabadaki bir kaç sorunu anlattım ( frenlerden gelen ufak ses ve fabrika cimri davranıp ufacık yağ koyduğu için yağ eklettirme) en sonunda da bu kolların işlevlerini sordum. Bakalım akşam geldiğinizde cevap vereceğiz dediler bende eyvallah dedim.

Akşam gittiğimde servis müdürü ve teknisyen tırsmış surat ifadeleriyle direkt olarak seatı aradıklarını şasi no verip bu durumu sorduklarını belirtti. Komik ama fabrikada bazen kol olmayınca bu kollardan takıyorlarmış.hiçbir işlevi yok sadece görüntü itibariyle takıyorlar.Bizim gibi garibanlar da seviniyor :) Neyse servis müdürü bunu açıkladıktan sonra bir de seatın kendi otomasyonundan şasi no girip arabada ne var ne yok eksizsiz ingilizce bir liste döktü.sizde bunlar var bunlar yok diye . Okudum baktım sahiden de yok ama mesela kül tablası yok.ama ben de var.yada arka koltuk kafa dayamalıkları yok ama bende var. bunlara takılma diyeceksiniz ama adamlar o listeye dikiz aynasını bile yazmışlar. Sonuç olarak ön hazırlığı dahi olmayan hız sabitleyicisi ve yol bilgisayarı bende yok. taktırabilirim 7000-8000 tl arasıymış ama sağolsunlar benden 500 tl olan kol fiyatlarını düşeceklermiş.

Olay bundan ibarettir sorusu olan varsa zevkle cevaplayayım.

Saygılar sevgiler.
8000'e hız sabitleyicimi olurmuş. Kol olmasa alırsınız 200-250TL ye takarsınız, vag-com ile aktif edersiniz. Sizin araçta kol var ve aktif edilmesi gerekiyor hepsi bu. Vag-com ile aktif ettikten sonra hız sabitleyiciyi kullanabilirsiniz bence.
Sonradan sadece soldaki kol değiştirilerek hız sabitleyici kullanan çok kişi var. Aynı şekilde yol bilgisayarıda aktif edilbilir gibi..
İstanbulda Ender elektronik'e baş vurmanızı öneriyorum.

Kesinlikle bence bunlar aktif edilebilecek türden :) Biraz uğraş derim bunun üstünde :)

Geri
Üst Alt