Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 Reference Yol bilgisayarı ve Hız sabitleyicisi hk.

bende başkası kullanmıyor ama böyle birşey de varsa kullanmak isterim. acaba benmi kullanmasını bilmiyorum. kısaca nasıl çalıştığını söyleyebilir misinizi?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Hocam bu hız sabitleyicisi nasıl çalışıyor?
seyir halindeyken sinyal kolundaki hiz sabitleme butonlarindan + ya veya - ye biraz basılı tut hız sabitleyici devreye girer ve ikaz lambasinin oldugu bolumde aktif oldu diye uyari isigi belirir. sonrasinda hizini arttirmak icin + ya hizi azaltmak icin de - ye tuslayarak istedigin hizi ayarlaya bilirsin.Sollama yapmak istediginde gaza basarsan arac hizlanir sonra ayagini gazdan cektiginde sabitlemis oldugun hiza geri gelir ve orda kalır fakat frene bastigin zaman hiz sabitleme devreden cikar.

eğer herşeyi doğru yapıyorsanız ve gerçekten düğmeler varsa araç referance diye yol bilgisayarı ve hız sabitleyicisi bilgisayardan kapalıdır açtırmak lazım

seyir halindeyken sinyal kolundaki hiz sabitleme butonlarindan + ya veya - ye biraz basılı tut hız sabitleyici devreye girer ve ikaz lambasinin oldugu bolumde aktif oldu diye uyari isigi belirir. sonrasinda hizini arttirmak icin + ya hizi azaltmak icin de - ye tuslayarak istedigin hizi ayarlaya bilirsin.Sollama yapmak istediginde gaza basarsan arac hizlanir sonra ayagini gazdan cektiginde sabitlemis oldugun hiza geri gelir ve orda kalır fakat frene bastigin zaman hiz sabitleme devreden cikar.

çok teşekkürler bilgi için akşam eve giderken deneyeceğim.bilgi vereceğim.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

eğer herşeyi doğru yapıyorsanız ve gerçekten düğmeler varsa araç referance diye yol bilgisayarı ve hız sabitleyicisi bilgisayardan kapalıdır açtırmak lazım

Resimlerini çekip ana mesaja ekleyeceğim.

Direksiyonun sol tarafında bulunan hız sabitleyici özelliğinin olduğunu düşündüğümüz kol üzerinde bulunan butonu on konumuna getiriyorsunuz. Aracı kullanırken Örn. 5. viteste 100 Km hızla giderken Hız sabitleyici butonun üst düğmesine bir defa dokunuyorsunuz Km\Saat ekranının ortasında saate benzer bir simge yanacaktır. Daha sonra ayağınızı gazdan çekiyorsunuz. Hızı 1 Km düşürmek yada arttırmak için yine aynı düğmeleri kullanabilirsiniz. Sürüş sırasında fren yada debriyaj a dokunmanız ile birlikte devreden çıkacaktır ekrandaki simge kaybolacaktır.

Arkadaşlar denedim sanırım ben beceremedim. Servise soracağım. bu arada resimler:

[simage]http://i.imgur.com/wnbVwsZ.jpg[/simage]
[simage]http://i.imgur.com/e75PjGA.jpg[/simage]

o halde senin aracinda bilgisayardan pasif bu ozellikler suan, vag ile actirmak lazim sanirim.Forumun sponsoru olan ender elektronikte actirabilirsin ;)

allah allah yol bilgisayarıyla hız sabitleyicisinin yerini değiştirmişler :D neden acaba... ender elektronik artık kodlama yapmıyor diye biliyorum arayıp sorup emin olabilirsiniz. garantide bir sorun çıkmaz

Resimlerden senin hız sabitleyicinin off konumunda durduğunu fark ettim ama denemişsindir sanırım.

Geri
Üst Alt