Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 1.4 ref lpg tavsiyesi

aracı aldıktan bir sene sonra atiker taktırdık . . gayet memnunum bi sıkıntı oldğunda bi şeyler den şüphelendiğimde hemen gaz servisinin kapısını çalıyorum hiç de problem olmuyor .. .

Öncelikle merhaba

bir süredir bilgisayarı açamadığım için yeni görebildim konuyu

Öncelikle daha önce ben de sormuştum bu soruyu :
http://www.seatclubworld.com/mk4-2002-2008-126/2006-seat-ibiza-lpg-taktirayim-mi-18333/

Ve taktırdıktan sonra da karşılaştıklarımı burada paylaştım :
http://www.seatclubworld.com/lpg-donusum-sistemleri-121/lpg-taktirdim-cok-yakiyor-gibi-19352/

Tüp taktırdığına memnun musun dersen EVET
Gene benzinli alsam gene taktırırdım. Ancak bir sonraki araç tercihim dizel olacak gibi :)

Ben taktırmadan önce tahmini 20-30 kişiye sormuşumdur. GEnelde ortak görüş:
"Sıfır araca taktıracaksan BRC taktır. Ama ikinci el araba için BRC pahallı. Atiker eskiden kötüydü. Ancak son 3-4 yıldır çok kaliteli üretim yapıyor. Gaz için taktıkları beyin, BRC'nin beyni ile aynı kalitede oluyor." diyorlar.

Bana sorarsan, ben de aynı fikirdeyim. BRC kalitelidir ona sözüm yok ama yerli malı olan ATİKER'de de bir sorun yok. Ayrıca Herkes de aynı şeyi söyler ki en önemli olan şey USTA.

Ben bizim iş yerindekilerin gittiği ustaya gittim. Bu usta hem ATİKER hem de BRC yetkili servisi. Bizim işyerinden abartısız 200'e yakın araç bu adama taktırdı. (Bizim şirket büyük biraz :D ) VE herkes adamın çok başarılı olduğunu ve çok şey bildiğini söylüyordu. BEn de gittim aynı adama.

Ve dediki "Aracın Peugeot 206 gibi nazlı bir ateşlemeye sahip olsaydı BRC takalım derdim. Çünkü brc'nin o sorunlar içn güzel çözümlemeleri var. Ancak bu araç için ha BRC ha ATİKER farketmez. Çünkü bunlar Volkswagen motora sahip çok kaliteli araçlar. Senin yerinde olsam kalkıp da BRC'ye 1600 vermezdim. Atiker 1000 lira." dedi ve Atiker taktırdım. Adamın daha çok kazanabileceği BRC'ye gerek yok demiş olması ve de forumdaki büyüklerimin de dediği gibi Atikerde sorun olacak olsaydı başına bela almamak için Atikeri tavsiye etmeyecek olması göz önüne alınırsa demekki gerçekten de Atiker bu araç için sorunsuz.

Zeki usta yani gittiğim usta bence gayet iyi. Ayrıca da çok beyfendi birisi. Taktırabilirsen yeri YALOVA'da. Yalova sanayide ZEKİ OTO olarak geçiyor.

Yardımcı olabilmişimdir inşallah

@memox zeki ustayı öyle bir anlattınki şu dakikan sonra gidip başka bir ustaya lpg taktırtmazdım ancak ben antalyadayım
:( ama atiker olayı benimde kafama yattı şuan çalıştığım yerde yeni benzinli araç alıp atiker taktıran 2 kişi oldu. soruyorum gayet iyi sorun yok diyorlar. hatta arkadaşımın biri bir çılgınlık yaptı geçen sene polo'suna tomasetto diye ilginç bir marka taktırdı 1 senedir biniyor yaklaşık 20 bin km yaptı. oda henüz şikayetci değil :D biz markayamı para veriyoruz yoksa bu lpg kitlerin hepsi aynımı anlamadım :rolleyes:

lavato fast obd 2 kesinlikle arıza lambası yakmaz performansı diğer obd 2 olmayan sistemlere göre daha iyidir ayar istemez yakıt tasarrufu sağlar ve daha iyi performans tavsiye ederim biz taktırdık ve çok memnunuz..:)

Merhaba [MENTION=24600]resatt[/MENTION]. lavato fast obd 2 i profildeki ibiza 1.4 ref e mi taktırdınız aracınız kaç model. ?

@memox zeki ustayı öyle bir anlattınki şu dakikan sonra gidip başka bir ustaya lpg taktırtmazdım ancak ben antalyadayım
:( ama atiker olayı benimde kafama yattı şuan çalıştığım yerde yeni benzinli araç alıp atiker taktıran 2 kişi oldu. soruyorum gayet iyi sorun yok diyorlar. hatta arkadaşımın biri bir çılgınlık yaptı geçen sene polo'suna tomasetto diye ilginç bir marka taktırdı 1 senedir biniyor yaklaşık 20 bin km yaptı. oda henüz şikayetci değil :D biz markayamı para veriyoruz yoksa bu lpg kitlerin hepsi aynımı anlamadım :rolleyes:

evet iyi cesaret etmiş :)

usta çok önemli sözünden sonrası demekki teferruat oluyor :)

sanırım lavato fast obd 2 taktırcam araştırdım sorunsuz gibi. fiyatıda 1400 tl 12 bin km de kendini amorti eder yaklaşık 1 senede. hayırlısı

Geri
Üst Alt