Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

seat ibiza 1.4 motor ısınma sorunu?

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında 4rd4 tarafından paylaşıldı.

1. 4rd4

4rd4 SCW Üyesi

1.246
    142
    63
    ibizam kısın oldukca gec ısınıyor. motor sıcaklıgının 90 lara gelmesı nerdeyse yarım saatı buluyor bu nedenlede kısın havalandırma okdr da ıyı ısıtmıyor. sızde sorun neden olabılır? servıse gostermıstım abı bı sorun yok demıslerdı ama servıs ıste :) goruslerınız nelerdır?

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    kışlık müşür ile değiştir

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. tam12den

tam12den SCW Üyesi

367
    112
    43
    kitapçıkca yazıyor ,bende bu zamana kadar yanlış biliyormuşum bu konuyu mesela ben motoru ıstırdım 5 dakika falan ama kitapta öyle demiyor arabayı çalıştırıp ufak ufak giderek ısıtın diyor , yolda giderken motor yükte olduğundan daha çabuk ısınacağını yazıyor ve sürtünme de az olacağından motor ömrü için faydalı olduğu belirtiliyor

4. gokhan_acr

gokhan_acr SCW Üyesi

263
    174
    43
    Benimkide geç ısınıyor . birde ilk çalışmada sogukken dizel gibi motor sesi geliyor ısınana kadar sizdede aynımı.?

5. Yuxell

Yuxell SCW Üyesi

40
    7
    8
    Küçük hacimli motorlarda normal sanki.Bende de motor soğuk havada geç ısınıyor ancak dur kalk trafikte çok çabuk ısınıyor.Bunun nedeni rüzgarın radyatöre etkisinin artması ile ilgili olabilir.Bir de motor ısınmadan kaloriferi açmak motorun ısınmasını dahada güçleştiriyor.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. 4rd4

4rd4 SCW Üyesi

1.246
    142
    63
    ilk calıstırdıgımda devır bıraz yuksekte calısıyor daha sonra devır dusuyor bu sırada motor sesı bıraz gurultulu oluyor ewt ama dızel kadar da degıl.

7. gokhan_acr

gokhan_acr SCW Üyesi

263
    174
    43
    evet biraz abartmış olabilirim :D

8. carmentillo

carmentillo SCW Üyesi

58
    23
    8
    Termostat'ı değiştirmen gerekir benimkide aynıydı 83 luk termostadı çıkardım 87 lık taktırdım sende 87 yada 90 lık taktırırsan yanarsın aracın içinde ısınma problemin olmaz.:)

9. alikemal4242

alikemal4242 SCW Üyesi

413
    103
    43
    Kesinlikle aracı olduğu yerde ısınması icin bekletmeyin bu hem yakıt tüketimini artırır hemde araç yağlama mekanizmasını olumsuz etkiler.Kışın fazla değil araç çalıştıktan 10 sn sonra hareket edin.Yalnız araç henüz ısınmaya başlarken yüksek devirlerde ve hızlarda kullanmayın bu durum motordaki yağlamayi az kılacak ve motordaki sürtünme ve aşınımı arttıracaktir.
    Allah kazasız belasız binmek nasip etsin :)

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş