Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibiza 1.4 Benzin Buji Değişimi

dalileon

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aracımın bujilerini değiştirmek istiyorum. Aracım 2012 model 1.4 Copa benzinli. Biraz araştırmam sonucu orjinal bujilerin NGK marka olduğunu öğrendim. NGK nın resmi sitesinden de aracımı seçip motor koduma göre bujimi buldum. Fakat emin olmak için de burada sorma istedim. Aracıma uygun bujinin aşağıdaki linkte bulunan NGK 5960 ZFR6T-11G olduğu sonucu çıktı. Yalnış buji almak istemiyorum o yüzden burada bilen arkadaşlardan teyit almak istiyorum. Bir Bosch marka tavsiye eden var mı? Seat ile NGK daha uyumlu ve performanslı diye forumlarda okudum.

NGK - Ürün bulma aracı

Kardeşim bende de ibiza var bosch marka kullanıyorum piyasada genellikle bu bujiler daha yaygın ve kullanım olarakda tatmin edici

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Bosch marka takmaya karar verdim ve Bosch Servisinde değiştirdim bujilerimi. Takılacak bujileri takılmadan önce inceledim orjinal Almaya üretimiydi. Araca uyumlu bujiler listesinde Bosch Super 4 (4 tırnaklı) vardı ondan taktı ve gayet memnunum.

Bujilerim ilk kez değişiyor ve oldukça eskimişler. Merak edip tabiki çıkan bujilere baktım, onlar da bosch marka ve tek tırnaklıydı. Tek fark üzerinde VW yazması :)

Geri
Üst Alt