Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 85 hp 2012

Bir depoyla 800 km. gitmişliğim var.Ortalama hızı 50-65 km/h.Şehir mersin.:D
Hayırlı uğurlu olsun.İlk mesajında bahsetmişsin hız manyağı falan değilim diye o yüzden ihtiyacını karşılayacak bir araç.Tekrardan hayırlı olsun,aramıza hoşgeldin.:eek:

1,4 reference 2012 aldım kardeş çok memnunum araba ok gibi benzinli olduğundan fazla sıkıntı olmuyor tüp taktırmazsan performans alırsın bende tüp yok memnunum arabanın ayılma bayılma olayına gelince yüksek devirlerde ve hızlı bir şürüş ile neden bayılsın ki sonuçta benzinli araba şehir içinde biraz da cesaret işi araba kullanmak eğer adrenalin seviyorsan gazı kökle keyfine bak ben gitmem demez araba yalnız birinci vitesteki kesici olayını çözmen çok önemli ben 3-4 ay oldu daha tam anlamıyla ayarlıyamıyorum :) kesiciye kadar dayıyorum arabada tık yok zaten bu paraya böyle araba yok piyasada fiyat cevbediyor direk

1,4 reference 2012 aldım kardeş çok memnunum araba ok gibi benzinli olduğundan fazla sıkıntı olmuyor tüp taktırmazsan performans alırsın bende tüp yok memnunum arabanın ayılma bayılma olayına gelince yüksek devirlerde ve hızlı bir şürüş ile neden bayılsın ki sonuçta benzinli araba şehir içinde biraz da cesaret işi araba kullanmak eğer adrenalin seviyorsan gazı kökle keyfine bak ben gitmem demez araba yalnız birinci vitesteki kesici olayını çözmen çok önemli ben 3-4 ay oldu daha tam anlamıyla ayarlıyamıyorum :) kesiciye kadar dayıyorum arabada tık yok zaten bu paraya böyle araba yok piyasada fiyat cevbediyor direk
1. vitesteki kesici olayı nedir anlayamadım?

Abicim 1.4 85 hp arabadan harikalar yaratmasını bekleme, 2008 polo orijinal yazılım yükseltmeyle 85 hp olmuş araç şehir içi gayet iyi gidiyor. 120-130'lara kadar denedim ben, gayet de tatmin edici... Eğer dağ tepe bayır gezerim diyorsan "kesmeyebilir", ben hız delisi değilim diyorsun ama sürüş tarzını tam olarak açıklamıyor bu sözcükler... En güzeli, aynı motora sahip polo olur, fabia olur başka bir model olur bir aracı kiralayıp bir gün denemen.. Harcayacağın 100 tl bütün bu sorulardan kafanı kurtaracaktır.

1. vitesteki kesici olayı nedir anlayamadım?

kesici olayı şöyle kesicinin tam olarak hangi devirde aktif olduğunu tam kavrayamadım bazen çok güzel yakalıyorum kesici devreye girmeden 2. vitese geçiyorum o zaman güzel bir ivmelenme oluyor arabada yalnız gazı fazla kökleyip arabayı kesiciye kadar dayayınca istediğin akış olmuyor doğal olarak 1. vitesteki kesici olayı bu benim yaşadığım

1.4 85hp'lik motorda kesici 6. bin devirde devreye girer.

anladım fakat sanırım kesicinin hangi anlama geldiğini anlayamadım :)

1.4 motor ekonomi amaçlı bir motor 1. vitesi çok zorlamamanı ve kesiciye sokmamanı öneririm... daha sonra çok baş ağrıtabilir...Ben saha önce bahsettiğim poloyu satmak zorunda kalmıştım...

Merhabalar... 2.5 ay oldu arabamı alalı. 1.4 85 hp ibiza ama benimkisi reference. Arabamdan hem performans hem de yakıt olarak çok memnunum. 41xMaaşallah= 41 kere Maaşallah...
Yokuşlarda bayılma olur mu diye sormuşsunuz şunu söyleyeyim. Eğer yokuşa 120 ile girer ve önünde kimse olmazsa banamısın demiyor ve o yokuşu 120 ile çıkıyor. Ama yokuşa biraz yavaş girdin ve önünde de bir kamyon varsa işte o zaman bayılma oluyor, ancak o zaman da vitesi küçültüp tekrardan performansa geçiyorsun. Araba giderken 120-130 civarı bence çok iyi hatta o km de gittiğini anlamıyorsun bile ancak 140'lara geldiğim de biraz tedirgin olmuyor değilim. Dediğim hızların üstünde kullanacaksan alma ama 90-110 arası giderim diyorsan tam senlik araba. şehir içi şehir dışı karışı geçen gün 50 liralık benzinle 180 km gittim sonra benzin aldım ışığı yanmıştı çünkü. Yalnız bence bir 10-15 km daha giderdi gibi. Bir arkadaş yorum da 4 hava yastığı görünmüyor denmiş ancak 4 hava yastığı da var. 2 önde 2 de koltukların yanında. Şahsen arabamdan memnunum hele ki tip olarak. bence çoğu arabadan daha yırtıcı gözüküyor. Kalkışlar da da bence baya bir seri araba. 11 sn hızlanıyormuş kitapçıkta öyle yazıyor. (hiç denemedim ama)

Ayrıca araba almak sıkıntılı bir iştir. İlk mesaj da demiş arkadaş bazıları 1.4 alma diyormuş bazılarıda 85 hp yetersiz diyormuş.
Benim bu arabayı almadan önce tam 7 aylık bir mazim var. 2. el araba cok baktım ama sonunda bu arabayı aldım ve iyiki de almışım diyorum. 7 ay boyunca birine ne sorsam hangi arabayı göstersem onu alma şunu al dedi. Yok o arabanın şusu var yok bu arabanın busu var yok efendim o paraya o araba mı alınırmış felan dediler. Ben 7 ayda şunu öğrendim "kimseyi dinlemiyeceksin". Çünkü sen arabayı onlara değil kendine alıyorsun. Arabadan ne beklediğini en iyi sen biliyorsun. Bırak o konuşanlar 1.4 almasın veya 85 hp'yi beğenmesinler.
Bana "o paraya o arabayı alma" diyenlere ve arabalarına şimdi bakıyorum da "iyi ki almışsın lan Bora bu arabayı" diyorum kendi kendime. Çünkü onlar sıfır kokan bir arabanın ve koltuklarda ki poşetleri ilk kedinin koparmanın nasıl bir haz olduğunu bilmiyorlar.
Piyasada bu fiyata alabileceğin en güzel arabalardan bir tanesi...

İbiza alanların sayısının artması çok hoşuma gidiyor. İnşaALLAH ibiza'yı alırsınız da yolda görürsem gözünüze gözünüze sellöktör yaparım... :)

ben 3 4 ay önce aldım 2012 1.4 baz modeli. Araçtan çok memnunum yakıt biraz fazla yakıyor şehir içi tam hesaplamadım ama 40 krş falan. Evim tepede biyerde hergün yokuş çıkıyorum dizelden sonra biraz güçsüz geliyor. Sonuç olarak bu paralara alınabilecek en güzel araba (Sıfır istiyorsan tabiki)

Geri
Üst Alt