Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1.2 tsi dsg style

haluk_dongel

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar!
Başlıkta da belirttiğim gibi konu yeni ibiza 1.2 tsi dsg şanzıman araçla ilgili olacaktı.
Bilen arkadaşlar bilir 7 ay önce 2. el 2009 model leonumu aldım ama ileriki tarihlerde sıfır araç almayı düşünüyorum.
Tercihimi hem leona nazaran fiyat açısından (bir de zaten leon kasa değiştiriyo, yeni kasa pek hoşuma gitmedi) hem de vergi avantajı ve otomatik şanzıman olması sebebiyle başlıktaki araçtan yana kullanmayı düşünüyorum yani yeni ibizadan...
1.2 motor yakıt ve vergi avantajı, dsg olması da yakıt ve rahatlık avantajı sağlayacak bana.
Ancak acaba leon gibi geniş bir araca alışmışken ibiza çok mu boğar diye düşünüyorum, özellikle arka diz mesafesi benim için değil ama aracıma binen insanlar için sıkıntı olur mu acaba?(arabamın koltuklarına ve döşemelerine basılmasını ve ayak değmesini hiç sevmem ve istemem çünkü)
Aklınıza gelen her yönüyle "leondan sonra yeni ibiza" hakkındaki yorumlarınıza ciddi ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

kardeş idare et diyecem ama olmayacak nereye açmalıyım ya da ne yapmalıyım kısaca? :)

Ben gerektigini dusundum yere tasidim...konunuzla ilgili olarak diyeceklerim kisa...1.2 tsi dsg ibiza performansiyla yuzumu gulduren eglenceli bur arac 1.2 olmasiyla vergi acisindan da yuzleri gulduruyor ama ne yaparsaniz yapin 1 alt segmente gectiginiz hissini uzerinizden silemez..bunu ic malzeme kalitesi,ic hacim gibi basliklarda hissediosunuz mesela beni ibizayi surerken gorenler bu sana yakismamis ya leon bir baska diolar..bence yeni leonu canli canli gormeden araba almayin canli canli gorunce alisacaksinizdir bence pisman olmayin

2 aydir makyajli kasa ibiza kullaniyorum. Bana gore en buyuk artilari, sinifinina gore cok guzel bir tasarimi olmasi, tsi motor ve dsg sanziman. Alinirken esp ve hill holdlu alinmasi gerek. Ben espden feragat ederim derseniz, kaydirma olayini sol ayak freniyle cozebilirsiniz.

Bunlar haricindeyse arka kapilarda hoparlor olmayisi, aynalarin otomatik kapanmayisi gibi basit eksiklikler aracin eksiklikleri.

Cok ekonomik kullanirim dersen, sehir disi 5,5 sehir ici de 7,5 gibi degerler tutturabilirsin. Simdiden hayirli olsun.

Geri
Üst Alt