Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza 1.2 TSI DSG 2012 Şanzıman Park Halinde Kitlendi!!

Dışarda yaptır kardeş %50 daha ucuza kapatırsın.. en az % 50..

Çok geçmiş olsun. Neticede araçların hepsi birer makineden ibaret. Önemli olan bu esnada yaşanan olaylar sorunlar insanlara zarar vermesin. Bence Ankara'daki özel servis ile görüşüp burada müdahale edilmeyen olayın ne olduğudur. Belkide aynı tiyatro Ankarada oynandı. Buna bakmak lazım. Araç üreticilerinin tamamı (tüm markalar dahil) kendisinin haricinde bir müdahale var ise garantiyi hemen devre dışı bırakırlar. Dirayetli olmak lazım, sonuna kadar savunmalısınız. Çıkma parça kullanılabilir ama sonuç da nasıl bir tamir olacak burası düşündürücü. Malesef Pazarlama taktiği ve teknolojiyi kullanarak şanzıman gibi parçalar aracın künyesine işliyorlar. Yani siz kontağı açınca araç bu şanzıman benim mi diye bakar. Künyeye işli değil ise araç ya çalışmaz yada kitlenir. Çıkma takılacak kartı araç künyesine işlenmesi gerekenlenrden mi? Gerekli ise bunu nasıl yapacağınızı planlamak lazım. Çıkmayı parçayı servis takıp araç künyesine malesef eklemez. Bunu çeşitli yazılımlar ile dışarıda yapmaya çalışıyorlar buda pek sağlıklı olmuyor. Ankaradaki servis olayında böyle bir şey mi vuku bulmuş mu? Bir araçta pek çok karttan künye kontrolu yapılıyor. Şanzıman bunlardan birisi. Yanlış anlamayın tüketici olarak hepimiz aynı taraftayız ama bunları belirterek yardımcı olmaya çalıştım. Belki biraz kötü senaryo çizdim ama servis ve doğuş bu gündem ile üzerinize gelecektir. Umarım Doğuş sizi mağdur etmez. Araç üzerindeki bu tarz parçaların seri numarasının kayıtları üreticilerde tutuluyor. Yani Fabrika montajda kullandığı bu tarz maliyetli her parçayı bilir. Müdahale var ise bunu servis ve üretici çok net çıkartırlar. Yani Şase numarası ile araç üzerindeki arızalı parçanın seri numarasının eşleşip eşleşmediğine bakarlar. Mazi önemli bilmeden mahkeme işi zor. Merak ile durumu takip ediyor olacağım.
Saygılar.
Erdinç

Bilgiler için çok teşekkürler fakat aracın iç aksamında değişen herhangi bir parça yok(ya da serviste bu konudan hiç bahsetmediler). Zaten bir parça değişimi olsa bu serviste yapılmışsa 2 sene garantilidir, dışarda yapılmışsa garantiden söz etmek Doğuş nezdinde mümkün değildir. Bunun farkındayım, fakat servisin savı vites kutusu daha önce açılmış, bunu da birkaç kablonun yeri farklı diyerek açıklıyorlar. Yine de bana net olarak bu parça şu nedenden ötürü bozulmuştur diyemiyorlar. Herşey olabilir diyorlar :) Bu da bence iyi niyetli bir yaklaşım değil? Buradan geçen şu kablodan ötürü bu parça zarar görmüştür deseler anlarım. Sadece aracın vites kutusu ile oynanmış(ne yapıldı onuda söyleyemiyorlar) bu yüzden bu parçayı garanti kapsamında değişemeyiz diyorlar. Size de garip gelmiyor mu??

Aracın Ankarada özel serviste ne işlem gördüğü bilgisine henüz ulaşamadım. Çünkü aracın ilk sahibinde olmuş olan benden önce alanda bu şekilde binmiş araç o işlemden sonra 5-6 aydır trafikte. Ben de aldıktan sonra 1200 km yol yaptım herhangi bir sorun yoktu. Durup dururken park halinde bu arızayı verdi. Kullanıcı hatası da olamaz! Hala Doğuş otoya yaptığım itirazın sonucu ile ilgili geri dönüş bekliyorum!!

Bende 2009 A3 vardı. Vites değişiminde cırt diye bir ses yapıyordu. Servise götürdüm senkromenç arızası dediler ve şanzımanı komple değiştirdiler. O zaman bu şanzumanların tamiri yok açılıp kapanmıyor, sadece kavrama (balata takımı) için bir pencere var oradan müdahale ediliyor denmişti bana. Bu araçların şanzumanı aynı olduğuna göre Kayadibi şanzumanınızın kurcalandığını nasıl anlamış acaba? Sökülüp takılmayan bir şey kurcalanamaz. Kablonun yerinin değişmesi şanzumanın kurcalanması anlamına gelmez, gelemez bu çok basit bir yaklaşım. Size tam olarak bir açıklama yapmalılar. Örneğin şanzumanın üzerindeki bu seri nolu kart değişmiş vs derseler tamam. İlaveten aracın sahibi siz olduğunuza göre Ankaradaki servis araç ile ilgili kayıtları size aktarmak zorunda. Değişmedi ise plaka ile değişti ise araç şase numarası ile bu bilgileri kolayca almanız lazım.

geçmiş olsun kardeşim son durum nedir hala cvp gelmedimi ? ayrıca bence senin önünde iki seçenek var ya bunları mahkemye verip bilirkişi tayin edeceksin konuyla alakalı olarak dava süreci başlayacak , yada allah belanızı versin diyip özel bir serviste arabanı daha ucuza yaptırıp binip gideceksin , bu arada konuyla alakalı yazı yazsan ispanyaya da fena olmaz mağduriyetinle alaklı
ayrıca bende 1 ekimde aldım 2013 manuel ıbıza bu yazıyı okuyana kadar da keşke dsg alsaydım diyordum ama şimdi iyiki manuel almışım diyorum
birde semt neresi senin ?? WV de çalışmış şu anda özel servisi olan arkadaşlarımız var istersen bana pm at onlarla bir konuş bakalım ne diyecekler bu konuyla alakalı olarak ..

Bende 2009 A3 vardı. Vites değişiminde cırt diye bir ses yapıyordu. Servise götürdüm senkromenç arızası dediler ve şanzımanı komple değiştirdiler. O zaman bu şanzumanların tamiri yok açılıp kapanmıyor, sadece kavrama (balata takımı) için bir pencere var oradan müdahale ediliyor denmişti bana. Bu araçların şanzumanı aynı olduğuna göre Kayadibi şanzumanınızın kurcalandığını nasıl anlamış acaba? Sökülüp takılmayan bir şey kurcalanamaz. Kablonun yerinin değişmesi şanzumanın kurcalanması anlamına gelmez, gelemez bu çok basit bir yaklaşım. Size tam olarak bir açıklama yapmalılar. Örneğin şanzumanın üzerindeki bu seri nolu kart değişmiş vs derseler tamam. İlaveten aracın sahibi siz olduğunuza göre Ankaradaki servis araç ile ilgili kayıtları size aktarmak zorunda. Değişmedi ise plaka ile değişti ise araç şase numarası ile bu bilgileri kolayca almanız lazım.

Hocam zaten şanzıman arızası demediler, şuana kadar çok şükür şanzıman ile ilgili hiçbirşey konuşulmadı. Vites kutusunun altında vites değişimini ileten bir parça varmış o değişecek dendi. Araçla ilgili kayıtları yasak olmasına rağmen gösterdiler(bana böyle söylendi). Fakat araç yetkili servise gitmiş tamir edilmemiş, dışarıda özel serviste yaptırılmış. Benim bildiğim kaporta işlemi var, iç aksam ile ilgili herhangş birşey bilmiyorum oynanmadığını da kanıtlayamıyorum. Servisin savı vites kutusu daha önce açılmış, bu parça neden arızalanmış onu da açıklayamıyorlar? Bugün servisten aradılar itirazım olumsuz sonuçlanmış. Onların bilgi ekranına garanti kapsamı dışında işlem yapın bilgisi gelmiş, fakat bana Doğuş oto'dan hala geri bildirim yapılmadı!

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

tam bende onu diyecektim garantinin bitmesine 6 ay kala olan zamana kadar garanti belli bir ücret karşılığında uzatılabiliyor ..

Hocam aracın şase motor vs vs hiçbirşeyi değmemiş sadece kaportada işlem var boya var, arka sol kapı değişmiş falan. İç aksam motor şanzıman vites vs vs hiçbir oynama yok. Bende garanti uzatmayı teklif edeceğim fakat Cuma gününden beri Doğuş Oto'dan yetkili herhangi birine ulaşamadım... Ayrıca bu işi garanti kapsamı dışında yaparlarsa hangi garantiyi uzatayım ki :)

geçmiş olsun kardeşim son durum nedir hala cvp gelmedimi ? ayrıca bence senin önünde iki seçenek var ya bunları mahkemye verip bilirkişi tayin edeceksin konuyla alakalı olarak dava süreci başlayacak , yada allah belanızı versin diyip özel bir serviste arabanı daha ucuza yaptırıp binip gideceksin , bu arada konuyla alakalı yazı yazsan ispanyaya da fena olmaz mağduriyetinle alaklı
ayrıca bende 1 ekimde aldım 2013 manuel ıbıza bu yazıyı okuyana kadar da keşke dsg alsaydım diyordum ama şimdi iyiki manuel almışım diyorum
birde semt neresi senin ?? WV de çalışmış şu anda özel servisi olan arkadaşlarımız var istersen bana pm at onlarla bir konuş bakalım ne diyecekler bu konuyla alakalı olarak ..

Hocam özelden yazdım da benim aracın geçmişini kanıtlayabilecek durumum yok, bu durumda da heriflerle baş edemem. İspanya'ya mail atacağım bugün.

sonucu beklemedeyiz doğuşun tutumu ne olacak bakalım

Dün yetkili servis aradı ve kendi ekranlarına talebinizin reddedildiği yani bu işlemin garanti kapsamı dışında yapılması yönünde bilgi geldiğin ilettiler. Cuma öğlen itiraz ettim konuya bugün Çarşamba oldu normalde 1-3 iş günü içerisinde geridönüş sağlıyoruz dediler. 3 gün de oldu hala Doğuş'tan muhattap bulamadım. Serviste Doğuştan arandığımda müşteri memnuniyeti adına parça indirimi talep etmemi söyledi. Hala telefon bekliyorum!!

Dün yetkili servis aradı ve kendi ekranlarına talebinizin reddedildiği yani bu işlemin garanti kapsamı dışında yapılması yönünde bilgi geldiğin ilettiler. Cuma öğlen itiraz ettim konuya bugün Çarşamba oldu normalde 1-3 iş günü içerisinde geridönüş sağlıyoruz dediler. 3 gün de oldu hala Doğuş'tan muhattap bulamadım. Serviste Doğuştan arandığımda müşteri memnuniyeti adına parça indirimi talep etmemi söyledi. Hala telefon bekliyorum!!

Merhaba Arkadaşlar;

Öncelikle herkese ilgisinden ötürü teşekkür ederim. Sonuç şu; Doğuşdan bir temsilci aradı ve aracım ile ilgili garanti kapsamı dahilinde işlem yapılmayacağını, bunun sebebininde daha önce aracın dışarda tamirinin yapılması(sadece kaporta üzerinde işlem var) olarak gösterdi. Hiçbir parça indirimi falan da yapmadılar, tamam desem 10 saniyelik bir konuşma geçecekti aramızda(1 haftalık bekletmenin sonucunda). Bende lanet olsun dedim ve kendi işimi kendim gördüm arkadaşlar. Bundan sonra Doğuş Grubunun hiçbir kurumu ile hiçbir ilişki kurmamaya karar verdim. Çöp torbası bile satsalar almayacağım...

Geri
Üst Alt