Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza 1.2 TSI DSG 2012 Şanzıman Park Halinde Kitlendi!!

sıkıntı yapma problem büyükse bile garantiden şanzuman değişir takma kafana

Dün öğlen Kayadibi'nden aradılar ve vites kutusunun altında bir parçanın değişmesi gerektiğini söylediler(Parça no.6R1713025AC) ve bu parçanın garanti kapsamı altında değişemeyeceğini ve değerinin 700 TL civarı olduğunu ilettiler. Doğuş Otomotiv'in parçayı garanti kapsamına alamayız dediğini ilettiler. Bunun üzerine şok oldum ve yazılı bir teyit istedim fakat servis yazılı bir bilgilendirme yapamayacaklarını söyledi. Benim aracım kaportadan daha önce işlem görmüş, bu işlemi de özel serviste yaptırmış benden önceki sahibi fakat elektronik veya mekanik herhangi bir işlem olmadığını teyit ettirdim ben alırken. Elimde özel bir servisin expertiz raporu var ve bize orada expertiz sonrası anlatılan durumda arabanın kesinlikle alt tarafta şanzımanda ve motorda hiçbir sıkıntının olmadığını iletmişlerdi. İç konsol ile ilgili de herhangi birşeyden bahsetmediler. Şimdi servisin savı yok bu arabanın sigortaları ile oynanmış, torpidosu ile oynanmış vites kutusu kurcalanmış vs vs fakat ben bunu çok açık söylüyorum samimi bulmadım. Şimdi bu yetkili serviste aracın altını üstüne getirdi arızayı bulabilmek için(arıza tespitini 1,5 günde yapabildiler makineye sokmalarına rağmen bulamadılar). Bunun aksini nasıl kanıtlarım? Dün öğlen Doğuş Otomotiv'i arayıp konu ile ilgili itirazımı ilettim fakat geri dönüş yapmadılar dosyam hala açık, haftasonuda çalışmıyorlarmış konu ileilgili en erken Pazartesi geri dönüş yapılacak. Ben bugün araçta ne yaptılar ne ettiler öğrenmek için servise gideceğim fakat sonuç olarak benim aracım ilgisizlikten en az Salı'ya kadar serviste yatmış olacak. Eğer bu parçanın garanti kapsamına girmediğini kabul edip değişimini sağlarsam bu kez yarın bu araçta herhangi bir başka sıkıntı olursa bundan sonra herşeyi garanti kapsamı dışında sayacaklarına da eminim. Önerileriniz var mı? Gerşekten kendimi fazlası ile mağdur hissediyorum ve bu iş garanti dışında çözülecek ise bir daha WW grubu araç almayı veya Doğuş Oto ile muhattap bile olmak istemeyeceğim!! Teşekkürler...

gecmıs olsun ama su kelıme dıkkatımı cektı arabadan sogudum bu kadar basıt seylermı bunlar sonucta kul yapısı herturlu sey olablır elektronık araclar bunlar sonucta bu kadar cabuk vazgecmeyın aracınızdan soguycak bıseyde yok

Hocam haklısınız, ben araçtan gerçekten çok memnundum, sürüşü keyfi insana fiyat hizmet endeksi yaptığınızda kaliteyi hissettiriyor fakat aracın sorununun çözümüne ilişkin şuana kadar yaşadıklarım ruhsal olarak beni etkiledi. Hiçbir müşteri memnuniyeti odaklı çalışma olmadı. Bana bir araç tahsis edilmedi(talep etmeme rağmen elimizde yok dendi). En sonunda da mekanik bir parçada sorun olmasına rağmen garanti dışı yaparız şu kadar para vermeniz gerekiyor onaylıyormusunuz dendi. Bunlar şık davranışlar değil. Ben bugüne kadar hep Japon araçları kullandım. İlk kez Avrupa araç aldım ve WW grubu araçların motor ve şanzımanı kaliteli ve sürüş keyfi var diye aldım ancak 1 haftada başıma gelen bunlar, yaklaşımda bu, az da olsa hak vermiyor musunuz?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

+2 daha garanti yaptırabiliyorsan kesinlikle yaptır.

Bu konu ile ilgilide okuduğum kadarı ile 1000 TL talep ediyorlarmış. Burada da şu garip normalde bu araçların Avrupa ve Amerika garantileri 5 yılmış, Doğuş Oto Türkiye'de biz Türk vatandaşlarına bunu 2+2 diye yansıtıyor. Aslında bu noktada da bir problem var. Fakat bu problemi garanti kapsamında çözerler ise kafamın rahat etmesi için kesinlikle 1000 TL verip 2 yıl daha uzatmayı düşünüyorum...

Önceki sahibine sorun bakalım bunun için mi satmış arabayı. Sonuçta garantisi devam ediyorsa sorun olmayacaktır.

Öncekisahibi ile aracı almadan beraber Oto sanayiye ve özel bir servise expertiz yaptırmaya gittik(detayını yukarda yazdım), bu işlemlerde herhangi birşey çıkmadı. Araçla ilgilien ufak bir sıkıntı olmadığını da üzerine basa basa söylediler fakat çokta araçtan anlayan tipler değillerdi. En az 10 kere sordum hepsinde de ihtiyaçtan sattıklarını söylediler.

Hocam haklısınız, ben araçtan gerçekten çok memnundum, sürüşü keyfi insana fiyat hizmet endeksi yaptığınızda kaliteyi hissettiriyor fakat aracın sorununun çözümüne ilişkin şuana kadar yaşadıklarım ruhsal olarak beni etkiledi. Hiçbir müşteri memnuniyeti odaklı çalışma olmadı. Bana bir araç tahsis edilmedi(talep etmeme rağmen elimizde yok dendi). En sonunda da mekanik bir parçada sorun olmasına rağmen garanti dışı yaparız şu kadar para vermeniz gerekiyor onaylıyormusunuz dendi. Bunlar şık davranışlar değil. Ben bugüne kadar hep Japon araçları kullandım. İlk kez Avrupa araç aldım ve WW grubu araçların motor ve şanzımanı kaliteli ve sürüş keyfi var diye aldım ancak 1 haftada başıma gelen bunlar, yaklaşımda bu, az da olsa hak vermiyor musunuz?

Bu konu ile ilgilide okuduğum kadarı ile 1000 TL talep ediyorlarmış. Burada da şu garip normalde bu araçların Avrupa ve Amerika garantileri 5 yılmış, Doğuş Oto Türkiye'de biz Türk vatandaşlarına bunu 2+2 diye yansıtıyor. Aslında bu noktada da bir problem var. Fakat bu problemi garanti kapsamında çözerler ise kafamın rahat etmesi için kesinlikle 1000 TL verip 2 yıl daha uzatmayı düşünüyorum...

Öncekisahibi ile aracı almadan beraber Oto sanayiye ve özel bir servise expertiz yaptırmaya gittik(detayını yukarda yazdım), bu işlemlerde herhangi birşey çıkmadı. Araçla ilgilien ufak bir sıkıntı olmadığını da üzerine basa basa söylediler fakat çokta araçtan anlayan tipler değillerdi. En az 10 kere sordum hepsinde de ihtiyaçtan sattıklarını söylediler.

Seat tutkusu bu iste yoksa servisleri berbat test surusu istersin yaptrmazlar fiyatta indirime gdersin gtmezler tok gozludurler ama bnce garanti disi diyip para istemeleri sacma bnce biraz ustlerine gidin bagirin cagirin cnku seat servisi bundan anlar ayrica seat turkiyede bu kdr arac satbliyr ya sasiriyorum cnku bu tutumda baska hic bir firma bu kdar arac satamaz bnce eger seat dogru duzgun bir firmanin elinde olsa inanilmaz satardi

MK16i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan arızalı parçanın ne gibi durumlarda bozulabileceğini öğren
dışardan darbe izi yoksa şanzumanda alttan çarpma gibi parçayı herhalükarda garantiye sokmaları için zorla gerekirse ispanyaya mail ile yaz resimlerini çekip şanzumanın dışardan bozulan parça ile torpidonun ne alakası olabilirmiş veya sigortaların çok saçma para kazanmanın yolları bunlar garantiye sokmayıp kullanıcı hatası diyemezler

şimdi internetten görsellerine baktım torpidodaki vites kutusunun altındaki mekanizma bu aracın kaporta işlemi neymişki buralar kurcalanmış falan dediler size

bu arada çıkmacılarda bu parçayı yarı fiyatına bulursunuz garantiden değiştirmek istemezlerse

Oğuzhan arızalı parçanın ne gibi durumlarda bozulabileceğini öğren
dışardan darbe izi yoksa şanzumanda alttan çarpma gibi parçayı herhalükarda garantiye sokmaları için zorla gerekirse ispanyaya mail ile yaz resimlerini çekip şanzumanın dışardan bozulan parça ile torpidonun ne alakası olabilirmiş veya sigortaların çok saçma para kazanmanın yolları bunlar garantiye sokmayıp kullanıcı hatası diyemezler

şimdi internetten görsellerine baktım torpidodaki vites kutusunun altındaki mekanizma bu aracın kaporta işlemi neymişki buralar kurcalanmış falan dediler size

bu arada çıkmacılarda bu parçayı yarı fiyatına bulursunuz garantiden değiştirmek istemezlerse

Merhaba Yılmaz Bey;

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Biraz önce servise gittim aracı gördüm konuştuk geldim. Aracın 5-6 ay öncesine ait Ankarada'ki yetkili bir servise ait kaydı varmış, burada aracın hasarlı geldiğini ve tamir işleminin yapılmadığını ya da servisin bu tamiri reddettiğini söylediler. Bunun dışında şurasında sıkıntı var burası problemli gibi bir not düşmemişler fakat Kayadibi'ndeki yetkililer aracı tamir etmeyi reddettiler ise orjinalliği bozulmuşsa bunu sebep göstermiş olabilirler dediler. Usta'da vites kutusu ile oynandığını kabloların geçiş yerlerinin bile farklı olduğunu falan anlattı. Bu parça örneğin aracın camı kırıksa buradan vites kutusu yanına su gelmişse ve buradan içeriye su girmişse arızalanmış olabilir dediler(arızalan parça elektronik aksammış). Bunun yanında bu parçayı yenisi ile değiştirseler bile başka bir sorun olmayacağını da garanti edemeyeceklerini söylediler. Ben bu işi gerçekten anlamadım. Parça değerini telefonda ben 670 TL olarak dediler diye hatırlıyorum fakat orada 1620 TL + İşçilik dediler!!

Bunun dışında araca baya salladılar keşke almasaydınız falan diye ve mağduriyetimin farkında olduklarını Doğuş oto şikayetim ile ilgili taraflarına ulaştığında ellerinden geleni yapacaklarına emin olmamı söylediler. Fakat durum anlattıkları kadarı ile hiç iç açıcı değil(garanti bakımından). Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiyeleriniz nelerdir?? Teşekkürler...

Exper yaptırdığınız yer güvenilir mi ? Tramer kaydı var mı ? Birde Başka bir servis ile konusun ölücülük yapıyor olabilirler .. Sizin inandığınızı görünce şişirmiş olabilirler bence başka bir servisle konuşup aracı çekin oradan yapcaksa da başkası yapsın ne demek garanti vermiyormuş..

Oğuzhan ankaradaki yetkili servis aracı neden toplamak istememiş anlamadım aracın kazası nerden kaportanın nereleri işlem görmüş merak ettim acaba araç suya falanmı düştü yada kaskosu olan aracı neden pert yapmadılar çok karışık bir iş var bu araçta expertiz yaptırdığın yer onların tanığımıydı eğer öyle ise aracı sana övdüler ve satttılar
lakin asıl sorun şu aracın o parçasını çıkmacılardan bulabilirsin yada internetle aran iyi ise yurt dışından getirtebilirsin aracı servis yapmaz ise ama dediğim gibi araç su haslı olmuşsa başka biryerden de arıza verebilir bunu kestirmek zor iyice bir kayadibine sorsaydın aracın durumunu

Mahkeme için önceki yaşanan herşeyi çok iyi bilmek lazım. Geçmiş olsun

Geri
Üst Alt