Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1.0 tsi dsg

benim aracım 2015 kasım 10 çıkışlı. 1.2tsi 90 bg. basmam normal gider gelirim günlük 60 km yol yapıyorum ev iş, iş ev arabam bu güne kadar 100 km de 7.0 lt benzin gösteriyor yol bilgisayarı. hesaplamama göre kilometrede 30 kuruş yakıyor.
1.0 motor ne yakar bilemem ama gaza basarsan yüksek devirde kullanırsan bayaa yakar herhalde bana göre.

arkadaşım merhaba, öncelikle bir kaç yorumu okudum ve güldüm..

ben 1.0tsi dsg fr kullanıcısıyım. bundan once leon 1.4 140lık manuel fr'ım vardı.
kafadan bu aracın leon fr'ı bana sadece ve sadece boyut olarak arattıgını soyleyebilirim cunku ibiza dar bir araç ve ben azıcık iri bi adamım. :)

motor olarak 9sn lik 0-100ü var ve dsg uyumu gerçekten son derece mükemmel.
yolda c segment araçlarına bile istediğin şekilde kafa tutabiliyorsun ve beklentilerinin üstüne çıkıyor araç.

yakıta gelirsek; yakıt konusu biraz değişik. sakin kullanımda 6lt'ye kadar düşebiliyorsun fakat araç sakin kullanmaman için seni son derece tahrik ediyor. ilk 1500km'de 9.5lt ort. ile kullandım sabah ve akşam istanbul kopru trafigi içinde. yani ucu çok açık. şuan 7lt ort. ile kullanmaktayım.

çekiş güçüne gelirsekde aracı su sekilde test etmiştim. matbaa işi yapmaktayım, kağıt almıştım ve araca yüklemem gerekti. iş yerimin yakınında yaklaşık 70mt lik %40 -45 derecelik bir bayır var. önce korktum ama yapabilicek başka bişeyim olmadığı için 400kg'lık malı yükledim araca ve işyerine geçtim. inanın rampada banamasın demedi motor. ilk rampaya girişde esp tıkırtadı lastikler yere tam tutunmadı ufak bi patinaj ama sonrasında takır takır çıktı araç..

bu motora bende önyargılıydım fakat adamlar gerçekten işlerini çok iyi yapmışlar. ben öneririm.
karar sizin..

Geri
Üst Alt