Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza Teyp, Bardaklık ve Katlanır Ayna

cagdas

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

Öncelikle merhaba demek isterim. Aranıza yeni dahil oldum. 2006 model Seat Ibıza 1.4 TDI Stylance sahibiyim. Aracımı yeni aldım. Kaportada ufak tefek çizikleri olsa da aracın belli eksikleri var. Öncelikle sağ katlanır aynası katlanmıyor. Motor sesi geliyor ancak ayna sabit kalıyor. Sol tarafta sorun yok. Ayrıca bardaklık içeri sıkışmış. Uğraşıp çıkardığımda yaylarının attığını gördüm. Değişmesi gerekli. Ayrıca aracın teybinin kafası kasise girince düşüyordu. Yerine oturmuyordu ve teyp kapatılamıyordu. Ancak kontağı kapatınca kapanıyordu. Son olarak ses ayar düğmesi düştü. Yerine takayım derken içeri girdi ve teyp kapandı. Şimdi açılmıyor. Sanırım teyp değiştirmem gerekecek. Bir de ön kaput sanırım güneşten renk atması olmuş. Boyatmam gerekecek. Aracı 88.000 km'de 19.500TL'ye aldım ve bu sıkıntılarını biliyordum.

Katlanır aynayı Maslak sanayide 180 TL'ye tamir ederim diyen birini buldum. Bardaklık sanırım çok masraf değildir. Benim sorum teyp ve boya konusunda. Teybi yaptırmam mümkün müdür? Veya bir Pioneer vs teyp alsam uyum sağlar mı? Bu aracın bana yaklaşık ne masrafı olur? Bilgi verebilirseniz çok çok sevinirim.

Aracın yakıt tüketimi ve performansı ile ilgili olarak ise son derece memnunum. Çok araştırarak aldım ve çok da iyi etmişim. Sadece bu ufak tefek sorunları aşabilirsem uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Önce hayırlı olsun, orj. Teybi ise at çöpe mp3 calan kart okuyucu veya usb li bi teyip al derim, müzik dinlemeyi seviyorsan, 160-200 arası sony paynır alırsın, cızırtı gibi ses bile yeter dersen 50 tl ye de teyip var. Uyumda sorun olmaz, med.markt ta ucuz yollu teyip bulunur, montajı da az bi paraya yapıyorlar,
vernik için çok rahatsız ediyorsa boyadan başka çare yok, yeni bi teknoloji çıkmadıysa, vrnk. Atması tavanında atmayayakın olacağına işaretttir diyebiliriz, orantılı eskidiyse boyası..
ayna için 180 tl tamiri çok mu sanki, muhtemelen içindeki dişlisi kırılmış, yada çıkmıştır,

Abi bence boyatma aracın ne renkse ona göre bir şık kaplama yap yoksa satarken problem kaput boyası

Arkadaşlar,

Öncelikle merhaba demek isterim. Aranıza yeni dahil oldum. 2006 model Seat Ibıza 1.4 TDI Stylance sahibiyim. Aracımı yeni aldım. Kaportada ufak tefek çizikleri olsa da aracın belli eksikleri var. Öncelikle sağ katlanır aynası katlanmıyor. Motor sesi geliyor ancak ayna sabit kalıyor. Sol tarafta sorun yok. Ayrıca bardaklık içeri sıkışmış. Uğraşıp çıkardığımda yaylarının attığını gördüm. Değişmesi gerekli. Ayrıca aracın teybinin kafası kasise girince düşüyordu. Yerine oturmuyordu ve teyp kapatılamıyordu. Ancak kontağı kapatınca kapanıyordu. Son olarak ses ayar düğmesi düştü. Yerine takayım derken içeri girdi ve teyp kapandı. Şimdi açılmıyor. Sanırım teyp değiştirmem gerekecek. Bir de ön kaput sanırım güneşten renk atması olmuş. Boyatmam gerekecek. Aracı 88.000 km'de 19.500TL'ye aldım ve bu sıkıntılarını biliyordum.

Katlanır aynayı Maslak sanayide 180 TL'ye tamir ederim diyen birini buldum. Bardaklık sanırım çok masraf değildir. Benim sorum teyp ve boya konusunda. Teybi yaptırmam mümkün müdür? Veya bir Pioneer vs teyp alsam uyum sağlar mı? Bu aracın bana yaklaşık ne masrafı olur? Bilgi verebilirseniz çok çok sevinirim.

Aracın yakıt tüketimi ve performansı ile ilgili olarak ise son derece memnunum. Çok araştırarak aldım ve çok da iyi etmişim. Sadece bu ufak tefek sorunları aşabilirsem uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Çagdaş hoşgeldin öncelikle aramıza kalıcı ve aktif olman dileğiyle aracın hayırlı olsun... Arkadaşlara katılıyorum boya yaptırma ve resim paykaşabilirsen daha cok dikir üretmiş oluruz

Beni "EDS"ler iyi tanır....

Aramıza hoşgeldiniz, bilmiyorum km'yi iyice sorguladınız mı ama 88 bin KM' deki araca göre aşırı yıpranmış gibi duruyor. Üstelik rakam da iyi...

Söyledikleriniz çok masraflı olmayan ufak detaylar bence. Motor, turbo, egzoz sistemi sağlamsa o işlemlere başlayın derim. Önceliğiniz aracın aksesuarı değil aksamı olmalı ;)

Arkadaşlar,

Değerli görüşlerinize teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Haftasonu resim de yüklerim. Daha net bilgi sahibi olmanızı sağlarım.

Teyp konusunda orijinal gibi ses vermez dedikleri için 200TL civarına iyi bir teyp takmamıştım. Ama sorun olmazsa usb girişli yeni bir teyp almam uygun olur diye düşünüyorum.

Zaten araçtan çok memnunum. Hızlanması ve yakıt tasarrufu son derece tatmin edici. Kasko değeri 23 bin TL iken uygun fiyata aldığımın farkındayım.

Resim yükleyemiyorum. Sadece 3 resim yükleyip sınırı aştınız diye uyarı verdi. Ki o resimleri de buraya koyamıyorum. Yardım??

Pioneer Teyp almaya karar verdim. DEH-X 1650. Görüşünüz nedir?

Teybin özelliklerini paylasirsan yardimci olabilirim

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Geri
Üst Alt