Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza 1.2 TSI DSG 2012 Şanzıman Park Halinde Kitlendi!!

Saka gibi bir olay ya:(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan ankaradaki yetkili servis aracı neden toplamak istememiş anlamadım aracın kazası nerden kaportanın nereleri işlem görmüş merak ettim acaba araç suya falanmı düştü yada kaskosu olan aracı neden pert yapmadılar çok karışık bir iş var bu araçta expertiz yaptırdığın yer onların tanığımıydı eğer öyle ise aracı sana övdüler ve satttılar
lakin asıl sorun şu aracın o parçasını çıkmacılardan bulabilirsin yada internetle aran iyi ise yurt dışından getirtebilirsin aracı servis yapmaz ise ama dediğim gibi araç su haslı olmuşsa başka biryerden de arıza verebilir bunu kestirmek zor iyice bir kayadibine sorsaydın aracın durumunu

Kayadibi ile görüştüm aracın vites kutusu ile oynandığı konusunda ısrarcılar, kabloların geçtiği yerler bile orjinalden farklıymış, Ankaradaki servis detay yazmamış, baktıkları bilgi ekranında sadece araç hasarlı geldi, işlem yapılmadı gibi birşey yazıyor(normalde müşteriye bu ekranı göstermeleri de yasakmış). Doğuş Oto itirazıma henüz geri dönüş yapmadı.

Çıkma parça için gönderdiğiniz linkteki parça no ile benim aradığım arasında bir harf farkı var sonuna C eklenirse bana verdikleri parço no ile birebir aynı oluyor.

Geçmişe dönük şuana kadar araştırmalarımdan birşey çıkmadı, yetkili servis işlem yapmamış, bu işlemi yapmamasının da temel sebebi aracın orjinalliği ile oynanmış olabileceğinden olabilir dendi Kayadibi tarafından.

Yine Kayadibinde bana anlatılan bu parçayı iptal ettiklerinde aracın arıza ışıkları sönüyor dendi. Yani bu parçayı taktıktan sonra başka bir yerinde başka birşey olmadığını garanti edemeyiz dendi ve tam kapsamlı araştırma için işçilik ücreti talep edeceklerini söylediler(araca garantili gözü ile bakmadıkları için). İnanın bu işin içinden nasıl çıkacağımı şaşırdım, zaten aracı kredi çekerek almıştım :(

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Mahkeme için önceki yaşanan herşeyi çok iyi bilmek lazım. Geçmiş olsun

Evet, tıkandığım nokta geçmişinde ne yapıldığına bir türlü ulaşamamam. Bana söylenen iç aksamı ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadığı. Aracı aldığım kişiye ulaştım o da ben tamir yapıldıktan sonra satın aldım, ben de herhangi bir işlem olmadı dedi, o da üzüldü ya da bana öyle geldi :(

Geçmiş olsun kardeşim... arabadan soğumana gerek yok... garantiden değiştirirler... sıkıntı yapma kendine...

Geçmiş olsun kardeşim... arabadan soğumana gerek yok... garantiden değiştirirler... sıkıntı yapma kendine...

Garanti kapsamına alamayız dediler, ben de itiraz ettim Cuma'dan beri Doğuş Oto merkezden yanıt bekliyorum. 4 kere arayıp konunun acil olduğunu ve mağdur olduğumu ilettim fakat ellerinden birşey gelmediğini konunun Doğuş oto'da incelendiğini dosyaya cevap gelir gelmez bana ileteceklerini söylediler. Hala beklemekteyim...

Garanti kapsamına alamayız dediler, ben de itiraz ettim Cuma'dan beri Doğuş Oto merkezden yanıt bekliyorum. 4 kere arayıp konunun acil olduğunu ve mağdur olduğumu ilettim fakat ellerinden birşey gelmediğini konunun Doğuş oto'da incelendiğini dosyaya cevap gelir gelmez bana ileteceklerini söylediler. Hala beklemekteyim...

Hadi canım... kötü olmuş bu ya... kullanıcı hatası derlermiş çok gülerim o zaman... bu grubun dist.ünü alsınlar bu doğuştan ya... dilerim sana bir zararı dokunmadan çözerler...

Hadi canım... kötü olmuş bu ya... kullanıcı hatası derlermiş çok gülerim o zaman... bu grubun dist.ünü alsınlar bu doğuştan ya... dilerim sana bir zararı dokunmadan çözerler...

Servis şuana kadar kullanıcı hatası diye birşeyden hiç bahsetmedi. Servisin savı aracın vites kutusu ile daha önce oynanmış bu yüzden garanti kapsamında değişim sağlanamazmış. Doğuş oto bugünde geri dönüş sağlamadı. Rezillik!!!

cok geçmiş olsun ee garanti dişi yaparlarsa ne kadara patlar tahmini

aracı çıkma ilede olsa yaptırıp satmanızdan yanayım zarar etmeden bir an önce elinizden çıkartın

Çok geçmiş olsun. Neticede araçların hepsi birer makineden ibaret. Önemli olan bu esnada yaşanan olaylar sorunlar insanlara zarar vermesin. Bence Ankara'daki özel servis ile görüşüp burada müdahale edilmeyen olayın ne olduğudur. Belkide aynı tiyatro Ankarada oynandı. Buna bakmak lazım. Araç üreticilerinin tamamı (tüm markalar dahil) kendisinin haricinde bir müdahale var ise garantiyi hemen devre dışı bırakırlar. Dirayetli olmak lazım, sonuna kadar savunmalısınız. Çıkma parça kullanılabilir ama sonuç da nasıl bir tamir olacak burası düşündürücü. Malesef Pazarlama taktiği ve teknolojiyi kullanarak şanzıman gibi parçalar aracın künyesine işliyorlar. Yani siz kontağı açınca araç bu şanzıman benim mi diye bakar. Künyeye işli değil ise araç ya çalışmaz yada kitlenir. Çıkma takılacak kartı araç künyesine işlenmesi gerekenlenrden mi? Gerekli ise bunu nasıl yapacağınızı planlamak lazım. Çıkmayı parçayı servis takıp araç künyesine malesef eklemez. Bunu çeşitli yazılımlar ile dışarıda yapmaya çalışıyorlar buda pek sağlıklı olmuyor. Ankaradaki servis olayında böyle bir şey mi vuku bulmuş mu? Bir araçta pek çok karttan künye kontrolu yapılıyor. Şanzıman bunlardan birisi. Yanlış anlamayın tüketici olarak hepimiz aynı taraftayız ama bunları belirterek yardımcı olmaya çalıştım. Belki biraz kötü senaryo çizdim ama servis ve doğuş bu gündem ile üzerinize gelecektir. Umarım Doğuş sizi mağdur etmez. Araç üzerindeki bu tarz parçaların seri numarasının kayıtları üreticilerde tutuluyor. Yani Fabrika montajda kullandığı bu tarz maliyetli her parçayı bilir. Müdahale var ise bunu servis ve üretici çok net çıkartırlar. Yani Şase numarası ile araç üzerindeki arızalı parçanın seri numarasının eşleşip eşleşmediğine bakarlar. Mazi önemli bilmeden mahkeme işi zor. Merak ile durumu takip ediyor olacağım.
Saygılar.
Erdinç

cok geçmiş olsun ee garanti dişi yaparlarsa ne kadara patlar tahmini

1620 sadece parçaya istiyorlar artı işçilik dediler. Bunun dışında araçta başka yerde de sıkıntı olmama durumunu garanti edemeyiz dediler. Herşeyine bakmak içinde bir ücret istiyorlar 2000 -2500 arası birşeye mal olacak gibi(eğer başka birşey çıkmazsa tabi).

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

aracı çıkma ilede olsa yaptırıp satmanızdan yanayım zarar etmeden bir an önce elinizden çıkartın

Hocam aracı satmak istemiyorum aslında. Daha adam gibi binemedim, kaç senedir bir araba almaya çalışıyorum, bunu da kredi ile aldık, iyi bir tamir görse daha sıkıntı çıkarmama durumu olabilir mi? Bakımlarını yaptırım bineyim diyorum. Yoksa kredi ile aldığımdan çok zarar ederim :(

Geri
Üst Alt