Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza 1.2 TSI DSG 2012 Şanzıman Park Halinde Kitlendi!!

ogzsari14

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar;

1 hafta önce Seat İbiza 1.2 TSI DSG şanzıman araç aldım(2. el 2012 model). KM daha 16bin'de. 2 gün önce şirket önüne aracı parkettim, işçıkışı geldiğimde araç marş aldı, motor çalıştı şanzıman kilitlendi. Ne vites ne de arabayı yerinden oynatabildim. Direkt yetkili servisi aradım yol yardım devreye girdi aracın garantisi devam ediyor dendi vs. Arabayı Çekmeköydeki Kayadibi yetkili servisine çektirdim. Bugün tüm gün cihazla falan da arıza tespit yapılmaya çalışılmış fakat gün sonu şuana kadar arızayı tespit edemedik dediler. Açıkçası çok endişeliyim ve araçtan soğumaya başladım. Daha 1200 km civarı yapabildim ve araç şuan bu durumda. Ne yapacağımı da şaşırdım, benzer birşey başına gelmiş olan var mı? Teşekkürler...

sıkıntı yapma problem büyükse bile garantiden şanzuman değişir takma kafana

Önceki sahibine sorun bakalım bunun için mi satmış arabayı. Sonuçta garantisi devam ediyorsa sorun olmayacaktır.

canını neden sıkıyorsun garantiliyse değiştirirler sorun yoksa da verirler arabanı yanında ama bu süreçte biraz beklicen...arabadan soğuma bu bir gerçek vw ,audi,skoda,seat larda kullanılan 7 ileri DSG almak bir kumar ya sorun çıkar ya çıkmaz...çok şükür bizde 2011 dsgli bir tane de 2012 stronicli araçlar var ve hala sorun yaşamadık allahıma bin şükür@bmw

DSG çok iyi ve ödüllü bir şanzumandır ( o ödülüde kim vermişse) ,tek dezavantajı en ufak problemde sistemin komple degişim gereksinimi,garantili iken sorun yok,garantsi bittiginde gecmiş olsun..

Hiç soğumana gerek yok arkadaşım , bekle biraz sabır et çok yerinde bir tercih yapmışsın .

gecmıs olsun ama su kelıme dıkkatımı cektı arabadan sogudum bu kadar basıt seylermı bunlar sonucta kul yapısı herturlu sey olablır elektronık araclar bunlar sonucta bu kadar cabuk vazgecmeyın aracınızdan soguycak bıseyde yok

+2 daha garanti yaptırabiliyorsan kesinlikle yaptır.

Geri
Üst Alt