Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba SX 2.0 16v

s,a kolay gelsin arkadaşlar, bende dün itibariyle,1998 model fıstık yeşili birtane seat cordoba 2.0 16v sx sahibi oldum, araç çok bakımlı değil ama biraz şekle sokmak istiyorum, yedek parça ve iç aksesuarları konusunda alanyada bulunduğum için biraz sıkıntıda kalıyorum, ayrıca araca sıralı sistem olmayan bir tüp takmışlar ve buda araç performansını düşürmüş, sizden ricam bu aracı kullannan arkadaşlar hem parça bulmada hemde fiyat konusunda bana yardımcı olursa çok sevinirim....:seat

maşallah araba ben burdayım diyor sürmenin çok keyifli olduğuna inanıyorum kazasız belasız kullanın. biraz daha geniş bir jant daha iyi durur gibi

Fotoğraf0017.jpg arabanın şu anki durumu bu, bilgi ve yardımlarınızla bu yeşili, yeşil fıstık yapmak istiyorum, lütfen deneyimlerinizi aktarın...:şoför

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0017.jpg
    Fotoğraf0017.jpg
    232.6 KB · Görüntüleme: 20
evet ankaradan aldım, tanıdıkmı araç:) eğer tanıdıksa biraz bilgi verin bende arabanın geçmişini az bileyim...

Sahibini vb. tanımıyorum açık konuşayım. Çok niyetlendim ama görmeye gitmedim hiç. Araç galerinin birinde tabir-i caizse aylarca (belki de yılı geçmiştir emin değilim, siz galeriden aldıysanız muhahhak geçmiştir) "süründü" Cesaret edip, alacak ve adam edecek birini aradı. Sebebi şu, ilk ilana koyduklarında 9.750 TL idi. Sonra 10.500 TL yaptılar. Ufak tefek boya eksikleri vardı, ön tamponun sol köşesi (emin değilim sağ da olabilir) bariz sürtmeden kaynaklı boya istiyordu. O işlemler yapıldı, 12.750'ye çıktı.

Açık söyleyeyim, 12.000 TL gibi bir parayı o araca bağlayacağıma piyasaya ara sıra satılığa düşen, düzgün binilmiş araçlar var 15'e, onları alırım diye düşünüp iyice vazgeçtim araçtan. Sonra hiç bakmadım zaten ne olduğuna (6 aydır hiç ilgilenmedim 2.0 SX'lerle).

Hatırladığım kadarı ile aracınızın jantları orijinal, o jantlar epey güzel oluyor beyaza boyanınca... @skymz Serkan abimde TR' de tek olan 2.0 SX vardı. Aracı satalı 1 yıla yakın oldu, aracı 81.000 km de ve sadece ön tamponu boyalıydı. Sunroofu da vardı. Araç beyaz, kız gibiydi...

Eğer bütçeniz var ise araca sedefli beyaz kaplama yaptırıp ruhsata işletin derim. Siz fıstık yeşili demişsiniz, ruhsatta sıkıntı çıkarmaz belki işletmeniz bile gerekmeyebilir. Ama ben araca yakışan rengi ve sizin Alanya'da yanmamanız için beyaz dedim.

İç direksiyonun beyaz derisi soyulmuştu o aracın, direksiyo sökülüp komple güzel deri kaplanabilir mesela. Göğüs ne alemde bilmiyorum ama polo 6n'in çıkma göğsü o araca uyar. Hani ibiza-cordoba bulamazsanız diye dedim.

Valla zevk sizin, ama 2. el kısmında seyyar pavyona dönmüş 2.0 cordobaları görüyorsunuzdur, onlara çevirmeyin aracınızı tövbe alıcı çıkmaz.

Üzerindeki tampon yanlış değilsem orjinal tamponu değil, google' da bir 99 model polo classic fotosu açın ve ön tamponu kıyaslayın, aynı ise orijinal değildir. Tamponu nasıl bulursunuz bilemem. Çıkmacılar diyeceğim ama Alanya'da zor...

Endişe etmeyin, parçası bulunmayacak bir araç değil, Golf 3 GTI ile motor komple aynı, domuz motor var aracınızda :) Elektronik aksamı, LPG'yi vb. iyice hallettirin sonra ufak ufak dokunuşlar yaparsınız.

Sahibini vb. tanımıyorum açık konuşayım. Çok niyetlendim ama görmeye gitmedim hiç. Araç galerinin birinde tabir-i caizse aylarca (belki de yılı geçmiştir emin değilim, siz galeriden aldıysanız muhahhak geçmiştir) "süründü" Cesaret edip, alacak ve adam edecek birini aradı. Sebebi şu, ilk ilana koyduklarında 9.750 TL idi. Sonra 10.500 TL yaptılar. Ufak tefek boya eksikleri vardı, ön tamponun sol köşesi (emin değilim sağ da olabilir) bariz sürtmeden kaynaklı boya istiyordu. O işlemler yapıldı, 12.750'ye çıktı.

Açık söyleyeyim, 12.000 TL gibi bir parayı o araca bağlayacağıma piyasaya ara sıra satılığa düşen, düzgün binilmiş araçlar var 15'e, onları alırım diye düşünüp iyice vazgeçtim araçtan. Sonra hiç bakmadım zaten ne olduğuna (6 aydır hiç ilgilenmedim 2.0 SX'lerle).

Hatırladığım kadarı ile aracınızın jantları orijinal, o jantlar epey güzel oluyor beyaza boyanınca... @skymz Serkan abimde TR' de tek olan 2.0 SX vardı. Aracı satalı 1 yıla yakın oldu, aracı 81.000 km de ve sadece ön tamponu boyalıydı. Sunroofu da vardı. Araç beyaz, kız gibiydi...

Eğer bütçeniz var ise araca sedefli beyaz kaplama yaptırıp ruhsata işletin derim. Siz fıstık yeşili demişsiniz, ruhsatta sıkıntı çıkarmaz belki işletmeniz bile gerekmeyebilir. Ama ben araca yakışan rengi ve sizin Alanya'da yanmamanız için beyaz dedim.

İç direksiyonun beyaz derisi soyulmuştu o aracın, direksiyo sökülüp komple güzel deri kaplanabilir mesela. Göğüs ne alemde bilmiyorum ama polo 6n'in çıkma göğsü o araca uyar. Hani ibiza-cordoba bulamazsanız diye dedim.

Valla zevk sizin, ama 2. el kısmında seyyar pavyona dönmüş 2.0 cordobaları görüyorsunuzdur, onlara çevirmeyin aracınızı tövbe alıcı çıkmaz.

Üzerindeki tampon yanlış değilsem orjinal tamponu değil, google' da bir 99 model polo classic fotosu açın ve ön tamponu kıyaslayın, aynı ise orijinal değildir. Tamponu nasıl bulursunuz bilemem. Çıkmacılar diyeceğim ama Alanya'da zor...

Endişe etmeyin, parçası bulunmayacak bir araç değil, Golf 3 GTI ile motor komple aynı, domuz motor var aracınızda :) Elektronik aksamı, LPG'yi vb. iyice hallettirin sonra ufak ufak dokunuşlar yaparsınız.

Valla üstat çok teşekkür edrim bilgilerin için, araba aynen senin dediğin gibi , şu ana için acilen lpg ve ön takım ve şanzumanda ufak bir sorun var öncelikle onları yaptırıp daha sonra ufak ufak makyajına başlayacağım.... ama araba çok hoşuma gitti ankara ostimde ne kadar ustaya gösterdiysem kaportada hiç bir kaza bulgusuna raslanmadı , ayrıca dün tanıdığım sigorta firmaları iyi bir araştırma yapmasına rağmen onlarda bir kazaya rastlamadı, anlaşılan senin dediğin gibi bu araba galeride unutulmuş, ben buldum allah utandırmaz inşallah....

Fotoğraf0021.jpgFotoğraf0020.jpgFotoğraf0019.jpg aldiğimda bu şekildi, bakalim işimiz bitince nasil olacak:)

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0021.jpg
    Fotoğraf0021.jpg
    338.7 KB · Görüntüleme: 10
  • Fotoğraf0020.jpg
    Fotoğraf0020.jpg
    347.6 KB · Görüntüleme: 10
  • Fotoğraf0019.jpg
    Fotoğraf0019.jpg
    265.6 KB · Görüntüleme: 10
Allah kaza bela vermesin, düzgün çizgileri olan bir araç, dedim ya çok niyetlendim, sonra toparlamaya cesaret edemedim bir de tek kapı araç istememeye başlayınca vazcaydım :)

Muhtemelen orta yaşlı bir amcamız almış aracı ve uzun süre binmiş. Hiç bir mod yok araçta. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. Aracın motoru ile ilgili:

Seat Ibiza Cupra2 | ESP'siz… Gerçek bir Hothatch

Yine forum üyelerinden Şafak!'ın aracıydı, inceleyin dilerseniz. Sadece kasası farklı ;)

Geri
Üst Alt