Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat cordoba klima sıcaklıgı

GOOLL

Kayıtlı Üye
slm
2003 model cordoba aracım var
90 binlerde daha
aracın sogutması bana düşük geldi. klima gazına baktırdım boşaltıp yenilediler.
polen filitresi degişti tamam dediler
baktım yine bana düşük geldi. dercesini ölçün dedim
12 derece çıktı hava dagılımını açınca 8**9 derece arasına düştü.

araç ı alallı 8 ay oldu kış ayı idi kısaca ilk kez yaz ayında klimasını açmış olduk.
ve en ilginç kıısım ise klimayı açınca 1-2 yeter siz geliyo bana illa 3 basamak açık olunca içeri rahatlıyor. 3 kademe hızda olunca FAN sesi beni rahatsız ediyor.
kısaca tüm cordobalarda klima 8----14 derece arasımı sıcaklık düşüyor.
klima gazı yeni polen filtresi temiz.

NEDEN yetersiz duygusuna kapıldınız derseniz opel astra cd 99 model araç ım vardı
klima dügmesine basıp fan konumunu ---0--- yada 1 yapınca GERÇEKTEN HEM SESSİZ HEMDE İÇERİ BUZDOLABINDAN FARKSIZDI bunu kesinlikle abartmıyorum içerdeki soguk kırılsın diye camları açar klimayı kapatırdık.hatta klimayı açık gidip 10--20 dakka sonra camları açtıgınızda havalandırmalardan tek kelime ile buhar çıkardı. ve klima gazını bastırdıgımda sogukluk derecesi -8 ( eksi sekiz ) çıkmıştı dün gibi hatırlıyorum
cordoba + 8 derecenin altına inmiyor.
BU MODELLERDE EN DÜŞÜK KLİMA SOGUKLUGU KISACA +8---+14 ARASIMI ne sıfır nede eksi ye inmedi.

( hava sıcaklıgına göre degişir demeyin bunu biliyorum opel aracımı iş yeri içinde ölçümü EKSİ SEKİZ Dİ -8 cordobanın iş yeri için ölçümü ARTI 8--14 arası çıktı. )

kesinlikle hak veriyorum. Hava çok sıcak olunca bende de 3. kademe bile bazen yetmiyor. Arkadaşın 2007 corsa var. 2. kadamedebuz gibi. Sanırım bu olay bizim araçlardan kaynaklanıyor. En son klimacıya gittim. abi fazla uğraşma olacağı bu dedi ve bende bu şekil kabullendim.:):)

kesinlikle hak veriyorum. Hava çok sıcak olunca bende de 3. kademe bile bazen yetmiyor. Arkadaşın 2007 corsa var. 2. kadamedebuz gibi. Sanırım bu olay bizim araçlardan kaynaklanıyor. En son klimacıya gittim. abi fazla uğraşma olacağı bu dedi ve bende bu şekil kabullendim.:):)

böyle kabullenecegiz sanırım
resmen opel buz ötesiydi

bununda yakıtı süper

böyle kabullenecegiz sanırım
resmen opel buz ötesiydi

bununda yakıtı süper
öncelikle geçmiş olsun...drayer yani kurutucu filtren tıkalı olmuş ihtimali yuksek :)klima radyatörün içinde klima gazını nemden tozdan capaktan süzen sonrasında içeri kuru soğuk yollama görevini yapan kurutucu filtren bozulmuş tıkanmış olabilir.değişmesi gerekir.bunun için aracın önden bakınca sol radyator ızgarayı sökerseniz havai fişek tarzın radyator içersinde filtreyi bulacaksınız.klima gazı boşaltılıp yenisi ile değiştirilecek sonrasında tekrar gaz basılacak.konuma göz atın...200 lira + gaz parası sıkışmış:)
klima !!!drayer kurutucu filtre | SCW - Seat Club World - Seat Forum Türkiye 33 nolu parça
haaa önce kacak testi komperosr testi yaptırmanızda fayda var.bunlar yoksa son care budur bende kurtuldum :)

benim cordobamın kliması gayet iyi soğutuyo ben çok memnunum 22 dereceye alıyorum fanda düşük hızlarda gayet iyi soğutuyo farklı bir sıkıntı olmasın gerçi kirlisakal gayet iyi açıklamış...

Geri
Üst Alt