Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba kırmızı Yağ lambası sorunu

seyyah4141

Kayıtlı Üye
Merhabalar, forma yeni üye oldum, yaklaşık 2 bin km önce yağ bakımlarını yaptırdım. Fakat arada bir özellikle yokuşlu rampalı yollarda aracı biraz zorladıktan sonra düşük devirde kullanımda dur kalklarda kırmızı yağ lambası öterek yanıp sönüyor bu sırada devir göstergesi max 2 bın bıle deıl. Daha sonra yol bosup araca gaz verınce devır saatı yukselılnce kendılıgınden yag lambası sonuyor.. Yag kontrolu yapıncada yag sevıyesı normal cıkıyor.. kısa sure once yag musuru degıstı ama sorun ara ara devam ettı. Bu arada arac 1.4 sıgno otomatık lpglı. yardımlarını beklıyorum..

Ayni sorin bende de oldu. Ozel servis yag basinc degerlerin normal dedi. Anlik bir tikaniklik vs olabilir dedi. Yag karteli sokulup yag pompasi cikarilacak eger tikaniklik varmi diye bakilacak yada yag pompasi bozuk mu diye. Yag pompasi 300 tl sokup kontrol 200 tl toplam 500 tl. Pompa arizali degilse 200 tl yag degisimide yapilacaksa farkli fiyat

Ayni sorin bende de oldu. Ozel servis yag basinc degerlerin normal dedi. Anlik bir tikaniklik vs olabilir dedi. Yag karteli sokulup yag pompasi cikarilacak eger tikaniklik varmi diye bakilacak yada yag pompasi bozuk mu diye. Yag pompasi 300 tl sokup kontrol 200 tl toplam 500 tl. Pompa arizali degilse 200 tl yag degisimide yapilacaksa farkli fiyat
Çok sık yaptığı bir durum deil. Az önce araçla gezdik biraz her hangi bir sorun çıkarmadı mesela. Teşekkür ederim .

Çok sık yaptığı bir durum deil. Az önce araçla gezdik biraz her hangi bir sorun çıkarmadı mesela. Teşekkür ederim .
Geçmiş olsun. İnşallah tekrarlamaz. Yağ değişimini biraz erken yapmanızda ve mutlaka yağ filtresini değiştirmenizde fayda var. Ben öyle yapacağım ;)

bence yağ pompası...Yağ basınç farkı olmuştur. Yağ pompası tıkanmış olabilir. Bazı kişiler bor katkısı döküyorlar ya da ilave yağ ekliyorlar. Üst kapaktan pislikler veya aşınmalardan meydana gelen küçük parçacıklar aşağıya inip pompayı tıkayabiliyor. Tıkalıysa düzgün yağlama yapmaz, belkide hiç yapmayabilir belli olmaz.

Merhabalar, aksam kontrol ettim yag seviseyi normal, her hangi bir eksilme yok, üstelik araba da her hangi bir ikaz lambası yanmadı. Arada bir böyle sapitiyor.☺

bence yağ pompası...Yağ basınç farkı olmuştur. Yağ pompası tıkanmış olabilir. Bazı kişiler bor katkısı döküyorlar ya da ilave yağ ekliyorlar. Üst kapaktan pislikler veya aşınmalardan meydana gelen küçük parçacıklar aşağıya inip pompayı tıkayabiliyor. Tıkalıysa düzgün yağlama yapmaz, belkide hiç yapmayabilir belli olmaz.
Mobil1 5w30 ile birlikte nnt bor power kullanmıştım. Şimdi mobil1 10w60 yağ koyduracağım. İnşallah temizlenir. Bidaha bende bu sorunu yaşamam.

Insallah. Ben anlamiyom vallaha hangi yag konulacagini, servise goturunce ordakiler koyuyor

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Insallah. Ben anlamiyom vallaha hangi yag konulacagini, servise goturunce ordakiler koyuyor

Standart yağı Castrol 10w40 ama birinin tavsiyesi üzerine mobil1 5w30 koydurdum çok yağ eksiltme yaptı. Bu yüzden mobil1 10w60 deneyeceğim.

Mobil1 5w30 ile birlikte nnt bor power kullanmıştım. Şimdi mobil1 10w60 yağ koyduracağım. İnşallah temizlenir. Bidaha bende bu sorunu yaşamam.
bende senın kullandıklarını kullanıyorum cok memnunum sakın değiştirme....

yağ değişimi ne kadar basit görünsede hassas bir iş.önce tıpadan yağı boşaltsınlar+cubuk+kapak+filtre kapağı ne varsa açık kalsın süzülsün.sonra vakkumlansın zerresi kalmasın sonra 1 lt yağ ile flushing yani yıkansın temizlensin iiice ondan sonra yeni yağı konulmasını tavsiye ederim.bu servislerin yağcıların basit kolay şeylere yönelmesi beni cıldırtıyor.aracınızın başında bulunun.adam başka yağı önerebilir şu ii bu ii diye.siz bildiğinizden şaşmayın...

Geri
Üst Alt