Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Seat Cordoba fren problemi !!! öneri !!!

Konu, 'Cordoba' kısmında seyfix tarafından paylaşıldı.

1. seyfix

seyfix SCW Üyesi

22
    7
    3
    Seat cordoba aracımın fren pedalı sertleşti ve hiç bir arıza ikaz lambası yanmıyor.Hava koşulları -10 civarı arıza akşam üzeri çalıştırdığımda meydana geldi.sabah frenler sorunsuz çalışıyordu.Zorlamadım, kasko aracı sabah çektiririz diyor ama basit bir çözüm bulursam bir kaç gün arabasız kalmaktan kurtulurum.Tavsiye olarak dokunma kasko var zaten derseniz hiç dokunmayım.
    Tavsiyelerinize açığım teşekkürler SCW

2. FelixCrail

FelixCrail SCW Üyesi

17
    5
    3
    fren hidroliği en son ne zaman değiştirilmişti? 2 senede bir değiştirilmesi lazım genelde

3. JoSepHH23

JoSepHH23 SCW Üyesi

2.382
    138
    63
    soguk havalarda elfrenı cekmeyın arka fren balataları yapısabılıyor vteste bırakmak en ıyısı

4. coccinea

coccinea SCW Üyesi

238
    42
    28
    bende aynısı bakımdan sonra oldu ufak bir dokunuşla hallettiler. hava filtresi ile motor bloğunun arasındaki fren tertibatı borularını kontrol eder misin? vakum borusu var orada yerinden çıkmış yada gevşemiş olabilir !!

Bunu beğendi. seyfix bunu beğendi.
  5. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Sorun ile ilgili son durum nedir ?

Bunu beğendi. mtahakorkmaz bunu beğendi.
  6. mtahakorkmaz

mtahakorkmaz SCW Üyesi

990
    128
    43
    merak ettim bende

7. coccinea

coccinea SCW Üyesi

238
    42
    28
    bende merak ettim valla..

8. Birkan6161

Birkan6161 SCW Üyesi

647
    182
    43
    Kar yağdığı gün benim aracımda garajda rampadaydı. Normalde bu soğuk havada el frenini çekmem ama rampada olduğu için araç el frenini çekmek durumundaydım.

Sabah aracı bir çalıştırayım dedim, frenler aynı dediğiniz şekilde sertleşmişti. Aracımı dün garaja koydum düzlüğe, bu sabah çalıştırdım hiç bir problem yoktu :)

Soğuktan dolayıdır.. Bir problem olduğunu düşünmüyorum.

406521_311807048865415_100001083671739_915630_1467349887_n.jpg

9. seyfix

seyfix SCW Üyesi

22
    7
    3
    Sorunu gündüz gözüyle buldum.Aynen, vakum hortumu ama çıkmamış soğuktan donup kopmuş.Van daki servise gittim 87 tl fiyat verdiler hortuma.Sorunu kazalı bir araçtan aldığımız çıkma bir parça hortumla çözdük :)

nv bvfghn.jpg

10. coccinea

coccinea SCW Üyesi

238
    42
    28
    sorunun çözülmüş olmasına çok sevindim. benimki bakım esnasında yanlışlıkla yerinden çıkarılmış, yada el falan çarpmış. fren tertibatına ait böyle bir parçanın kolay deforme olması çok itici. çok büyük geçmiş olsun :) kolay hallolmasına sevindim :)

Bunu beğendi. seyfix bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş