Seat Cordoba fren problemi !!! öneri !!! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Seat Cordoba fren problemi !!! öneri !!!

Konu, 'Cordoba' kısmında seyfix tarafından paylaşıldı.

1. seyfix

seyfix
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Seat cordoba aracımın fren pedalı sertleşti ve hiç bir arıza ikaz lambası yanmıyor.Hava koşulları -10 civarı arıza akşam üzeri çalıştırdığımda meydana geldi.sabah frenler sorunsuz çalışıyordu.Zorlamadım, kasko aracı sabah çektiririz diyor ama basit bir çözüm bulursam bir kaç gün arabasız kalmaktan kurtulurum.Tavsiye olarak dokunma kasko var zaten derseniz hiç dokunmayım.
    Tavsiyelerinize açığım teşekkürler SCW

2. FelixCrail

FelixCrail
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    fren hidroliği en son ne zaman değiştirilmişti? 2 senede bir değiştirilmesi lazım genelde

3. JoSepHH23

JoSepHH23
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    63
    soguk havalarda elfrenı cekmeyın arka fren balataları yapısabılıyor vteste bırakmak en ıyısı

4. coccinea

coccinea
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    bende aynısı bakımdan sonra oldu ufak bir dokunuşla hallettiler. hava filtresi ile motor bloğunun arasındaki fren tertibatı borularını kontrol eder misin? vakum borusu var orada yerinden çıkmış yada gevşemiş olabilir !!

Bunu beğendi. seyfix bunu beğendi.
  5. kurtbil

kurtbil
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    Sorun ile ilgili son durum nedir ?

Bunu beğendi. mtahakorkmaz bunu beğendi.
  6. mtahakorkmaz

mtahakorkmaz
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    43
    merak ettim bende

7. coccinea

coccinea
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    bende merak ettim valla..

8. Birkan6161

Birkan6161
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    Kar yağdığı gün benim aracımda garajda rampadaydı. Normalde bu soğuk havada el frenini çekmem ama rampada olduğu için araç el frenini çekmek durumundaydım.

Sabah aracı bir çalıştırayım dedim, frenler aynı dediğiniz şekilde sertleşmişti. Aracımı dün garaja koydum düzlüğe, bu sabah çalıştırdım hiç bir problem yoktu :)

Soğuktan dolayıdır.. Bir problem olduğunu düşünmüyorum.

406521_311807048865415_100001083671739_915630_1467349887_n.jpg

9. seyfix

seyfix
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Sorunu gündüz gözüyle buldum.Aynen, vakum hortumu ama çıkmamış soğuktan donup kopmuş.Van daki servise gittim 87 tl fiyat verdiler hortuma.Sorunu kazalı bir araçtan aldığımız çıkma bir parça hortumla çözdük :)

nv bvfghn.jpg

10. coccinea

coccinea
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    sorunun çözülmüş olmasına çok sevindim. benimki bakım esnasında yanlışlıkla yerinden çıkarılmış, yada el falan çarpmış. fren tertibatına ait böyle bir parçanın kolay deforme olması çok itici. çok büyük geçmiş olsun :) kolay hallolmasına sevindim :)

Bunu beğendi. seyfix bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş