Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba fren problemi !!! öneri !!!

seyfix

Kayıtlı Üye
Seat cordoba aracımın fren pedalı sertleşti ve hiç bir arıza ikaz lambası yanmıyor.Hava koşulları -10 civarı arıza akşam üzeri çalıştırdığımda meydana geldi.sabah frenler sorunsuz çalışıyordu.Zorlamadım, kasko aracı sabah çektiririz diyor ama basit bir çözüm bulursam bir kaç gün arabasız kalmaktan kurtulurum.Tavsiye olarak dokunma kasko var zaten derseniz hiç dokunmayım.
Tavsiyelerinize açığım teşekkürler SCW

fren hidroliği en son ne zaman değiştirilmişti? 2 senede bir değiştirilmesi lazım genelde

soguk havalarda elfrenı cekmeyın arka fren balataları yapısabılıyor vteste bırakmak en ıyısı

Seat cordoba aracımın fren pedalı sertleşti ve hiç bir arıza ikaz lambası yanmıyor.Hava koşulları -10 civarı arıza akşam üzeri çalıştırdığımda meydana geldi.sabah frenler sorunsuz çalışıyordu.Zorlamadım, kasko aracı sabah çektiririz diyor ama basit bir çözüm bulursam bir kaç gün arabasız kalmaktan kurtulurum.Tavsiye olarak dokunma kasko var zaten derseniz hiç dokunmayım.
Tavsiyelerinize açığım teşekkürler SCW

bende aynısı bakımdan sonra oldu ufak bir dokunuşla hallettiler. hava filtresi ile motor bloğunun arasındaki fren tertibatı borularını kontrol eder misin? vakum borusu var orada yerinden çıkmış yada gevşemiş olabilir !!

Kar yağdığı gün benim aracımda garajda rampadaydı. Normalde bu soğuk havada el frenini çekmem ama rampada olduğu için araç el frenini çekmek durumundaydım.

Sabah aracı bir çalıştırayım dedim, frenler aynı dediğiniz şekilde sertleşmişti. Aracımı dün garaja koydum düzlüğe, bu sabah çalıştırdım hiç bir problem yoktu :)

Soğuktan dolayıdır.. Bir problem olduğunu düşünmüyorum.

406521_311807048865415_100001083671739_915630_1467349887_n.jpg

Ekli dosyalar

• 406521_311807048865415_100001083671739_915630_1467349887_n.jpg
    406521_311807048865415_100001083671739_915630_1467349887_n.jpg
    12.9 KB · Görüntüleme: 12
bende aynısı bakımdan sonra oldu ufak bir dokunuşla hallettiler. hava filtresi ile motor bloğunun arasındaki fren tertibatı borularını kontrol eder misin? vakum borusu var orada yerinden çıkmış yada gevşemiş olabilir !!
Sorunu gündüz gözüyle buldum.Aynen, vakum hortumu ama çıkmamış soğuktan donup kopmuş.Van daki servise gittim 87 tl fiyat verdiler hortuma.Sorunu kazalı bir araçtan aldığımız çıkma bir parça hortumla çözdük :)

nv bvfghn.jpg

Ekli dosyalar

• nv bvfghn.jpg
    nv bvfghn.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 27
sorunun çözülmüş olmasına çok sevindim. benimki bakım esnasında yanlışlıkla yerinden çıkarılmış, yada el falan çarpmış. fren tertibatına ait böyle bir parçanın kolay deforme olması çok itici. çok büyük geçmiş olsun :) kolay hallolmasına sevindim :)

Geri
Üst Alt