Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat cordoba BBZ kodlu motor hakkında yardım

alper532

Kayıtlı Üye
Merhaba ,

Öncelikle forumda yeniyim pekde forum kültürüm olduğu söylenemez yanlışım var düzeltiniz .Yaklaşık 1 ay önce 2005 model seat cordoba 1.4 Signo aldım ancak kafama takılan bir soru var 1.4 16v 101 bg ve 1.4 16v 75 bg'lik iki tane motor seçeneği olduğunu biliyorum yanlışım yoksa, arabamın motor kodu BBZ ile başlıyor ve 101 bg'lik modeller BBZ kodu ile başlamakta 75'lik ler ise AUA / BBY / BKY şeklinde aracın ruhsatı henüz elime geçmedi ama araç tesciline ilişkin geçici belgede motor gücü kısmında 73 olarak yazmakta wikipedia'dan yaptığım araştırma sonrasında ekteki dosyayı buldum ve BBZ kodlu motorun üretim yılları 2007–2008 arası gözüküyor ancak benim aracım 2005 model bu durum kafamı karıştırdı bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.jpg
    Ekran Alıntısı.jpg
    71.5 KB · Görüntüleme: 20
73 kw yazar yani 100bg benim araçta aynı motor ama kodunu bilmiyorum akşam bakarım

Kağan'ında dediği gibi 73kw dır o, o da 100 beygire tekabül eder. Bildiğim kadarıyla 100 HP olan motorlar BBZ motor oluyor.

Evet bende öyle düşünmüştüm ama kw olarak bi yazı yoktu ama büyük ihtimalle sizinde dediğiniz gibi kw yazılmamış

Geri
Üst Alt