Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba 1.4 Debriyaj Balatası

kndskrn

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar. Bende yeni bir seat cordoba sahibiyim ve aranıza yeni katıldım. Öncelikle kendimi tanıştırayım. Adım Kaan antalyada ikamet ediyorum.

1 ay evvel aracımı satıp cordoba 1.4 referance modelinden aldım ve aracımdan çok memnunum. İşim nedeniyle 1 haftadır arabaya binmiyordum ve garajda yatıyordu. Dün özledim ya bi turlamaya gideyim dedim ama sanırm gitmesem daha iyi olacakmış. Geçtim direksiyona çalıştırdım arabayı ilk esnada sorun yok gibi gelmişti ama ilerledikçe dur kalklarda vites 1 ve 2 arası geçişlerde zorlanma yapmaya başladı. Bende ne olup bittiğini anlamak için çektim sağa zaten gideceğim yere varmıştımda ama herhangi bir problem yok gibiydi arabada. İşim bitti evime dönmek için arabaya bindim ve çalıştırdım arabayı araba viteste olurda bebriyaja basmadan marş verince öne atılır ya aynı o şekilde bi tepki verdi aracım (araç vitesde olup ben debrijaya basıyorken) sonra çalışırken boşa aldım arabayı debriyajı bıraktım ve tekrar bastım alttan bi şırıltı sesi geldi debriyaj balatası olma ihtimalini düşünerek arabayı park ettiğim yerde bırakıp otobüsle evime döndüm. Bugün antalya eski sanayide özel servise götürmeyi düşünüyorum arabamı fakat koyduğum teşhis doğru mu ve bu bana ne kadara maal olur merak ediyorum.

Yardımcı olan olmayan veya olamayan herkeze teşekkürler...
İyi Forumlar...

balata olduğunu düşünmüyorum ama debriyaja bastığınızda baskı bağlantıyı kesmiyor sanırım, sorun baskının yaylarında anladığım kadarıyla. şanzuman kontrol edilmeli balata henüz bitmemiş olma ihtimali yüksek. çok geçmiş olsun.

teşekkür ederim ilgine fakat sanayide durum ortaya çıktı baskı balatada problem oluşmuş yaptırdım bende

Teşekkür ederim kardeş sadece baski balata değil bütün debriyaj seti değişmek zorunda kaldi sonradan servis buna karar kildi toplam 520tl'ye maal oldu biraderim.

Geçmiş olsun, size yakın bir yerde olması çekici vs. gibi ekstra masraflardan korumuş.

teşekkür ederim, evet haklısınız ekstra masrafım olmadı çok fazla bu sayede :)

arabam gaza basıyor devır ucuyor araba ucmuyır. sorun debrıyaj balatası mı yoksa enjektorde mı

ikiside mantıklı yani motordan aldığını tekerleklere iletmiyor debriyaj gibi duruyor

Geri
Üst Alt