Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat aygüv den aldığm seat exeo 2011 model aracım 8,500 km de arıza yaptı ilgilenen

gecmıs olsun dıcem oncelıkle ama sunu da belırtım garantısı bıtmemıs arabaya lpg taktırıp b sorun cıktıgındada motorda servısın bunu ustlenmesını beklemek etik b davranıs degıl.taktırdıgınız lpg nın yanlıs uygulamalarla subab kafalarını kavurdugunu bılyomusunuz.yada benzın yolunu korelttıklerı ıcın zamanla benzın pompasını bozulabılecegını bılıyomusunuz ? Bunların hıc bırını dıkkate almayıp sorun cıktıgında servıse hadı garantıden degıstırın demek mantık dısı benım gozumde.Dıger b hata ise var olan sorunun lpg oncesınde olmasına ragmen bunun teyıt ettırılmemıs olması.Ayguv un tavrını da duzgun olmayabılır,var olan sorunun lpg ıle bırebır baglantısı olup olmadıgını belırtmelerı gerekıyor.ama her seyın basında eger ben b mal satıyorsam musterıme garantı verıyorsam,o malında degısıme ugramadan onume gelmesını ısterım.lpg konusunda anlasmanız oldugunu da belırtmısınız ama her turlu yazılı b belge olması gerekıyordu onun ıcınde.

şimdi arkadaşlar tek tek cevap vermeye çalışıcam top sakallı hususunda çok güldüm hak vermedim değil adam 2013 de toledo nun makyajlı kasasını çıkartıyo hadi hayırlısı diğer arkadaşın yaklaşımına gelince millete cebinde 5 kr. u olmayan çapulcular diyeceksin servisinde çalıştırdığın elemanların alayı 800-1000 tl maaş vereceksin 100 200 tl fazla vermemek için dans edeceksin bu yüzden de tam bi usta seninle çalışmayacak müşterini her daimde mağdur edeceksin sonra millet çapulcu sen yüksek makamda olacaksın onu sen mikrofona konuşacaksın anlıyan anladı :D:D ..
daha henüz tam anlamı ile arıza tespiti yapılmadı piston kolundaki milimetrik bi hatanın ilerlemesi sonucu oluşan bir hata diye düşünüyorum buda normal şartlarda en az 3,000 tl civarıdır !!
arkadaşlar gaz taktırmadan önce de ben motordan ses duyduğumu en az 5 kere her gittiğimde söyledim fakat servis maalesef kayıt açmadı aygüv satış müdürü ümit kükrer saolsun kendisini çok severim dürüst bir insan ona daha önceden de söylemiştim bırak abicim servise arabayı demişti bende dedim cuma gününe bırakırım dememe kalmadı ses çoğaldı kendisini aradığımda saolsun abicim hemen yarın arabanı getir dedi arabam 2 gün servisde kaldı sonra gaz var muhabbetine garanti dışı bıraklıdı tabii doğuş oto ya her şeyi açıkca anlattım bana aygüv den söylenen gazını sök farklı bi seat servisine getir onlar baksınlar arabayı senden satın alıcam sen beni farklı bir servise göndericen verdiğin söz ü de tutmuycan hee inkar edicen bide... bende gittim resmen kendimi ihbar ettim herneyse şimdi şunu anlıyalım arkaadaşlar arabada bu ses araç benzinli iken de var dı takribi 3000 km den beri duyduğum ses di motor soğukken yapıyordu şimdi sıcakken de yapmaya başladı benim anladığım ufacık bir hata çorap söküğü gibi ilerliyor arac a tam arıza tanısı konulmadı bakılacak eğer gaz dan kaynaklanan bir hata değilse fabrikasyon bir hata ise giderilicek benden kaynaklanan bir hata ise şapkamı önüme koyucam kara kara düşünücem bu işin içinden nasıl sıyrılıcam diye hayırlısı olsun diyelim kalın sağlıcakla

Doğusun g...... kalkmış durumda kusura bakma sana ilaç olmaz.Dogus servıs kalıtesını servıse sahte arızalı arac sokup denıyor servıstekılerde hemen anlıyuorlar yemıyorlar.....Dogusun yapacagı sey bu degıl sıkıntı yaşayan insanlarla ırtıbata gecseler yada email atan kısılerle daha ıyı iletişim kursalar dogruyu yapacaklar ama yapmıyorlar....Bende bır kac şikayet maili attım son bır tane daha atıcam daha sonra burada bılgılendırme konusu acıcam......

bugün memlekete giderken sabah 4 sıralarında derice de aracımın motoru tak tak kat kat etti ve motor nakavt oldu 8.850 km de daha araç motor alttan paramparça olmuş!!! yaş 33 16-17 yaşımdan beri araba kullanıyom ben böyle bir şey ne gördüm ne duydum!! arabanın motoru resmen paramparça oldu!!

bugün memlekete giderken sabah 4 sıralarında derice de aracımın motoru tak tak kat kat etti ve motor nakavt oldu 8.850 km de daha araç motor alttan paramparça olmuş!!! yaş 33 16-17 yaşımdan beri araba kullanıyom ben böyle bir şey ne gördüm ne duydum!! arabanın motoru resmen paramparça oldu!!

Dodusla ugrasmak yerıne resmı kanalları kullan....Lpg ne kadarda motor omrunu yese 8000 km motor bıtırmez.Tuketıcı hakem heyetı tuketıcı mahkemesı vs butu yasal yolları dene bence.....

Lpg hiçbir arabanın motoruna bu denli zararlar vermez veremez !!
bence sizin arabanızda fabrikasyon hatası var kesinlikle bu işin arkasını bırakmayın..
ve tavsiyem şahsi olarak hakkınızı aramayın
1- Avukat mahkeme
2- Bilirkişi raporu

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim demin seat çı bi arkadaş la konuştum daha da iyi olmuş dedi sana komple sandıkta motor gelicek dedi aracın motor u sıfırlanacak dedi garanti kapsamında tabii bu arkadaşın demesi seat doğuş ne der bilemem motorun ücreti takribi 14,000tl oda sadece alttarafı blok hariç tahminim mecburen hakkımı savunmak için yasal yolları deniyeceğim fakat yasal yollara başvurursam iş takribi 2 yıl sürecek!! bununla birlikte tazminat davasıda mecburen açıcam!! dediğim gibi bu bir süreç elimizden geleni yapıcaz yapmakdan da başka çare yok mevla yardım eder dilerse galip gelicez dilemezse halimiz harap sizden ricam kendi seat araç plakanızla seat doğuş u arayıp 8,850 km.de bi araç ın nasıl motoru dağatıcağını sormanız beni arkadaşınız olarak belirtmeniz hani bizim başımızada bu sekilde bir olay gelirmi demenizdir buy benim için çok etkili olacaktır seat yol yardım 0212 335 04 35 seat doğuş:0212 335 04 34 her ikisinide ararsanız aşırı bu kıonuyla ilgili şikayet olursa talep olursa benimlede aynı şekilde ilgilenip kusurlarını kapatma yolunu seçeceklerinde eminim seat aracınızın plakasını söylemeniz yeterli!!! sonrada bi arkadaşım var halil karabal diye 34 fık 80 bugün aracı 8,850 km civarında motor u parçalanmış benim arabamın motoru da bu şekilde parçalanma rizki varmı diye soru sorun aynı olay bizim başımızada gelebilirmi diye sorun onlar bunları kaydetip yetkililere ulaştıracaklardır sizden bi rica dır lütfen yardımcı olun!!!!

Sıkıntılı bir durum, ancak aklınıza gelen, telefon trafiği, bence ters teper. Yani şu anda, motorun yakıt sistemine müdahele edilmiş durumda, bu şu demektir: lpg sistemi yüzünden şu andaki arıza ile alakası olsun/olmasın, motorunuz garanti dışındadır. Düşlediğiniz telefon trafiğinin , distribütör tarafından anlaşılması durumunda, lpg sistem montajı sebep gösterilerek red cevabı verilmesi de olasıdır. Hiçbir bilirkişi, dışarıdan müdahele olan aksamda, arıza sebebi aramaz, direkt aleyhte rapor verir derim.
Bence ılıman yaklaşım, distribütörün alacağı kararı yumuşatacaktır.
Ses duyulması ardından , motorun parçalanması olarak tarif ettiğiniz arıza, ana kol yatak dağılmasına çok benziyor, akabinde piston kolu sıkışır ve bloğa zarar verir, ben olsam, en önce yağ pompasını, ana kol yataktaki yağ kanallarını ve deliklerinin kontrolünü isterdim, örneğin yağ pompası, lpg sistemi ile alakasız bir parçadır.

Bence gonderecegimiz bir mail formatı hazırla. Seat in iletisim mailini de buraya yazarsan isteyen arkadaslr kopyalayıp gonderir senin yazacagin maili. ben destek vermeye hazırım.

Geri
Üst Alt