Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat arabayı gerı çagırdı

muhtemelen tespit edilen bir eksiklik veya güncellemedir. merakla bekliyoruz....

1.2 tsi lere turbosuna pul takıyolar ve online güncelleme yapılıyor bende yeni yaptırdım.

servise cagırmanın sebebi kaput açma kolunu 3mm ileri çekmek için güvenlikle alaklı bir sorun yüzünden ben gittim yaptırdım aksi halde araç seyir halindeyken kaput açılabilirmiş

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

servise cagırmanın sebebi kaput açma kolunu 3mm ileri çekmek için güvenlikle alaklı bir sorun yüzünden ben gittim yaptırdım aksi halde araç seyir halindeyken kaput açılabilirmiş

biyerde gördümde kaynak veremicem almanyada biri yolda giderken kaputu açılmış... bazı araçlarda kaput kolu takılı kalabiliyormuş yani kaput aslında kapanmayabiliyormuş bunun için çağırmışlardır. turbo için çağırılan gitmedim ancak turboyuda yaparlar
Benide bu konu hakkında servise çağırdılar.Kaput kolunu değiştirmemiz gerekiyor servise uğrayın dendi hepsi bu.Ama hala gitmedim :D

slm arkadaşlar,
herkes ayrı bi şey yazmış ben de bi araştırayım dedim konunun aslı nedir diye?
2011 ibiza 1.2 tsi dsg benim araç.
afyon demoto ya telefon açtım plakadan bilgisayara baktılar 3 adet güncelleme (düzeltme veya neyse) var dediler yarına randevu verdiler hemen..
1- 21e2 güncellemesi(turboya pul ve yazılımı)
2-şanzuman kontrol ünitesi güncellemesi
3- motor kapağı

kafalar karıştı sanırım ..peki ya 2012 lerden çağrılan var mı ?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

kafalar karıştı sanırım ..peki ya 2012 lerden çağrılan var mı ?

1. Bi kere 1.2 TSI lardaki O Turbo Pulu Olayı yeni bişey değil.. O yaklaşık 1.5-2 senedir gündemde olan bi şey ve istek üzerine her serviste İbiza, Leon diye bi Ayrım yapmadan değiştiriolar ve gitmezseniz sizi çağırmıyorlar..

2.Bir diğeri Kaput kolu olayı ise sadece İbizaları çağırdıklarını biliyorum...

3.Dsg ise zaten muamma Yeni bir güncelleme var galiba hazır ele geçirmişken onuda yüklüolar sanırım..

4.Ama esas çağırılma sebebi Kaput açılma meselesi..

Peki o olay sadece İbizalarda ise Leon Sahibi Mehmet 'İğci' aynı mektupla niye çağırdılar.. :confused:

slm arkadaşlar yukarıda bahsedilen güncellemeleri yaptırmış bulunmaktayım.
öncelikle dsg güncellemesinden biraz bahsedeyim:
benim araçta d1 ve d2 de sallantı yoktu zaten ama güncellemeden sonra sanki daha bi oturmuş d1 d2 oldu sanki..daha stabil ve geçiş süresi çok az bi uzamış gibi geldi bana özellikle d2 ve d5 çok gözüme takıldı sanki sürenin uzaması konusunda...belki psikolojiktir.ilk gün sanki fazla yakıyor gibi geldi şehirçi 8.5lt/100km ama sonra en son dün akşam şehiriçi 6.5lt/100km yakalayınca moralim düzeldi.:)
kısaca d modu sanki çok hafif bi s modu tadında olmuş...:)

Geri
Üst Alt