Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat altea xl 1.4 tsi yakıt tüketimi hakkında yardım

eren33

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2008 1.4 tsi xl sahibiyim.Aracı aldığımda üzerinde romano marka tüp vardı..yakıt hakkında şöyle bi sorunum var...araç tüplü olduğu halde benzin yakıyor...yani şöyle hatta tüpten fazla benzin yakıyor desem daha doğru olacak..romano servise götürdüm...araç incelenince tüpün beyninde bi sorun olduğu anlaşıldı.yani araçta devir yükseldikçe benzinde kalıyor tüpe geçmiyor..veya belli bir süre geçse de kendiliğinden sonra tekrar benzine geçiyodu falan her neyse adamlar beynin programlarını resetleyip sıfır gibi program yüklediler...ve o sorun ortadan kalktı...yani 1000 devirden sonra gaza geçiyor...bu olaydan sonra yine benzin koyup deneme yaptım...araç 200 km yol yaptı yarım depodan çeyrek depoya düştü kafayı yedirecek araç bana lütfen bilgisi olan paylaşsın

tsi lerde lpg takılamıyor diye biliyordum takılırsa da pek sağlıklı olmayacağı söyleniyordu

e çeyrek depoyla 200 km yaptıysanız zaten tam depoyla hemen hemen 800 km yapacak demekki.Daha da fazla yapmazki zaten.benzin olsa 600 650 km yaparsınız lpg ilede 800 km normal.dahada fazla yapmaz zaten.ancak tamamen şehir dışı olursa 900-1000 km olur.

gallipoli onun kast ettiği gaz yaktığı halde yarımdan çeyreğe bide benzin yakıyor..

dostum ben bu konuyu araştırdım bayağı..bende lpg takmak istiyordum benzin fiyatlarından dolayı..

fakat tsi için lpg dönüşüm yok Vialle nin LPi si var onunda TSi motorun beyni ni yaktığı söylentileri dolaşmakta..

normal lpg dönüşüm sistemi taktırdığın zaman ise %100 bi tasarruf sağlamıyor araç hem benzin hem gaz yakıyor..

1000 devirin altındayken benzine geçiyor kalan yerlerde lpg yani sen dur kalk yaptıkca benzin yiyor ve bu normal benzin yakan arabayı dahada çok benzin yaktırıyor.

araç dur kalktan benzin yiyor sadece anlicağın oda sana çeyrek depoya mâal olmuş gibi gözüküyor. :)

yapıcak bişey yok malesef.

Geri
Üst Alt