Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat altea acil yardım...

kahraman46

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar daha önce açmış olduğum konu vardı seat altea devir dalgalanması,bujileri ve kaplolarını değiştirdim,hava filtresini değiştirdim,tüp ayarını yaptırdım ve tüp filtresini değiştirdim ama aynı sorun hala devam ediyor,diyorlar ki boğaz kelebeğini temizletin ve bir sensörden bahsediyorlar adını hatırlamıyorum onuda temizletin...bu konuda yardımcı olursanız çünki aracın motoru küçük fitesde küt küt vuruyor rolanti bozuk

arızalı olan lambda sensörü olabilir. boğaz kelebeğinin temizliğinden sonra büyük ihtimalle düzelmesi lazım

altea nın vuruntulu calısması normal bu 8v lık motorlarda normal.... bende arabayı aldıgımda dıkkatımı cektı arac bosta ıken vuruntulu calısıyordu, trıger setı degısımı ıcın Izmır/MTU Yetkılı servısıne gıttıgımde bu vuruntu sorununuda soyledım . Servıs sefı bunun bu araclarda normal oldugunu az da olsa vuruntulu calıstıgını bunun lpg de ıken daha fazla hıssedıldıgını ve bu durumu bılmeyen bazı musterılerın sanayııde cozum aradıklarını ve arabasının motorunu revıze ettırenlerın bıle oldugunu soyledı.

dıger soruna gelınce de motorda lpg de dalgalanma ve bosta stop etme durumu ;
benım oncekı aractada bu tur sorun vardı aracımda fıat-marea ıdı. ankara da lpg takdırdım ,2 yıl sanayııı den cıkmadım ve cozum bulamadılar en sonunda ızmır de ıken canıma tak ettı ve ankara da taktırmıs oldugum lpg yı sokturdum ve baska marka lpg taktırdım bu ısı duzgun yapan bır yere. O ıkı sene boyunca sanayııde verdıgım paraların nasıl bosuna gıttıgını anladım.

LPG de ÖNEMLİ olan ;
% 50 işçilik
% 50 marka

lpg nın markası ne olursa olsun ıscılık sıfır ıse araba sanayııden cıkmıyor... ben o zaman 700tl para verdım ve lpg yı degıstırdım ondan sonra 2 yıl sorunsuz bındım arabama (ne devır dalgalanması ,ne arbanın teklemesı, ne benzınden lpg ye gecerken arabanın kasması ,nede arabayı bos a aldıgım anda stop etmesı hıc bır sey kalmadı...) sorun hep lpg de ımıs:mad: .ondan sonra arabamda hıc bır sorun kalmadı ve rahat rahat bındım..​

kardesım senın sorunun çözümü hararet müşürü servıste 35-50 l arasıdır sanırım... aynı sorunu bora da yasamıstım tecrubelıyım...

arkadaşlar lambda sensörünü temizlettim egr valfini temizlettim buji buji kaplolarını sıfır taktırdım yağını suyunu ve yağ filtresini değiştirdim ama hala aynı sorun devam ediyor artık ne yapacam bilmiyorum.aklıma enjektörler geliyor bundan dolayı olabılır mı

o zaman maf sensörü debimetre bakılacak. bu arada forumun birinde ıokumsutum triger bir sente atlanmıs boyle bi sorunda yasayan vardı bunuda gozardı etmeyin

altea nın vuruntulu calısması normal bu 8v lık motorlarda normal.... bende arabayı aldıgımda dıkkatımı cektı arac bosta ıken vuruntulu calısıyordu, trıger setı degısımı ıcın Izmır/MTU Yetkılı servısıne gıttıgımde bu vuruntu sorununuda soyledım . Servıs sefı bunun bu araclarda normal oldugunu az da olsa vuruntulu calıstıgını bunun lpg de ıken daha fazla hıssedıldıgını ve bu durumu bılmeyen bazı musterılerın sanayııde cozum aradıklarını ve arabasının motorunu revıze ettırenlerın bıle oldugunu soyledı.

dıger soruna gelınce de motorda lpg de dalgalanma ve bosta stop etme durumu ;
benım oncekı aractada bu tur sorun vardı aracımda fıat-marea ıdı. ankara da lpg takdırdım ,2 yıl sanayııı den cıkmadım ve cozum bulamadılar en sonunda ızmır de ıken canıma tak ettı ve ankara da taktırmıs oldugum lpg yı sokturdum ve baska marka lpg taktırdım bu ısı duzgun yapan bır yere. O ıkı sene boyunca sanayııde verdıgım paraların nasıl bosuna gıttıgını anladım.

LPG de ÖNEMLİ olan ;
% 50 işçilik
% 50 marka

lpg nın markası ne olursa olsun ıscılık sıfır ıse araba sanayııden cıkmıyor... ben o zaman 700tl para verdım ve lpg yı degıstırdım ondan sonra 2 yıl sorunsuz bındım arabama (ne devır dalgalanması ,ne arbanın teklemesı, ne benzınden lpg ye gecerken arabanın kasması ,nede arabayı bos a aldıgım anda stop etmesı hıc bır sey kalmadı...) sorun hep lpg de ımıs:mad: .ondan sonra arabamda hıc bır sorun kalmadı ve rahat rahat bındım..​
vuruntulu çalışma normal demişsin ancak hiç bir araçta vuruntulu çalışma normal değildir.. tabi burda hangi vuruntudan bahsettiğimiz önemli devir saati oynuyorsa sıkıntı var demektir... ama senin bahsettiğin devir saati kıpırdamadan dururken aracın hafif bayılıp toparlanmasıysa evet normal...

Geri
Üst Alt