• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Seat 1.6 Signo ses düzenlemesi

yukcell88

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eyl 2011
Mesajlar
1,521
Beğeniler
551
#1
Aracımı aldığımda kapılardan doğru düzgün ses gelmiyor diye 2 adet 16 cm Kenwood 180 watt aldım Bimeks'ten, kapıdaki yerleri açtığımda hoparlör olmadığını gördüm ve aldığım kişiyi andım biraz :)

Kenwood'ları öne taktım takmasına, ses de iyi fakat iki yollu... Halbuki daha ucuza Pioneer mid vardı... Aynaların orada tweeter'lar olduğunu hoparlörü taktıktan sonra hatırladım. Şimdi de tweeter'lar çok tiz oldu, "biri zaten ses vermiyor doğru düzgün" diye kamosonic marka ufak tweeter aldım, yarın sabah onları takcam ama arkada orjinal ufak ve oval hoparlörler duruyor, daha kaliteli bir ses istedim amfi veya woofer olmadan... Mümkün müdür? Değil midir?

Arkadaki bagaj üstündeki bakaliti (tahminim öyle) delmek istemiyorum (çünkü sabit değil kendisi :D) bunun dışında ne yapabilirim? Orjinaller sağlam ama ses çok düşük... Belli bi seviyeyi aşınca zıngırdıyorlar...

Bagajın üstündeki (plastik miii, bakalit mi yoksa başka bişi mi neyse işte :D) parçayı tamamen sabitlemeyi başarırsam onu delmeden üstüne oval kenwood bağlayayım diyorum. Mantıklı mı sizce de?

Bir de orjinal teybin rakam tuşlarından 3-4-5-6 iptal :) Çok komik bir durumdayım yani.. Kesip yerine teyp bağlasam satarken alıcı mırın kırın edebilir, ya da beceremeyip kötü bir görüntü oluşturabilirim. Onun yerine CD changer bağlayayım dedim ama mp3 çalacak bir CD changer var mı bilmiyorum. Piranha H Type FM transmitter aldım, şimdilik idare eder ama aynı şarkılar bayıyor, radyoyu da efektif kullanamıyorum... Lütfen tavsiye verin...

Ben makine mühendisiyim ama kendimden nefret ediyorum. Çocukluğundan beri milliyetçi damarları geliştiren yerlerde yetiştim ama gelin görün ki güzel Türkçe'miz ile kendimi doğru düzgün ifade edemiyorum, neyi nerede yazacağımı bilemiyorum( aslında biliyorum da anlattığım şeyi ortasında unutma korkusu acele ettiriyor). Sebebi de kitap OKUYAMAMAM. Sıkılıyorum bir noktadan sonra...

Lütfen bu halimi mazur görünüz ve anladığınız kadarıyla yardımcı olunuz :( Sürç-ü lisan ettiysem affola...
 

freesezar

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Şub 2011
Mesajlar
1,341
Beğeniler
282
Yaş
35
#2
kötü markalara para harcama istersen git ufak güzel bi sistem yaptır parayı 1 kere ver keyfini cıkart
 

yukcell88

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eyl 2011
Mesajlar
1,521
Beğeniler
551
#3
kötü markalara para harcama istersen git ufak güzel bi sistem yaptır parayı 1 kere ver keyfini cıkart
Kaan bey pahalı birşey yaptırmak istemiyorum açıkçası, iş görecek birşey yeterli olacaktır, askere gidip geldikten sonra anneme devredeceğim bunu, daha iyi birşey alırsam onu iyi bi sistemle beslemeyi düşünüyorum.
 

tugra kazım

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Kas 2011
Mesajlar
5,105
Beğeniler
2,206
Yaş
34
#4
350 tlye 4 tane mit taktır sorun kalmasın gümbür gümbur orjinal teypde degiştirmek istersen serviste yan plastikleri satılıyo 40 tl yeni teyp takılınca yandaki acıklıkta kapanıyo bu sayede ;)