Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Yardım

sedatoz2009

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 2005 Seat İbiza 1.4 Signo lpg. Yaklaşık 6 aydır araç rölantideyken sürekli dalgalanma yapıyor ve yine rölantideyken aşırı vuruntulu-sarsıntılı çalışıyor. Arada bir arıza ışığını yakıp, gün içerisinde söndürüyor. Tamircim çok da işten anlayan biri olmadığından önceleri normaldir dedi. Ancak ben ısrar edince tüpten kaynaklanıyodur dedi. Lpg ayar yaptırdım geçmedi, zaten benzine alıp kullandım bir süre, rölanti dalgalanması düzeliyor fakat vuruntulu çalışma devam ediyor. Sorunun lpg olmadığını anlayarak tespite devam ettim. Oksijen sensörü değişecek dediler, 500 liraya değiştirdim. Sadece arıza ışığı yakma olayı düzeldi. Rölanti dalgalanması ve vuruntu devam ediyor. Bazen kırmızı ışıkta durduğumda araç rölantideyken öyle şiddetli sallıyo ki, diyorum birazdan motoru kucağıma alıcam :) Ben bobin ya da lpg enjektörlerinden şüpheleniyorum çünkü arabanın çekişi de düştü. Bazen 1. viteste kalkıp 2. vitese alıp gaza basınca, sanki hiç gaza basmamışım gibi araba önce bi yığılıyo, 2-3 saniye sonra gazı yiyip hızlanıyor. Sizce sorun ne olabilir

• Beğen
Reaksiyonlar: xure
2.vitesde gaza basınca almama ve sonrada alma benzindemi oluyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: xure
Ayni olay benim basima geldi bizzat sadece benzinde yapiyor aracin bunu muhtemelen gaza geçtiğinde yapmaz ateşleme buji kablolarindan bir tanesi kopmustur muhtemelen traktör gibi çalışıyor dimi :) pat pat pat dedigim gibi benim 1. Atesleme bujisinin kablosu cikmisti muhtemelen degil seninde 100 de yuz oyle kabloya bak kontrol et mutlaka

Motor calistiktan sonra hava sartlarina tüpün kalitesine subap yaglarina gore degiskenlik gosterir 2.vites gazi alip sonradan alma diye bi durum yok hava sıcaklığında 1 dakikada maximum benim benzinden gaza geçişini sağlıyor su anda.

Bu sorun hem benzinde hem de gazdayken oluyor. Gazdayken daha yoğun hissettiriyor. Ama benim asıl kafaya taktığım vuruntulu çalışma

Arkadaşlar sonunda olayı çözdük. Araçta ekogaz marka tüp vardı. Sorun tamamen ondan kaynaklanıyormuş. Motordan tüm bağlantılarını kestik. Araç orjinal benzin ayarlarına döndü. Ne vuruntu kaldı ne titreşim. Usta dedi ki buna kaliteli bi lpg taktır. Önerileriniz nedir? Seat'a uyumlu marka hangisidir?

Atiker obd 2 var bende cok memnunum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt