Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Sportourer 1.4 style

parsef

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracımı ayın 16 da samsundan almış bulunmaktayım. Aracı almadan önce çok heyecanlıydım aracı aldıktan sonra bu heyecan iki katına çıktı çünkü beklediğimden daha iyi bir performans daha iyi bir sürüş keyfi yaşamaya başladım.
Aracı teslim almadan serviste park sensörü taktırdım.

jz5lmm.jpg

PvqXXd.jpg

-Araçta bilmediğim bir çok özellik varmış daha yeni yeni öğreniyorum. Benzin deposunu fullemiştim şu anda yarı depoyu kullandım yaklasık 450 km lik yol yaptım.
-Bagaj hacmi sedan araçlara taş çıkartır. Çok geniş ve herşey sığıyor.
-Araç dağ bayır nereye sürerseniz sürün sorunsuzca gidiyor.
-Araç bilgisayarından araçla ilgili bir çok bilgiyi görebiliyorsunuz.
-Hız sabitleyiciyi ilk defa kullandım ve çok rahat bir olay olduğunu farkettim. 250 km yol gittim aracı ben mi kullandım yoksa kendi kendine mi gitti anlamadım çok keyifli oluyor.
-Radyo için direksiyon kumandası kullanıslı ve gercekten ıse yarıyor.
-Arac ıcı aydınlatması mukemmel ! Aydınlatmayı zevkınıze gore azaltıp cogaltabılıyorsunuz.
-Araçta motor sesi sıfır. İç kabinde hiç motor sesi almıyor hatta bazen kontagı cevırmeye calısıyorum aracı calıstırmamısım dıye.
-Klima da kullanış bakımından ve soğutması gayet iyi. Motor devrinide düşürmüyor.
-Araçta herşey gayet iyi tek eksiği sanırım hararet göstergesi. Araç sıcaktan mı yoksa kendi özelliğinden mi bilmiyorum motoru durdurduktan sonra sogutma sıstemı devreye gırıyor.Bır sure fan sesı gelıyor.

Aracla ılgılı sormak ıstedıklerınız varsa sorabılırsınız. İlerleyen günlerde musait bir zamanda araç tanıtımı için videosunu çekeceğim.
Allah tüm sürücü arkadaşlara kaza bela vermesin güle güle kullanmayı nasip etsin.

Hocam. Öncelikle hayırlı olsun. Kavuşmuşssunuz. ;) Tekerinize taş değmesin.
Bende göstergelerini çok beğendim. Gri Beyaz Kırmızı göstergeler enfes duruyor.Ben soldaki direksiyon radyo kumandasını pek beğenemdim cok kullanışssız geldi eski cliodan sonra (onda sağdaydı elim ona alıştı heralde ;) )
Birkaç sorum var size

Park sensörünü kaça taktıklar.?
Benim aracımda kontak çok sert geldi nerdeyse çeviremiyorum. Sizinkide öyle mi.

Hocam. Öncelikle hayırlı olsun. Kavuşmuşssunuz. ;) Tekerinize taş değmesin.
Bende göstergelerini çok beğendim. Gri Beyaz Kırmızı göstergeler enfes duruyor.Ben soldaki direksiyon radyo kumandasını pek beğenemdim cok kullanışssız geldi eski cliodan sonra (onda sağdaydı elim ona alıştı heralde ;) )
Birkaç sorum var size

Park sensörünü kaça taktıklar.?
Benim aracımda kontak çok sert geldi nerdeyse çeviremiyorum. Sizinkide öyle mi.

Radyo kumandası el alışkanlığından dolayı benimde sanderom vardı onda radyoya uzanmak bir çileydi. Zamanla el alışkanlığı gelişir. Park sensörü herşey dahil 465 tl ye taktılar. Dışarda 50-100tl ye takıyorlar ama sıfır aracı sanayiye sokmayı tercih etmem. Kontak sert evet sıfır araçlarda bu şekil demekki.

Tamam elimde fiyat olsun servise gittiğimde bende taktırayım park sensörünü teşekkürler. Bol bol fotoğraf bekliyoruz ;)

güle güle kullan kardeşim kazasız belasız iyi günlerde ,birde silecek kolunun altında genel ortalamayı veren bir düğme var onu servise sordum net bilgi veremediler genel ortalamanın kaç km de sıfırlandığına dair ..

Her kontak kapattığımızda sıfırlıyor. Saçma olmuş o kısım.
Beyaz cok iyi bu arada tekrar Allah kaza bela vermesin

Her kontak kapattığımızda sıfırlıyor. Saçma olmuş o kısım.
Beyaz cok iyi bu arada tekrar Allah kaza bela vermesin
3-4 saat geçtikten sonra sıfırlanıyor evet ama silecek kolunun altında bir buton var o sıfırlanmıyor hatta göstergede küçük 2 yazıyor ona basınca deneyin hatta servise sorun kaç km de sıfırlanıyo diye ben sordum net bir cevap vermediler

Aynen ortalama yakıt tüketim verisi tam olarak net verilmiyor.

belki yarım litre oynar en fazla net veriyor yakıt tüketimini bir çok kez denedim , depoyu doldurarak dene net olarak vermesi gerekir

Geri
Üst Alt