Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Klima Sorunu

Radyatör delinse su damlamazmi yoksa klimanin ayrı bir radyatörümü var kendim kontrol edebilirmiyim.

Seat Cordoba Signo 1.4 Otm.

Radyatör delinse su damlamazmi yoksa klimanin ayrı bir radyatörümü var kendim kontrol edebilirmiyim.

Bazen arka kısımdan falan Minik deliniyor, çıkartıp kontrol etmek lazım. Klima radyatörü Normalde klimaya gaz basılan yerin hemen dibinde oluyor(Radyatörün sırasında). Kondenser olarak da geçiyor sanırım. Sıkıntı olduğu Zaman deliği kapatabiliyorlar ama ben olsam değiştiririm.
Geçen sene Peugeot 308 için bu işlem 250 tl'ydi.

Baktiracagim yaz gelmeden motordan da yağ kaçırma başladı onunda neden olduğunu anlamadım ortadan bir yerden geliyor :(

Baktiracagim yaz gelmeden motordan da yağ kaçırma başladı onunda neden olduğunu anlamadım ortadan bir yerden geliyor :(

Yağ kaçağı için de lifte takıp alttan bakarlar. Muhtemelen civata veya filtre gevşemiştir.

İnşallah öyle birşeydir alırken motora baktirmadim subaplarda vs. Bişey çıkarsa kötü

Kaputu açıp içeride yağ akması gibi bir durum var mı ona bakmak gerekir. Belki de kulbutor kapağı veya conta sıkıntısı da oluşmuş olabilir. Bu yağ konusu karışık, bir ton sebepten çıkabiliyor. Borularda da aşınma olabilir.
Dediğim gibi en temizi lifte kaldırıp iyice baktırmak.

Geri
Üst Alt