Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Beyni...

fhs

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba!!
Memleketime izne geldim. öğle saatlerinde arabayı çalıştırdığımda ABS lambasının yandığını gördüm. Abs arıza kaydında role geri dönüş pompası arızası hatası çıktı. ABS tamir edilmeye çalışıldı. ancak yapılamadı. Konya veya Ankara da tamir edilir dedi usta. Aksarayda başka abs ci yok. yarında İstanbul a dönüyorum. abs tamir edilen yer, çıkma abs beyni nerede bulurum sıfırları uçuk fiyat...
Pertten çıkma hasar görmemiş abs ler iş görür tahminimce ancak ne kadara patlar bilmiyorum.. İnsanın canını sıkıyor.....

SEAT İBİZA 1.4 STELLA LPG li. 2003 model...

Gideceksen Ankara veya Konya da tamir ettirmeye çalış. Olmadı onlar hurdacıların yerini biliyordur.Gider ordan bulursun.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Üye olduğum diğer forumda bir arkadaş bu kişiyi önerdi. Ben tanımam etmem. Bir ara görüş istersen.

BARIŞ ARICA

İKİTELLİ ORGANİZE SAN.ATATÜRK OTO.SAN.SİT.
7.SOKAK.NO:185 BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

TEL:0212 485 38 52

CEP:0535 489 79 09

Aynen kardesim ikitellide çıkmacılar var rahat bulursun

Beni EDS'ler İYİ TANIR

Gideceksen Ankara veya Konya da tamir ettirmeye çalış. Olmadı onlar hurdacıların yerini biliyordur.Gider ordan bulursun.

Üye olduğum diğer forumda bir arkadaş bu kişiyi önerdi. Ben tanımam etmem. Bir ara görüş istersen.

BARIŞ ARICA

İKİTELLİ ORGANİZE SAN.ATATÜRK OTO.SAN.SİT.
7.SOKAK.NO:185 BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

TEL:0212 485 38 52

CEP:0535 489 79 09

not ettim. yarın Ankara yapacam bi forumdan hakan usta varmış ankarada ona uğrayacam yol üstü olmazsa artık istanbulda dediğin yere gideyim

bügün bir yeri aradım çıkma seat ibiza abs beyni Yediyüz TL dedi. çıkması oda takmasıyla artıkdüşün:D

not ettim. yarın Ankara yapacam bi forumdan hakan usta varmış ankarada ona uğrayacam yol üstü olmazsa artık istanbulda dediğin yere gideyim

bügün bir yeri aradım çıkma seat ibiza abs beyni Yediyüz TL dedi. çıkması oda takmasıyla artıkdüşün:D

Hocam hiç bildiğim bir konu değil. Kusura bakma araştıracaksın artık ;)

Beyni takmada bir şey yok sen de yaparsın kardeşim. Yalnız asıl sorun, çıkma alacağın beynin senin araca tam uyup uymayacağı... 2003 stella 1.4 demişsin ama üzerinden çıkacak beynin kodu ETKA vb. yerlerden baktığımız kodlarla uyuşmayabiliyor. Ben o durumu 2000 ibiza'da yaşadım bizzat :) Motor bilgisi yıl bilgisi şanzıman bilgisi vb. girdim çıkan kodu not ettim. EBAY'dan baktım falan filan. 55 €'ya da bulmuştum. Sonra beyinciye gittik bir söktüler ki benim beynin kodları ile farklı (genelde beyinlerde son iki büyük harf olur. Onlar farklı oluyor) Dilerim başına gelmez ve kolayca çözersin.

Beyni tamir ettirmeyi denemeni öneriyorum. 250-300 TL'ye yapıyorlar. Kayseri'ye gelirsen burada yaptırırız ;) Gerçi İstanbul'a gidiyormuşsun orada da sağlam elektronikçiler vardır.

Bir de, ABS arızası beyinden değil de ABS beyniden ya da ABS'nin kendisinden de kaynaklanabilir. Onun tamiri daha basit ve daha ucuz aklında bulunsun.

Bi dakka bi dakka... Düzeltiyorum;

ABS beynine mi 700 TL istedi ölü seviciler? YUH BEE! Yok kardeşim sen iyi bir elektrikçinin eline bırak o beyni. Ya herru, ya merru. Tamir yolunu denemeden değiştirme bence. Değiştireceksen de İstanbul'dan bir haftaiçi izin alıp aracınla Bulgaristan'a geç :) Eksiğin ne ise tamamlar gelirsin ;)

• Beğen
Reaksiyonlar: fhs
Angarada hakan usta abs konusunda efsanedir, :) Bosch servis elemanıydı sanırım

• Beğen
hakan ustayla görüşptüm. ankaraya o yüzden gidecektm. Ama sorun çözüldü hepinize teşekkür ederim. Aksaray da ustayım diye geçinenlere yazıklar olsun. hele bir tanesi var güya ankaradan gelmiş tek beyinci oymuş adama gittim 350 TL istedi. Bende biraz uygun yapılmasını istedim adam bana ne dese beğenirsiniz. " Beni tanısan benimle pazarlık yapılmayacağını bilirdin. ben pazarlık yapmam işine gelirse demesin mi " o an lanet okudum içimden.. neyse bir başkasına gttik yaparız dedi gönderdiler tam 6 saat sanayide bekledim. sonra olmuyo beyin yanmış dediler. Ankaraya gidecektim bugün bi arkadaşımın tavsiyesi ile VW servisine gittim. Adam tek bakışta anladı. meğer 2 tane sigorta varmış ve bunu çoğu usta diye geçinenler bilemez dedi. akü kutup başının üstünde sigortalar herkes buna bakıo oysaki altında da varmış. akü kutup başı gibi kutup başlarının altında 2 tane yanyana pul şeklinde ve bunları birbirine bağlayan küçük kısım kopmuş.. adam nokta atışı buldu. ve durumu anlattığımda bayağı bi saydı o usta diyenlere... beyin yanmış dediler varmı ötesi yaaa 10 TL ye hallettik. :D

Beyni takmada bir şey yok sen de yaparsın kardeşim. Yalnız asıl sorun, çıkma alacağın beynin senin araca tam uyup uymayacağı... 2003 stella 1.4 demişsin ama üzerinden çıkacak beynin kodu ETKA vb. yerlerden baktığımız kodlarla uyuşmayabiliyor. Ben o durumu 2000 ibiza'da yaşadım bizzat :) Motor bilgisi yıl bilgisi şanzıman bilgisi vb. girdim çıkan kodu not ettim. EBAY'dan baktım falan filan. 55 €'ya da bulmuştum. Sonra beyinciye gittik bir söktüler ki benim beynin kodları ile farklı (genelde beyinlerde son iki büyük harf olur. Onlar farklı oluyor) Dilerim başına gelmez ve kolayca çözersin.

Beyni tamir ettirmeyi denemeni öneriyorum. 250-300 TL'ye yapıyorlar. Kayseri'ye gelirsen burada yaptırırız ;) Gerçi İstanbul'a gidiyormuşsun orada da sağlam elektronikçiler vardır.

Bir de, ABS arızası beyinden değil de ABS beyniden ya da ABS'nin kendisinden de kaynaklanabilir. Onun tamiri daha basit ve daha ucuz aklında bulunsun.

Bi dakka bi dakka... Düzeltiyorum;

ABS beynine mi 700 TL istedi ölü seviciler? YUH BEE! Yok kardeşim sen iyi bir elektrikçinin eline bırak o beyni. Ya herru, ya merru. Tamir yolunu denemeden değiştirme bence. Değiştireceksen de İstanbul'dan bir haftaiçi izin alıp aracınla Bulgaristan'a geç :) Eksiğin ne ise tamamlar gelirsin ;)

teşekkür ederim anlatımların için. Valla o an geçerdim.. Nöbet iznindelydim 9 gün. Babama bırakmıştım aracı o da canı sağolsun bi transite çarpmış tampon filan değiştirildi. Bayağıda pahalı meretler. tüm iznim sanayi servis vs de geçti. son gün de böyle bir olay oldu. ama olay halledildiği için pazar günü dönerim artık istanbula. Yorumların için çok sağol. Aklımda zaten bi ara geçecem Bulgaristana hehehehe

Geçmiş olsun :) boşuna dememişler "Alacaksan Alman" diye ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Geri
Üst Alt