Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 Reference Yol bilgisayarı ve Hız sabitleyicisi hk.

ulas1907

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,Yeni ibiza almamdan dolayı aranıza da yeni katıldı. Sorum şu şekilde yaklaşık bir ay evvel ibiza 1.4 reference modelini aldım. Araçta sinyal kolunda hız sabitliyicisi ve sağ silecek kolunda da yolbilgisayarı düğmeleri mevcut ancak hem hız sabitliyicisinin hem de yol bilgisayarının düğmelerine bastığımda hiç bir şey olmuyor. Sanki ordan işlevsizce duruyorlarmış gibi.

Diğer başka referencelara da baktım ancak onlarda ne hız sabitliyicisi ne de yol bilgisayarı düğmeleri var yani adamlar onlara düğme bile koymamış. Daha henüz servise bu konu hakkında uğrayamadım.

Bilgisi olan var mıdır?

Resimler:

ilginç bir durum Referance donanımda o düğmeler olmamalı..

ilginç bir durum Referance donanımda o düğmeler olmamalı..

bana da ilginç geldi bir de şöyle bir detay var. arabayı sıfır aldığımda adam bir de bana hız sabitleyicisinin nasıl çalıştığını anlattı ama durduğumuz yerde uygulamalı olarak göstermedi. şimdi deniyorum hiç bir hareketi yok. Yol bilgisayarının düğmeleri olduğunu da ben sonradan gördüm. Trip yazıyor ve üstlü altlı düğmeler var ama işlevsiz.

Hız Sabitleyici düğmelerinin olduğu tarafta üstte bir buton var on off hız sabitlemeyi açmak için onu denediniz mi? Yol bilgisayarı için olan tarafı bilmiyorum ama olması iyi olmuş, yol bilgisayarı özelliği olmasa bile vag com ile açılabiliyor bu düğmeleride orada kullanabilirsiniz. (Şeklinde tahmin ediyorum.)

Hız Sabitleyici düğmelerinin olduğu tarafta üstte bir buton var on off hız sabitlemeyi açmak için onu denediniz mi? Yol bilgisayarı için olan tarafı bilmiyorum ama olması iyi olmuş, yol bilgisayarı özelliği olmasa bile vag com ile açılabiliyor bu düğmeleride orada kullanabilirsiniz. (Şeklinde tahmin ediyorum.)

şu an hız sabitleyicisi off ta duruyor ancak on yaptığımda hiç bir şey yapmıyor. off>cancell>on şeklinde yaylı bir aksam var ama işlev yok.

Sizden başkası kullanmıyorsa sürekli on da kalmasında bir sıkıntı yok. Daha önce kullandınız mı hız sabitleme?

hız sabitleyici referance paketlerde standart olarak var fakat yol bilgisayarı olmaması lazım referanceta. Acaba size yanlislikla style paketmi verdiler :D
Eğer silecek kolunda trip butonlari var ama islev gormuyorsa aracta yol bilgisayari ozelligi pasiftir. Vag com ile aktif edilmesi gerekir.

hız sabitleyici referance paketlerde standart olarak var fakat yol bilgisayarı olmaması lazım referanceta. Acaba size yanlislikla style paketmi verdiler :D
Eğer silecek kolunda trip butonlari var ama islev gormuyorsa aracta yol bilgisayari ozelligi pasiftir. Vag com ile aktif edilmesi gerekir.

2012 makyajlı ibiza referanslarda ve 2012 sonrasında benim bildiğim (kendi arabamdan bildiğim) hız sabitleyici kaldırıldı. Belki bir iki arabaya özel öyle bir özellik koymuşlardır o da arkadasa denk qelmıstır.
MEsala örnek vereyım benım arabam 2012 makyajlı 1.4 ibiza referans. Ve bende 4 hava yastıqı var. suruyu yolcu ve yan hava yastıkları olmak uzere. O sıra bayıye qelen 3-4 arabada bu ozellık varmıs o da bana denk qeldı işte. :) belkı arkadasın ki de bu konuya benziyordur.

Sizden başkası kullanmıyorsa sürekli on da kalmasında bir sıkıntı yok. Daha önce kullandınız mı hız sabitleme?

bende başkası kullanmıyor ama böyle birşey de varsa kullanmak isterim. acaba benmi kullanmasını bilmiyorum. kısaca nasıl çalıştığını söyleyebilir misinizi?

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Hocam bu hız sabitleyicisi nasıl çalışıyor?

Geri
Üst Alt