Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.4 85 hp 2012

azizbaba61

Kayıtlı Üye
1.4lt 85 hp Style 2012 almayı düşünüyorum hatta anlaştık p.tesi arabayı almaya gideceğim inşallah FAKAT;

1. Bazıları 85 beygirin yeterli olmadığını söylüyor.
2. Bazılarının 1.4 alma diyor.
3. Araba yokuşlarda bayılma vs yapar mı? Öyle hız delisi bir adam değilim hızlanmalarda sıkıntı yaşarmı araç?

Test sürüşü yaptım güzel gibi gözüktü ve full modeliydi araba. Artık kafam allak bullak birisi şu sorularıma cevap verebilirse çok sevinirim. İyi akşamlar

Baz modelini kullandım geçen gün, 2012 model 1,4 85 hp tüplüydü hemde. Performansı bana göre yeterli geldi..

He dizel araçtan sonra düşük devirde yüksek güç üretmemesini biraz yadırgadım ama performans isteniyorsa azda olsa 3000 devir bandının üzerine bir miktar çıkılmalı..

60 tl gazla 380 kmden fazla yol yaptım 400e yakın.. Yakıtını çok beğendim.

hemen gaz taktırmayı düşünmüyorum ama aracın öne doğru ani hızlanmaları nasıl mesela? Sollamalarda nasıl ani hızlanamıyor gibi yorumlar var. Bayılma vs gibi birşey gördünüz mü hissettiniz mi ya da?

blank.gif
panel-teknik.gif
blank.gif
blank.gif
Silindir Hacmi1390 cc
Beygir Gücü85 hp
Maksimum Tork132 nm
Yakıt TürüBenzin
Şanzıman TipiDüz Vites
Vites Sayısı5 ileri
Şehir İçi Tüketim8.0 lt
Şehir Dışı Tüketim4.7 lt
Ortalama Tüketim5.9 lt
Km Başı Tüketim28 Krş
Maksimum Hız177 km
0-100 Km Hızlanma11.8 sn
Yıllık Vergisi768 TL
Karoser TipiHatchback
Uzunluk4052 mm
Genişlik1693 mm
Yükseklik1445 mm
Boş Ağırlık1000 kg
Bagaj Hacmi292 lt
Yakıt Deposu45 lt
Garanti Süresi--
blank.gif
blank.gif
blank.gif
blank.gif
blank.gif
panel-donanim.gif
blank.gif
blank.gif
Sürücü Hava Yastığı
var.gif
Yolcu Hava Yastığı
var.gif
Yan/Perde Hava Yastıkları
yok.gif
Antiblokaj Fren Sistemi (ABS)
var.gif
Fren Güç Dağılım Sistemi (EBD/HBA/BAS)
yok.gif
Elektronik Denge Sistemi (ESP/DSC/ESC)
yok.gif
Çekiş Düzenleme Sistemi (ASR/TCS)
yok.gif
Klima/İklimlendirme
yok.gif
Sis Farları
var.gif
Direksiyondan Kumanda Sistemi
var.gif
Çelik/Alaşım Jantlar
var.gif
Park Sensörü/Sistemi
yok.gif
Yol Bilgisayarı
var.gif
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)
var.gif
Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder)
yok.gif
Start&Stop Sistemi
yok.gif
Sunroof/Açılır Tavan
yok.gif
Navigasyon/Multimedya Sistemi
yok.gif
Sürücü Kol Dayama
yok.gif
Xenon Farlar
yok.gif
Elektronik Park Freni
yok.gif
blank.gif
blank.gif
blank.gif

Kendi aracımdan örnek veriyim 1.2 motor 70 hp.Tek kişi binilecekse sorun yok ama 3-4 kişi biniliyorsa araç bayılıyor ara hızlanmalar şehir içinde yeterli tek kişi için geçerli .Arkadaşlarımda 1.4 85 hp var onlardanda pek şikayet duymadım çünkü hepsi tek kişi biniyorlar araca eğer ailenle bineceksen ileriyi düşünerek almalısın.tavsiyem imkanın varsa 1.2 tsi alman yönünde olurdu eğer aracımı satarsam bunun en büyük hatta tek nedeni 3-4 kişideki aracın çekmemesi olurdu.

valla 1.2 ye güç yetmiyor açıkçası o yüzden 1.4 85 hp diyoruz. 3-4 kişi bineceğiz araca ve şu var aman aman hız delisi bir adam değilim. 100 ü zor geçerim. Arada köy yollarına falan da gideceğiz. Ne diyorsunuz son söz olarak? Pişman olurmuyum? İlk arabam bir de o da var tabii.

İlerisini düşünürsek eğer bence başka bir araca bakman olurdu. isteklerini karşılayacak bir motor beygir gücü değil 1.4 85 hp.Seat ibiza marka donanım kalite olarak karşılar ama motor isteklerin için pek tatmin edici gelmicektir bence sana. çünkü 3-4 kişide kendi aracımdan bahsediyorum ciddi bir şekilde bayılıyor 85 hpde de çok farklı bir durum olacağını düşünmüyorum açıkçası.:confused:

teşekkürler yorumlarınız için. Başka arkadaşlar neler düşünüyor acaba?

yani bu performanstan ne beklediginize baglı birazda çok hız tutkunu degilim diyorsanız benim kanaatim arac da kalkışlarda ve rampalarda sorun yaşamazsınız gerektiginde araç hakkını verecektir aracın degerleri belli ne yapacagı ortada gerisi sizin sürüşünüze ve ayagınız ile gaz pedalı arasında zaten bu tür motorlar kendini 2500. 3000 devirden sonra tamamlıyor gerektigindede devrini zorlayarak idaal hıza ulaşıyor :eek:key:

Geri
Üst Alt