Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.0 75 bg referance

milic

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.2013 ve 2015 model clio 4 araçlarımı bitmek tükenmek bilmeyen alttakım ses ve sorunları yüzünden sattıp.yeni araç olarak 2015 model hyundai i20 1.2 jump düşünüyordum fakat sıfır km seat ibiza 1.0 75 bg aracın 38000 lira civarı olduğunu gördüm ve sıfır araç alma fikri belirdi.Daha önce hiç seat kullanmadım ve binmedim.Bu araç nasıl bi araçtır kullanım deneyimlerinizi artı ve eksi olarak paylaşırmısınız.Hızlı gitsin vs performans düşkünü değilim.önemli olan sorunsuzluk,kalite,yakıt,masrafsızlık.Araca lpg de taktıracam.önceki aracımın lpg kiti duruyor.Bütçem 38000 lira üzerine çıkamam,kredi vs çekemem.1.2 tsi fln önermeyin lütfen,araca benzin ile binecek bütçem yok malesef.ya bu aracı alacam yada i20 alacam.yardım ve düşüncelerinizi bekliyorum.Herkese saygılar

Ben 1.0 benzinde kullAnıyorum lpg ihtiyaci yok bence masrafsiz bi arac kullanimi guzel gayet rahat

Ben 1.0 benzinde kullAnıyorum lpg ihtiyaci yok bence masrafsiz bi arac kullanimi guzel gayet rahat
aracın süspansiyon vs nasıl.yakıt olarak ne kadar yakıyor.aracınız kaç kmde,hiç sorun yaşadınızmı?lpg kitim var zaten .taktıracam lpg kitini.

Yumusak suspansiyona sahip sehir ici kullanima ideal yakit sehir ici %5.5 sehir disi %4.5 düştüğünü gordum

oncelikle merhaba.
bende sizin gibi bunaraci almadan once i20 ile arasinda kalmistim.
ve 2009_2015 yillari arasi 2 adet sifir km getz alip uzun kmler yaptim.
hala daha hyundaiformuna arada girip cikan birisiyim.
konumuza gelicek olursak.
oncelikle i20 1.2 jump 84 ps arac in yakiti biraz yuksek.
cunku aracin kilosu baya fazla 1250 kg civari olmali.
ve hala hyundai diger rakiplerinden herhukarda 0.5lt fazla yakit yakiyor.
aracin arka camlari manual ve bu devirde hala renksiz cam (beyaz) ile araci satiyor.
fakat piyasa olarak ibizadan daha iyi oldugu kesin.
lpg uyumlulugu her 2 aractada iyi.
ben secimimi ibiza tdi den yana yaptim.
aracimdan genel olarak memnunum.
lakin simdi alacak olsam.
hic dusunmem 1.2 tsi style +plus alir.baska araca bakmazdim.
donanim ilk basta gerksiz gibi gelsede kullandikca insan yoklugunu hissediyor.
ayrica 1.0 75 lik motorlarin 5. vites orani 105 kmde 3000 devir civari oluyor galiba sanziman kisa uzun yolda sizi yorabilir.
tsi de ise 5 .vites 2000 devirde 90 civari olmali.
keza accent blue de dahi 6.vites 3000 devirde arac 110 kmde ki
i20de daha fazla devir cevirecektir.
hangi araci alirsaniz alin oncelikle mutlaka iyi bir test surusu yapin

Hakan84 cok dogru soyluyosun ki ben su an 5. Vites dislisini degistirmeyi dusunuyorum zaten aracin tek sorunu da bu aslinda bunun disinda 1.0 ibizA gayet guzel

Merhaba arkadaşlar.2013 ve 2015 model clio 4 araçlarımı bitmek tükenmek bilmeyen alttakım ses ve sorunları yüzünden sattıp.yeni araç olarak 2015 model hyundai i20 1.2 jump düşünüyordum fakat sıfır km seat ibiza 1.0 75 bg aracın 38000 lira civarı olduğunu gördüm ve sıfır araç alma fikri belirdi.Daha önce hiç seat kullanmadım ve binmedim.Bu araç nasıl bi araçtır kullanım deneyimlerinizi artı ve eksi olarak paylaşırmısınız.Hızlı gitsin vs performans düşkünü değilim.önemli olan sorunsuzluk,kalite,yakıt,masrafsızlık.Araca lpg de taktıracam.önceki aracımın lpg kiti duruyor.Bütçem 38000 lira üzerine çıkamam,kredi vs çekemem.1.2 tsi fln önermeyin lütfen,araca benzin ile binecek bütçem yok malesef.ya bu aracı alacam yada i20 alacam.yardım ve düşüncelerinizi bekliyorum.Herkese saygılar
oncelikle merhaba.
bende sizin gibi bunaraci almadan once i20 ile arasinda kalmistim.
ve 2009_2015 yillari arasi 2 adet sifir km getz alip uzun kmler yaptim.
hala daha hyundaiformuna arada girip cikan birisiyim.
konumuza gelicek olursak.
oncelikle i20 1.2 jump 84 ps arac in yakiti biraz yuksek.
cunku aracin kilosu baya fazla 1250 kg civari olmali.
ve hala hyundai diger rakiplerinden herhukarda 0.5lt fazla yakit yakiyor.
aracin arka camlari manual ve bu devirde hala renksiz cam (beyaz) ile araci satiyor.
fakat piyasa olarak ibizadan daha iyi oldugu kesin.
lpg uyumlulugu her 2 aractada iyi.
ben secimimi ibiza tdi den yana yaptim.
aracimdan genel olarak memnunum.
lakin simdi alacak olsam.
hic dusunmem 1.2 tsi style +plus alir.baska araca bakmazdim.
donanim ilk basta gerksiz gibi gelsede kullandikca insan yoklugunu hissediyor.
ayrica 1.0 75 lik motorlarin 5. vites orani 105 kmde 3000 devir civari oluyor galiba sanziman kisa uzun yolda sizi yorabilir.
tsi de ise 5 .vites 2000 devirde 90 civari olmali.
keza accent blue de dahi 6.vites 3000 devirde arac 110 kmde ki
i20de daha fazla devir cevirecektir.
hangi araci alirsaniz alin oncelikle mutlaka iyi bir test surusu yapin

Hocam 1.0 araca tüp taktırmaya gerek yok. Bende 1.4 85 hp İbiza var benzinde tam depo 1000 km yaklaşık gidiyordu. Tüp taktırdım daha da yakmaya basladı. 50 tl tüp ile yaklaşık şehir içi 300-320 km gidiyorum. Sıfır araç alırsanız kafanız ağrımaz rahat rahat binersiniz.

Geri
Üst Alt