Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT İBİZA 2016 1.0 Referance YOLDA SAVRULUYOR

Teksavasir

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba,

2 ay önce aldığım İbizam yolda 140 Km hızı geçince sanki şiddetli rüzgar esiyormuş gibi savrulmaya başlıyor. Direksiyon hakimiyetimi kaybederim diye daha üzerine çıkamadım açıkçası. Araçta spor yaylar var sonradan değişim yapılmış bununla bi alakası olabilir mi yada farklı bir teknik sebep mi vardır ? Aldığım zaman ekspertize sokmustum hiçbir problemi yok demişlerdi. Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.
Snapseed.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelikle merhaba,

2 ay önce aldığım İbizam yolda 140 Km hızı geçince sanki şiddetli rüzgar esiyormuş gibi savrulmaya başlıyor. Direksiyon hakimiyetimi kaybederim diye daha üzerine çıkamadım açıkçası. Araçta spor yaylar var sonradan değişim yapılmış bununla bi alakası olabilir mi yada farklı bir teknik sebep mi vardır ? Aldığım zaman ekspertize sokmustum hiçbir problemi yok demişlerdi. Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için.
Ekli dosyayı görüntüle 19772

Bu durum birçok araçta olabiliyor buna birçok etken var lastiklerin durumları Balans ayarının iyi olmayışı karşıdan gelen rüzgar
Araçta sıkıntı yoktur siz alıştıkça daha rahat olacaktır

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Öncelikle merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 19772

Aynı sorunu bende yaşamıştım.. tamamen kapaklı jantlardan kaynaklı... Yandan esen rüzgarda jant kapak delikleri yetersiz olduğu için savuruyor... Kapakları sökünce biraz düzeliyor ama tavsiyem alaşım jantlara geçiş yapmanızdan yana...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben ince lastiklere bunu bağlıyorum. Yani sadece tahmin.
14" den 16" e geçince o durum düzeldi bende. Eskiden 140-160 larda tavşan gibi sekerken şimdi öyle şeyler olmuyor.
Tabi o hızlara binde bir 5-10 saniyeliğine çıkıyorum.
Hani şöyle diyeyim, lastiğin yere bastığı alan ne kadar genişledikçe o kadar yol tutuş artıyor.
14" ken 175 iken genişlik şimdi sanırım 195 oldu ve tutuş daha iyi oldu...

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: goku
Geri
Üst Alt