Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ıbıza bakım göstergesi bilgi

zuz505

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2012 model seat ıbıza style 1.4 85 hp model aracımın bakım göstergesini bir türlü anlamıyorum.orada saatin yanında yazan sayı ve saatin aldındaki km neyi ifade ediyor?

biri bakıma kalan gün sayısı diğeri de km'dir muhtemelen.

bakımlar normalde 15.000 de bir ya da yılda birdir ama araç daha erken/geç bakıma girerse o değerler de kayabilir, ben aracı ağustos ayında 0 almıştım ama PDI'ı mayıs ayında yapılmış, hali ile araç da gün saymaya o tarihte başlamış. 3.5 ay bakım ikazı ile kullandım, yıllık ve km bakımları aynı ayda doldu, servis sorun olmayacağını söylediği için öyle kullandım, bakıma girince her şey rayına oturdu.

nasıl ayarlayabiliriz bu bakım göstergesini, benimde aklımda bir sorundu, mazem konu açılmış olaya bir el atalaım? :)

Bakim göstergesini ayarlamak derken? Sıfırlama olayıı sadece bigisayar baglantisi yapilarak oluyor

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
dün aramıştım servisi, bakım tarihi araça kodlandımı diye evet dediler, 14.600 km de bakıma girdi aracım, haberdar edecekmiş araç, suan 19300 kmdeyim 10.000 km kaldı bakıma ama bilgisayarı 25.000 okudum.

bu arada motor yağı 14.600 km de değişmişti, servise dün sordum değiştirmek istiyorujm diye 5.500 km oldu değişeli diye, gerek olmadığını söylediler, değiştirmem gerekirmi yoksa bakıma kadar devam edeyim mi dostlar?

@muratgunay Hocam azaltma varsa ekletebilirsin, pist seviyesinde kullanmıyorsan da (7/24 redline :D) gerek yok bakım öncesi değiştirmeye

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
@muratgunay Hocam azaltma varsa ekletebilirsin, pist seviyesinde kullanmıyorsan da (7/24 redline :D) gerek yok bakım öncesi değiştirmeye

:):cool:;):D pist seviyesine yakın kullandığım söylenebilir ;), şaka tabiki standart kullanıyorum ya gazcı değilim, normal insan gibi kullanıyorum :) servis şunumu demek istedi bana "sayın müşteri şuan durduk yere 150 tl vermeyin yağ değişimi için, zaten bakıma kalmış şurda birkaç bin km, eninde sonunda geleceksiniz, 150 tl üstüne ekleyip bakımı yapacağız" :)

:):cool:;):D pist seviyesine yakın kullandığım söylenebilir ;), şaka tabiki standart kullanıyorum ya gazcı değilim, normal insan gibi kullanıyorum :) servis şunumu demek istedi bana "sayın müşteri şuan durduk yere 150 tl vermeyin yağ değişimi için, zaten bakıma kalmış şurda birkaç bin km, eninde sonunda geleceksiniz, 150 tl üstüne ekleyip bakımı yapacağız" :)

aynen oraya çıkar :D

merhaba arkadaşlar.soruma tam bir yanıt alamadım bu yüzden bir daha tekrarlıyorum.Yardımınızı bekliyorum.2012 model seat ıbıza style 1.4 85 hp model aracımın bakım göstergesindeki saatin yanındaki sayı 360-400 arası değişip duruyor.Ayrıca km kısmında 18000 yazıyor.aracım 17.800 kmde ve yıllık bakımı şubatta. ayrıca servis 25000 km de gelmemi söyledi.bakım göstergesindeki bu km bakım km si mi yoksa kalan km mi?Kılavuzda ingilizce ve tam detaylı bilgi vermiyor.

merhaba arkadaşlar.soruma tam bir yanıt alamadım bu yüzden bir daha tekrarlıyorum.Yardımınızı bekliyorum.2012 model seat ıbıza style 1.4 85 hp model aracımın bakım göstergesindeki saatin yanındaki sayı 360-400 arası değişip duruyor.Ayrıca km kısmında 18000 yazıyor.aracım 17.800 kmde ve yıllık bakımı şubatta. ayrıca servis 25000 km de gelmemi söyledi.bakım göstergesindeki bu km bakım km si mi yoksa kalan km mi?Kılavuzda ingilizce ve tam detaylı bilgi vermiyor.

Hocam sen en yakın servise git bi göster aracı, ne yapman gerektiğini söylesinler, bende kafama takılan bişi olursa en yakın servise gidiyorum soruyorum, geçende yazdım yağ değişimi hakkında, tuutturdum yağı değiştircem diye gitttim servise sordum gerek yok dedilker.

Geri
Üst Alt