Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT İbiza GTI 16v Cupra2

Floydian

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Ayberk arkadaşımızın Cupra2 sini yakından inceleme şansı yakaladım. Aslında çok önceden incelemek istediğim bir araçtı. Cupra2 kesinlikle sportif ruhlu bir araç hatta tam anlamıyla bir spor araç, safkan bir hothatch. Araca bindiğiniz ilk anda çoğu günümüz otomobillerinde bulunmayan göstergeler gözünüze çarpıyor. Benim farkettiğim göstergeler akü göstergesi, yağ basınç göstergesi, yağ sıcaklığı göstergesi, anlık tüketim, ortalama tüketim. Araçlarını modifiye eden insanlar bu göstergelere doluca para sayıyor o yılda adamlar düşünüp Cupra2 ye hazır olarak takmışlar. Diğer dikkatimi çeken sportif detaylar ise kırmızı emniyet kemerleri, yarı deri recaro spor koltuklar ve turuncu kırmızı arası bir ışıklı beyaz zeminli olan göstergelerdi.

Gelelim performansa:) Cupra2 2.0 atmosferik bir arabaya göre çok iyi gidiyor. Cupra2 yi düz yol performansı olarak geçebilcek iki 2.0 atmo araç geliyor şuan aklıma Renault Clio 2.0 RS ve Honda Civic Type-R. Cupra2 nin 1inci 2inci ve 3üncü vites hissiyatları çok güzel. 3 den 2 ye çektiğinizde araç tam anlamıyla 'yapıştırıyor'. Bunu bir Golf GTI sahibi olarak söylüyorum 1.6 Leon sahibi olarak değil :)

Cupra2 düz yol performansı ile sınırlı bir araçta değil. Araçta fabrika çıkışı olarak kilitli difransiyel bulunuyor. Arabanın ciddi anlamda yol tutuşunu arttıran birşey ESP veya XDS gibi kaza önleyicilik ile yetinmiyor. Araç yüksek hızlarda bile su birinkintilerinden geçerken ya hiç yol tutuşunu kaybetmiyor yada çok çok az kaybediyor. Araç kesinlikle yol tutuş olarak güven veriyor. 80lerin ve 90ların performans araçlarında klasikleşmiş birşey vardır. Araçlar iyi gider ama frenler yetersiz kaldığından iyi duramaz. Cupra2 kesinlikle onlardan değil :) Frenler gayet yeterli. Araç hissiyat olarak ya bir kit car yada go kart'ı anımsatıyor. Afedersiniz ama Mini Cooper Cupra2 nin yanında biraz b.k yemiş :D

Aracın dış görünüşüde ayrı bir şey. Orjinal beyaz jantlar çok hoş. Aracın kapılarındaki ''Cupra2, world rally champion'' yazısı ise dikkat çekici. Araçta standart olarak sunroofda bulunmakta.

Sonucum şu Cupra2 her bakımdan ben özel bir aracım diye haykıran bir araba :) Ayrıca Ayberk'in arabada orta ve son susturuculu bir egzost sistemi bulunmasına rağmen ses seviyesi yüksek. Arkadan Ayberkin arabasını takip ederken alev atmasını izlemekte ayrı bir zevkti :)

Kazasız belasız Ayberk :)

tam anlamıyla okurken 5.gear programını izler gibi oldu , güzel yorumlamışsın Alp

kazasız belasız Ayberk

alp jeremy clarkson olmuuuuuş :D

Bu aracin ic detay fotolarini paylasir misin Ayberk? Alp profesyonellere tas cikartacak guzellikte yazmis. Tebrikler.. İyi gunlerde kullan Ayberk. Bu arada cupra1 nasil bir arac?

bu yazdıklarına bende katılıyorum cupra 2 gerek motoruyla gerek duruşuyla ve en önemlisi söförüyle:D oldukça farklı bi araç şunu gönül rahatlığıyla söyliyebilirimki ayberkin aracı türkiyedeki en temiz cupra 2 araca yapılan bakımları bizzat ben biliyorum kardeşim kazasız sürüşler diliyorum hep daha iyilerine bin inşallah :D:D:D

Teşekkürler alp bu ne güzel anlatım..sana program yaptırmak lazım..insanları iyi etkilersin sayende satışlar kesinlikle artar bunu bilesin..
Ayberk'in aracına pardon makinesine de MaşeAllah MaşeAllah MaşeAllah kazasız belasız ve nazarsız günler diliyorum

Alp güzel özetlemiş Maşallah olayı özümsemiş :) Maşallah diyelim gerçekten çok güzel bi araç cupra2 hayranı olduğum bir atmosferik hem güçlü hem küçük bi araç Rabbim kaza bela vermesin....:eek:key:

alp yazın guzel olmus paylaştıkların ıcın tşkler ayberkın aracı turkıyede kı en temız cupra2 ondan suphemız yok rakıp olacak araclar type*r ve clıo rsle sınırlı degıl pejo 306 gtı 170 hp altı ılerı hafıf guzel gıder durmaz,opel astra gsı ozellıkle 94 model olanları sfı motor 150 hp 1050 kg cıvarı temızlerı cok saglam yuruyor,cıtroen xsara vts 170 hp pejo ıle aynı motor ,fıat bravo hgt 5 sılındır 155 hp tam bır benzın canavarı ıkı tane kullanma sansım oldu bırı cok temız ve delı gıbı gıdıyordu dıgerı bıtık ıkısı arasında daglar kadar fark vardı bunlarda bu araca rakıp rahatlıkla olabılır

abı hgtler kesınlıkle rakıp olmaz bence ankaranın en ıyı gıderlısını rahat gecıyo

Geri
Üst Alt