Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.6 artık yok mu ???

Angelic

Kayıtlı Üye
Demin seatın sitesine bakıyodum, dedim fiyatlar noldu uçtumu falan diye, fiyat listesindede ibiza SC 'nin olduğu yerdede 1.6lt 105hp'ler kaldırılmış. 1.2 lt TSI 105hp DSG var. 1.2 gidermi oakdar ya 1.6'nın yerini tutarmı acaba. Sadece İbiza 4 kapıda var oda 16.lt TDI CR 90hp, oda maşallah 38.000tl olmuş. Biraz garip geldi bana neden bilmiyorum..:rolleyes:

1.6 dan cok daha ıyı gıder 1.2 t 105 lık,sonucta turbo arabanın tork avantajı da var burada

kasım 2010 dan beri 1.6 105 hp ler gelmiyor...onun yerine 1.2 tsı motoru getirdiler

Agustos 2010'da aldım ben 1.6 105hp yi, bi kac ay sonra bitti bu sei. neden acaba merak ettim ondan bi soruyim dedim.

1.2 t vergı dılımı olarak 1.6 dan b altta oldugu ıcın ınsanlara daha cazıp gelıyodur,satısının da 1.6 dan daha fazla olması mumkun bu acıdan bakıldıgında

orası öle, vergi olarak baya fark ettirir. ben genede 1.6 motorla 1.2 arasında bu kadar fark yapıcak kadar bi degisiklige gidis nedenini anlayamıyorum. sırf vergi yuzunden onu degistirdiklerini sanmıyorum. litresi 4.5tl olan yakıttan mı? acaba yakıt olarak nekadar fark vardır?

fabrika verilerinde yaklaşık 2 lt. fark var

1.6 lar eski tip atmosferik motor üretmiş oldukları motorları bititmeye çalıştılar bir kısmını türkiyeye dayadılar..hala ellerinde varsa onları da bi yerlere verip bitirirler..
bunları kbaca yazıyorum..motoru yapan onların sistemini de değiştirebilir ama uğraşmak istemediler diye düşünüyorum...yeniden yapmak daha ucuzdur bunları da böylece erittiler

1.6 devri bitti artık 1.2 leri gözünüzde cok küçük görüyorsunuz ama 105 lik deneyimim oldu bence dsg ile muhtesem

1.2 tsı ve 1.4 tsı varken nıe olsunkı tr ye verdıler butun 1.6ları

Geri
Üst Alt