Seçimle ilgili dikkat! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Seçimle ilgili dikkat!

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

E-Posta Onayı Bekliyor
"Seçimlere beş gün kaldı ama... “Olası seçim hileleri”nin yarattığı endişeler bitmek bilmiyor!

Son günlerde yaygın olarak dolaşan bir e-posta, farklı bir kaygıyı gündeme getiriyor. Aynen şöyle:

Oyunuzu verirken pusulanızın üzerinde hiçbir işaret olmamasına dikkat edin. Çünkü pusulanın ön ya da arkasındaki en küçük bir kalem çiziği bile “işaret” sayılabileceği için, oyun iptaline neden olabiliyor. Diyelim ki size oy pusulanızı veren sandık başkanı, bir partiye sempati duyuyor. Oyunuzu hangi partiye vereceğinizi tahmin edebilir ve elindeki bir kalemle pusulanın herhangi bir köşesine ufacık bir çizik atabilir. Böylece de oyunuzun geçersiz sayılmasını sağlayabilir...”

Bizim gibi ileri bir demokraside kimsenin böylesine küçük oyunlara yelteneceğine ihtimal bile vermiyorum (!) ama... Siz yine de oy pusulanızı elinize aldığınızda, titizlikle incelemeyi ihmal etmeyin!"
M.Mutlu -Gazete Vatan

YEKTA

Kayıtlı Üye
pusulaları ters katlamakta iyi bir yöntem zira bastığımız mühürün mürekkepi fazla ise katladığımızda diğer partiyede oy vermiş gibi olabiliyor buda geçersiz oluyor

S

swotr

E-Posta Onayı Bekliyor
pusulaları ters katlamakta iyi bir yöntem zira bastığımız mühürün mürekkepi fazla ise katladığımızda diğer partiyede oy vermiş gibi olabiliyor buda geçersiz oluyor
evet bu da önemli vatandaşımız ne kadar dikkat ediyo bilmiyorum :)

effect1903

Kayıtlı Üye
Evet önemli bir noktaya değinmişsiniz gerçekten.. Oyumuzu kullanırken iyice dikkat etmek gerekiyor demek ki..

YCO

Kayıtlı Üye
teşekkürler Ender abi.. :eek:key:

24

Kayıtlı Üye
Evet üstad aynen ama senin benim gibi yapmıyor çoğunluk...........

YCO

Kayıtlı Üye
aslında mürekkep bulaşsa bile %90 nereye basıldığı anlaşılıyo..ve sandığı açanlar aralarında %100 anlaşırsa o oy sayılır..
referandumda görevliydim..oyları sayarken onlarca pusula çıkmıştı öyle..

schumi

Kayıtlı Üye
Oy kullanacak kişi sayısı 52 milyon...Basılan oy pusulası 69 milyon...!Yorum sizin..?