Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seçimle ilgili dikkat!

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

Guest
"Seçimlere beş gün kaldı ama... “Olası seçim hileleri”nin yarattığı endişeler bitmek bilmiyor!

Son günlerde yaygın olarak dolaşan bir e-posta, farklı bir kaygıyı gündeme getiriyor. Aynen şöyle:

Oyunuzu verirken pusulanızın üzerinde hiçbir işaret olmamasına dikkat edin. Çünkü pusulanın ön ya da arkasındaki en küçük bir kalem çiziği bile “işaret” sayılabileceği için, oyun iptaline neden olabiliyor. Diyelim ki size oy pusulanızı veren sandık başkanı, bir partiye sempati duyuyor. Oyunuzu hangi partiye vereceğinizi tahmin edebilir ve elindeki bir kalemle pusulanın herhangi bir köşesine ufacık bir çizik atabilir. Böylece de oyunuzun geçersiz sayılmasını sağlayabilir...”

Bizim gibi ileri bir demokraside kimsenin böylesine küçük oyunlara yelteneceğine ihtimal bile vermiyorum (!) ama... Siz yine de oy pusulanızı elinize aldığınızda, titizlikle incelemeyi ihmal etmeyin!"
M.Mutlu -Gazete Vatan

pusulaları ters katlamakta iyi bir yöntem zira bastığımız mühürün mürekkepi fazla ise katladığımızda diğer partiyede oy vermiş gibi olabiliyor buda geçersiz oluyor

pusulaları ters katlamakta iyi bir yöntem zira bastığımız mühürün mürekkepi fazla ise katladığımızda diğer partiyede oy vermiş gibi olabiliyor buda geçersiz oluyor

evet bu da önemli vatandaşımız ne kadar dikkat ediyo bilmiyorum :)

Evet önemli bir noktaya değinmişsiniz gerçekten.. Oyumuzu kullanırken iyice dikkat etmek gerekiyor demek ki..

teşekkürler Ender abi.. :eek:key:

Evet üstad aynen ama senin benim gibi yapmıyor çoğunluk...........

aslında mürekkep bulaşsa bile %90 nereye basıldığı anlaşılıyo..ve sandığı açanlar aralarında %100 anlaşırsa o oy sayılır..
referandumda görevliydim..oyları sayarken onlarca pusula çıkmıştı öyle..

Oy kullanacak kişi sayısı 52 milyon...Basılan oy pusulası 69 milyon...!Yorum sizin..?

Geri
Üst Alt