Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seçim

indefinable

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kuzenim jettasını sattı ve 2 haftadan beri araç arıyor sonunda iki araba arasında kaldı ya leon 1.6 tdi dsg sytle alıcak yada golf 1.4 tsı dsg comfortline ama bir türlü karar veremiyor ve bana leonu sorup duruyor bende açıkçası çok fazla bişey söyliyemiyorum sizce hangisini tercih etmeli ben leon diyorum ancak iç konsol çok sade gelmiş ve satarken fiyat çok düşermi diyor çünkü arkadaşımda 2007 leon 2.0 leon fr vardı ve üzerinde bi xenon dan tutunda herşeyi serviste özel olarak takılmıştı kazasız araç geçen gün 90 binde satmaya çalıştı galeriler 27 lira fiyat vermişler ve çocuğun aracı alış fiyatı 55 bin tl idi 1.6 tdı da da bu kadar fiyat düşermi sizce çünkü jettayı 4 sene önce 36 ya almıştı 88 binde 27 e sattı siz hangisini tavsiye edersiniz?

öncelikle kuzenin bence dizel mi benzinlimi seçeneğine karar vermesi gerekir. eğer kafasında dizel varsa tahminimce az yol yapmıyordur. eğer az yol yapmıyorsa da TSI ne kadar az yaksa da TDI motor yanında gerçekten çok yakıyor.
bunun yanında bana göre Golf iç dizayn ve malzeme kalitesi olarak çok önde, ama dış tasarım olarak da Leon çok çok önde...
ikinci elde ise Leon Golf' e göre biraz daha değer kaybedecektir, galericilerin verdiği fiyatlara bakmamak lazım, onların değer biçtiği fiyatlarla hepimizin tutup arabasını yakması gerekir

eğer ki sıfır araba alıcaksa zaten elbet anahtarı tak çalıştır kafadan 5.000 tl gıdıyor arabadan.. tabiki golf satarken bana gore daha az zarar ettirir...cok gezmıyorsa bı 2 secenekten ben olsam golfu secerım..

ozanın dedıgı gıbı dızel mı benzınlı mı ıstıyo onu karar vermelı onun dısında onceden leon kullanmıssa sadece dızel oldugu ıcın leon alcaktır.Fr zaten en dolu paketlerden bırı oluyor alcagı yenı leonu da onun kadar doldurması lazım kı zewk alsın.Fıyat konusunda arabası temız oldugu surece leonlar da artık cok guzel fıyatlara satılıyor ınsanlar seatında Vag grubunda oldugunu anladıgından berı 1.6 leonlara bıle cok guzel fıyatlar ıster oldular.Ama ben olsam heralde yıne leon almaktansa Vw e gecer golf alırım kı golflerın de satısta fıyatta hıc toleransı olmadıgını herkes anlamıstır artık :)

tesekkurler arkadaşlar eve dizel veya benzinli olarak tam karar veremiyor ama jettada 4 senede 60 bin km yaptı yıllık 15 bin o yüzden dizele hiç bulaşmamasını söyledim sonuçta bütün hafta işe metrobüsle gidiyor hafta sonu kullanıyor sadece bencede golf daha iyi bir seçim olucaktır...

peki ozaman birşey soracağım;
çok kilometre yapmıyorsa neden Leon' u da benzinli bakmıyor? yoksa baktığı bu araçlar ikinci el mi?
Leon alsın diye demiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama fiyat olarak Leon daha uygun olduğu için söylüyorum Golf' ten

Ozanım FR kullanyomus daha oncesınde belkıde o yuzdendır

usta satarken golf ten daha az zarar eder diyosunuz ama golf alırkende bir o kadar fazla veriyor bilmem anlatabildimmi

Dogru dıyosun leon un ıkıncı elı konusunda karsılastırma anlamında yazmıs :)

Geri
Üst Alt