Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW sigara kullanıyormu?

SCW sigara içiyormu?

• içiyorum

Kullanılan: 92 44.7%
  • içmiyorum

Kullanılan: 114 55.3%

• Kullanılan toplam oy
    206
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben bayaa içiyorum diyebilirim ama..
Alp ben böyle bi konu açmıştım takip etmiyosun forumu doğru düzgün belli oldu.. :D :D

içip te bırakmayı hiç düşünmeyenlerdenim. abartmadığın sürece sorun yok bence, şimdi açık havada masada otururken mis gibi tomurcuk kokulu ince belli bardakta gelse sohbet te tam koyu kıvama erişmiş gülümseyen yüzlerle tüm dostlar etrafınızda, tatlı bir esinti, kulağa da hoş bir İstanbul melodisi, yukardan çığlık çığlığa martılar, önünden daha ışıklarını yeni yakmış kızılca karanlıkta vapur öttüre öttüre geçse... Ne eksik kaldı? Onsuz keyif eksik kalmaz mı? ucu ucuna eklenmezmi? hele ki ince belli yerine bide dışından damla damla soğuk içine işlemiş sapsarı rengi ile buzzzz gibi biraya en güzel arkadaş kim olacak?

şey, kim var dışarda bunu yapan hemen geleyim :D:D:D:D

Faruk abi bu yazına sansür lazım içmeyenlere direkt özendirici olmuş.. :D :D

ona sansür atacak kişinin sigaradan ömrü billah nefret etmesi lazım :D

bir abimin söylediği birşey vardı çok hoşuma gitmişti.
"sigara vallahi zararsız.günde 60 tane içiyorum.sen iç bakalım günde 60 tane kutu kola,kaç gün yaşıyorsun.ben 40 senedir mis gibi yaşıyorum." =)

o kadar olmasa bile 1 paket fix gidiyor

içip te bırakmayı hiç düşünmeyenlerdenim. abartmadığın sürece sorun yok bence, şimdi açık havada masada otururken mis gibi tomurcuk kokulu ince belli bardakta gelse sohbet te tam koyu kıvama erişmiş gülümseyen yüzlerle tüm dostlar etrafınızda, tatlı bir esinti, kulağa da hoş bir İstanbul melodisi, yukardan çığlık çığlığa martılar, önünden daha ışıklarını yeni yakmış kızılca karanlıkta vapur öttüre öttüre geçse... Ne eksik kaldı? Onsuz keyif eksik kalmaz mı? ucu ucuna eklenmezmi? hele ki ince belli yerine bide dışından damla damla soğuk içine işlemiş sapsarı rengi ile buzzzz gibi biraya en güzel arkadaş kim olacak?

şey, kim var dışarda bunu yapan hemen geleyim :D:D:D:D

Faruk yuh diyorum sana ya :):eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt