Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW nin amacı yardımlaşmak değilmi ??

mevlut911

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi somalide açlık ve kuraklık tabir yerindeyse insanları kırdı geçirdi..
Konuyu hiç uzatmadan aklıma gelen bir fikri sizlerle paylaşmak istedim..

Ramazan ayındayız hepimiz Çok şükür Müslümanız
Belki namaz kılıp oruç tutamıyoruz hacca gidemiyoruz bari zekatımızı olsun düzenli verelim...

Bu yıl ben ve ailem karar aldık yardımlarımızı (zekat ve fitre) afrikaya, somaliye gönderiyoruz ve SCW Kardeş okul kampanyasındaki benden
ve kardeşlerimizden yardımlarını esirgemeyen 112 Hızır Acil personelide yine yardımlarını somaliye göndermek için yanımdalar..

Bunca yoğunluğun stresin yorgunluğun içinde birde bununla ilgilenme kararı aldım siz değerli abi ve kardeşlerimin bu konuya
gereken hassasiyeti göstereceğinden eminim... Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

YARDIM DETAYLARI VE TÜM BİLGİLER İÇİN ;

kizilay.org.tr

[h=6]SOMALİ'YE 5 TL YARDIM İÇİN;
ACLIK yaz 5777 - (Kimse Yok Mu?)
AFRİKA yaz 5601 - (Diyanet)
AFRİKA yaz 2868 - (Kızılay)
[/h]

Allaha çok şükür bu memlekette açlıktan susuzluktan ölen kimseler yok

bunu bı daha dusun ıstersen abi

bu konuyla alakalı herhangibir fikir çatışmasına meydan vermek istemem..
ama bizim durumumuz çok daha iyi be kardeşim..

orda etin ne oldugunu bilmiyor insanlar ekmek bulunca altın bulmuş gibi sevınıyorlar
wallahı ben çok etkilendim aklıma geldikçede moralim bozluyor
ne kadar şanslıyız böyle bir ülkede yaşıyoruz

ordaki insanlar leonu bilmıyor toledoyu görmedi

Mevlüt abi doğru söylüyor...Evet her ülke de ihtiyaç sahibi insanlar vardır fakat oradakiler ölüyor susuzluktan açlıktan.Önce kimin daha çok ihtiyacı var ise ona yönlenmeli

benim önceliğim de, elbette ki kendi ülkem..nakit verilmesine karşıyım, kalkıp sigara alanlar oluyor..ramazan paketi falan şeklinde de değil..zira o zaman da, dağıtım sırasındaki manzara dayanılmaz olabiliyor..bi marketler zincirinin 25 tl lik alışveriş kartları var..onlar uygun..ülkemizde de gerçekten çok muhtaç insanlar var..tabi nereye bakacağını bilirsen..

herşey bir yana,mesajla,havale ile falan gönderilecek yardım yerine ulaşır mı, nasıl gider, kimler götürür, ne kadarı ellerine geçer, bunları da düşünmeden edemiyorum..

bende yoğun iş temposu yüzünden tutamadığım oruçların fidyesini yollamayı düşünüyorum..
kendi ülkem başka ülke diye düşünmemek lazım imkan varsa her yere yardım etmeli bence..

bende yoğun iş temposu yüzünden tutamadığım oruçların fidyesini yollamayı düşünüyorum..
kendi ülkem başka ülke diye düşünmemek lazım imkan varsa her yere yardım etmeli bence..
Fidye ne yha fitre olmasın o :D

Geri
Üst Alt